Повідомлення telegram каналу - @politikosmos

Логотип телеграм спільноти - Космос політики 2024-07-14

Космос політики

Кількість підписників:
10927
Фото:
426 
Відео:
73 
Посилання:
2250 
Категорія:
Політика
Опис:
Світова політика про Україну: матеріали The New York Times, The Washington Post, BBC, CNN, Reuters, The Guardian тощо. Аналітика, думки, актуальні події.

Канал Космос політики - @politikosmos - №2791

☝️Чорногорські політики небажані у Хорватії
Найбільш гостро відреагували у сусідній Хорватії: через день після перестановок в уряді Чорногорії МЗС у Загребі оголосило "небажаними" трьох високопосадовців. Крім Мандича та Кнежевича, це стосується і віце-прем'єра Олекси Бечича, лідера центристської партії "Демократична Чорногорія", чиї політичні позиції часто змінюються. Ці троє небажані в Хорватіїчерез "систематичні заходи щодо порушення добросусідських відносин" та "постійні зловживання Республікою Хорватія у внутрішньополітичних цілях", йдеться у заяві МЗС сусідньої країни.
Причиною такого різкого демаршу стала "Резолюція про Ясеноваць", ухвалена Скупщиною наприкінці червня. Під час Другої світової війни Ясеноваць був хорватським концентраційним табором, де вбивали сербів, євреїв та циган. Він і досі залишається одним із символів сербсько-хорватської ворожнечі.
Резолюцію в Подгориці було прийнято як своєрідну відповідь на резолюцію ООН про геноцид у Сребрениці. Як стверджують оглядачі в Хорватії, оскільки Загреб виступив одним зі співавторів резолюції щодо Сребрениці, просербські сили в Чорногорії проштовхнули резолюцію щодо Ясеноваця як "контрзахід".
"Або в ЄС, або в прірву"
Як вплинуть просербські та проросійські партії на зовнішню політику Чорногорії? "Тепер у нас є велика група в уряді, яка не підтримує членство Чорногорії в НАТО і зближення з ЄС. Я впевнений, що рано чи пізно ця група вживе заходів, спрямованих проти прозахідного курсу Чорногорії", - розповів DW активіст-антикорупціонер Вук Мараш, який є головою чорногорської розслідувальної мережі BIRN.
Для публіциста Желька Івановича політична ситуація у Чорногорії характеризується двома словами: "Або в ЄС, або в прірву". Щодо напружених відносин Чорногорії та Хорватії, то хорватський політолог Жарко Пуховскі вважає, що питання про ясенувацьку резолюцію "роздуте". Особливо проблематично, вважає він, що жоден хорватський уряд досі не визнав звірств у Ясеноваці та своєї історичної відповідальності за них. "Насправді Хорватія має й інші проблеми з сусідньою країною, такі як невизначений кордон або невирішені майнові претензії", - зазначає Пуховскі.
Підписатись на «Космос політики»
2000
24-08-05 15:32