Три смертельні ДТП за добу: запорізькі поліцейські закликають водіїв та пішоходів дотримуватися Правил дорожнього руху▪️Вчора, 19 жовтня, о 10:25 до Запорізького райуправління поліції надійшло повідомлення про автопригоду. Попередньо, слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту ГУНП в Запорізькій області встановили, що 64-річний водій автомобіля «Toyota» здійснив наїзд на пішохідку, яка перетинала проїжджу частину у невстановленому для цього місці. У результаті ДТП 68-річна жінка померла в кареті швидкої медичної допомоги під час реанімаційних заходів▪️Того ж дня о 16:00 у Вознесенівському районі сталася ще одна дорожньо-транспортна пригода. 57-річний водій ЗАЗ «Daewoo» здійснив наїзд на жінку, яка переходила проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу. У результаті ДТП 89-річну пенсіонерку у тяжкому стані доставили до лікарні. Сьогодні вранці жінка померлаℹ️За даними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України▪️20 жовтня о 06:30 у Шевченківському районі керманич автомобіля «Mazda» допустив виїзд за межі проїжджої частини, де скоїв наїзд на дерево. Внаслідок автопригоди 32-річний пасажир отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці події. 49-річного водія та 24-річного пасажира госпіталізували з тілесними ушкодженнямиℹ️За цим фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Правова кваліфікація - ч. 3 ст. 286-1 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) КК України🚨Кожен такий трагічний випадок - це важливий урок для всіх учасників дорожнього руху. Попри те, що деякі фактори ризику залишаються поза нашим контролем, основні з них можна і необхідно контролювати. У першу чергу, ваша безпека залежить від вас самих.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #ДТП #профілактика #автопригода
🚓📖У Запоріжжі презентували книгу поліцейського Станіслава Царегородцева «Коли зникають фарби: скрутні часи, але надійні люди в формі»На легендарному острові Хортиця відбулася презентація мистецько-документального альбому, створеного запорізьким поліцейським Станіславом Царегородцевим. Через серію чорно-білих ілюстрацій автор передає щоденну реальність правоохоронної служби в умовах війни. Книга стала емоційним і візуальним свідченням непростої, але надважливої роботи українських поліцейських.▪️Автор видання - майор поліції, заступник начальника слідчого відділення поліції прифронтового Оріхова - поєднав професіоналізм слідчого з глибоким художнім баченням. Його роботи - це фрагменти правди, створені на основі особистого досвіду та історій колег.«Я зі своєю родиною приїхав до Запоріжжя з міста Оріхів, як тільки почалися бойові дії. Ще з дитинства мав жагу до малювання, яка з роками стала моїм хобі, хоча професійним художником я так і не став. Але під час війни я побачив, як щодня працюють мої колеги - ризикують життям, евакуюють людей, виконують службові обов’язки і бойові завдання у лавах стрілецького батальйону і Люті. І мені захотілося показати цю реальність, довести, що поліція не осторонь - вона тут, поруч із людьми, в найважчі моменти», - поділився історією створення книги Станіслав Царегородцев.▪️Його ілюстрації виконані в графічному стилі, переважно чорно-білими - без яскравих фарб, як відображення буднів, де «кожен малюнок - це стрес, ризик і щоденна діяльність поліцейського». Зображені на сторінках книги люди - не вигадані персонажі, а справжні співробітники поліції Запорізької області.«На жаль, серед них є і ті, кого вже немає серед живих. Це мої знайомі, колеги, з якими я служив. І ця книга - також пам’ять про них», - зазначив автор.▪️Книга містить близько 70 сторінок. Спочатку читач знайомиться з особистою історією автора - як правоохоронець став художником, а далі - ілюстрації з QR-кодами, що дають змогу ознайомитися з контекстом кожної зображеної ситуації.Участь у презентації взяли начальник Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Артем Кисько, його заступники, учасники юнацького руху «Байда», співробітники поліції, представники громадськості та почесні гості.«Я не говоритиму як керівник, скажу як людина. Впродовж останніх років ми чітко усвідомлюємо, що історію дуже легко перекрутити. І саме тому такі книги, як ця - важливі. Кожна ілюстрація - це вже штрих, який неможливо змінити. Бо це справжні люди, наші колеги, яких ми знаємо. Я вдячний Стасу за цю ініціативу, а також його керівнику Руслану Усманову за підтримку. Завдяки цим малюнкам, спогадам, молодому поколінню ми збережемо пам’ять про те, що відбувається, - і вона не зітреться», - наголосив Артем Кисько.▪️Після офіційної частини всі охочі змогли ознайомитися з друкованим виданням, поспілкуватися з автором, отримати книгу з автографом.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #виставка #книга
❤️🩹Евакуація під загрозою російських дронів: запорізькі поліцейські рятують жителів прифронтових територійПравоохоронці продовжують свою небезпечну місію – вивозять людей із наближених до лінії бойового зіткнення населених пунктів. Тут кожен день – це боротьба за виживання. На обрії ще димить після нічного «відпрацювання» ворожої арти, а у повітрі стоїть їдкий запах гару, наче хтось спалював цілі села разом із людськими долямиЗупинка на півдорозі, бо летить «смерть»Дороги у глибоких вирвах, подекуди, мов ножем, зрізаний асфальт – ворог б’є, аби перекрити логістичні сполучення. У селах ненадійними оберегами – таблички з написами «Люди», «Тут живуть діти». Евакуація звідси є справжньою грою на виживання- Буває, що виїжджаємо, і по дорозі доводиться ставати, або взагалі призупиняти евакуацію. рашистські дрони зависають прямо над нами. Лягаємо в траву, ховаємося (якщо є де), деякий час чекаємо, та знов їдемо далі, бо на нас чекають. Інколи доводиться змінювати маршрут просто на ходу, - розповідає оперуповноважений відділу поліції № 2 Василівського райуправління поліції Євген Бібік. ℹ️Щодня поліцейський та його колеги попри смертельний ризик спішать на порятунок людям, які до останнього чіплялися за домівкиСтатистика. За кожним числом - людське життяЗ початку повномасштабного вторгнення поліцейські евакуювали із прифронтових населених пунктів 898 громадян, 195 з них – діти. Щодня вивозити людей стає дедалі важче – небо кишить ворожими очима. Обстріли почастішали. В середньому щодоби росіяни близько 600 разів гатять по території Запорізької області. Вони полюють на будь-який транспортний засіб, який рухається і потрапляє в їхнє поле зору. Тільки з початку осені працівники поліції задокументували 18 влучань FPV-дронів по цивільних автівках. Як наслідок: 9 загиблих і 19 поранених жителів прифронтових громад🚨Евакуація – це боротьба за життя там, де смерть кружляє вулицями. Попри усі труднощі поліцейські Запоріжжя продовжують свою місію, ризикуючи власним життям, заради порятунку інших приїжджають, вмовляють, вивозять. Кожне врятоване життя - ще один крок до омріяної безпеки#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #евакуація #поліція_на_війні #обстріли
У Запоріжжі вибухнула граната, поранено чоловіка: поліцейські встановлюють обставини подіїВ одному із житлових будинків у Вознесенівському районі здетонував боєприпас, травмувавши людину. На місці події працювали поліцейські вибухотехніки та слідчо-оперативна група.16 жовтня о 18:40 на спецлінію 102 надійшло повідомлення про вибух на сходовому майданчику в одному із багатоквартирних будинків середмістя. У результаті вибуху чисельні осколкові поранення отримав 39-річний місцевий житель.Попередньо встановлено, що чоловік знайшов гранату. Під час необережного поводження боєприпас здетонував. Постраждалого доставили до лікарні.Наразі вирішується питання щодо внесення відомостей про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В межах досудового розслідування встановлюються усі причини та обставини інциденту.Поліція Запорізької області закликає громадян дбати про власну безпеку. У разі виявлення підозрілого предмета в жодному разі не чіпайте його та повідомляйте про знахідку до Нацполіції або ДСНС за телефонами 102 або 101.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #боєприпаси
Українські школи стануть безпечнішими: Президент підписав закон про посилення заходів безпеки в закладах середньої освіти Закон, розроблений народними депутатами у співпраці з МВС, МОН та НПУ, було ухвалено 18 вересня. Його основна мета – зробити школу простором, де діти, вчителі й батьки почуватимуться захищеними.Що зміниться?▪️ у школах з’являться правила доступу і перебування. Чітко прописані правила та алгоритми дій дадуть впевненість, що діти перебувають у безпеці.▪️ школи матимуть тривожні кнопки для виклику поліції, а територія буде огороджена або чітко визначена, щоб запобігти потраплянню сторонніх осіб. ▪️ для педагогів і персоналу будуть запроваджені оновлені вимоги, зокрема до роботи в закладах загальної середньої освіти не допускатимуть осіб із судимістю, визнаних винними у вчинені правопорушення проти статевої свободи і статевої недоторканості, а також тих, хто притягувався до відповідальності за домашнє насильство, булінг, або за невиконання обов’язків щодо виховання дітей. Вказані норми безпеки реалізуються без залучення коштів учнів та їхніх батьків.Також закон забороняє відвідувати заклади середньої освіти людям у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння та тим, хто має при собі небезпечні предмети або речовини.Ці зміни – частина державної політики у сфері захисту дітей. Умови навчання мають бути не лише сучасними, а й безпечними, навіть під час війни.🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
👮Запорізькі поліцейські долучилися до відкриття меморіальних дошок в пам’ять про загиблих правоохоронців Олексія Сафонова та Артема ТкаченкаУ Запоріжжі відбулося вшанування двох героїв, чиї подвиги залишатимуться в наших серцях навіки. За підтримки громадської організації «РАЗОМ.ЮА» пам’ять про старшого лейтенанта поліції Олексія Сафонова та лейтенанта поліції Артема Ткаченка закарбована у меморіалах.▪️Олексій Сафонов з гідністю виконував свої службові обов’язки на посаді інспектора відділу забезпечення вибухобезпеки. 14 січня 2025 року, під час розмінування нерозірваного ударного БпЛА на Херсонщині, Олексій загинув, рятуючи життя інших. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).▪️Артем Ткаченко присвятив своє життя службі Україні, ставши частиною батальйону поліції особливого призначення. Був нагороджений Відзнакою Президента України «За оборону України». У квітні 2024 року Артем загинув на бойових позиціях внаслідок артилерійського обстрілу й атаки FPV-дронів військ рф. У грудні 2024 року правоохоронець нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).«Наша справа не тільки воювати та захищати країну, а й пам’ятати. Сьогодні ми вшановуємо наших побратимів, героїв які віддали своє життя за Україну. З одного боку дуже важко це пережити, але з іншого - біль дає сили. Сили, щоб рухатись далі. Ми продовжуємо робити усе можливе для того, аби пам’ять про наших захисників назавжди залишилась в нашій країні та наших серцях. Дякую Ігорю Ілюшкіну та всій команді «РАЗОМ.ЮА» за підтримку. Ця ініціатива дуже важлива не тільки для нас, а й для майбутніх поколінь», - наголосив очільник поліції Запоріжжя Артем Кисько.▪️Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальних дошок.🕯Вічна слава й шана героям, які віддали своє життя за Україну.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #поліція_на_війні #назавжди_в_строю
🎥«Трансформація 4.5.0»: відбувся допрем’єрний показ документального фільму МВС. Короткометражна картина розповідає про унікальний психологічний ретрит у Карпатах.🔔Премʼєра фільму – завтра о 10:00 на YouTube-каналі МВС УкраїниУчасники ретриту – ветерани російсько-української війни. У фільмі-спостереженні можна побачити, як вони додали вершину. Ветерани із протезами ніг та травмами підкорюючи гору, боролись із внутрішнім страхом і собою.✔️ Напередодні Всесвітнього дня психічного здоров’я ми дякуємо усім, хто щоденно піклується про ментальне здоров’я, відновлює і повертає до життя», – наголосила заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час допремʼєрного показу. Також гостей заходу очікувала виставка, фотографії для якої були створені під час ретриту. Вони ілюструють, як за короткий проміжок часу обличчя і міміка ветеранів змінилась.ℹ️Фільм став результатом спільної роботи Департаменту комунікації МВС та Управління психологічного забезпечення МВС.🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
👮Слідчі поліції завершили досудове розслідування відносно чоловіка, який вчинив хуліганство із застосуванням боєприпасуЖитель Запорізького району погрожував родині з дітьми гранатою, а згодом кинув вибухівку в бік житлового будинку. Завдяки злагодженій роботі правоохоронців правопорушника оперативно затримали. Обвинувальний акт відносно фігуранта вже передано на розгляд суду.▪️У межах досудового розслідування працівники відділу № 6 Запорізького районного управління поліції встановили, що 17 серпня у селі Біленьке 47-річний чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, посеред вулиці зупинив легковий автомобіль, у якому перебувала родина його односельця разом з двома малолітніми дітьми. Тримаючи в руках гранату, зловмисник сів до салону та почав вимагати, щоб його доставили за певною адресою. Водієві вдалося вмовити нападника залишити транспортний засіб, уникнувши можливого вибуху.▪️Втім, на цьому правопорушник не зупинився. Уже за кілька годин він проник на територію приватного домоволодіння, де, погрожуючи тим самим вибуховим пристроєм, вступив у словесний конфлікт із господарями. Продавжуючи свої протиправні дії фігурант кинув гранату на територію сусіднього будинку. Внаслідок вибуху ніхто не постраждав.Завдяки оперативній роботі поліції правопорушника швидко розшукали та взяли під варту. ▪️Слідчі під процесуальним керівництвом Запорізької окружної прокуратури повідомили чоловіку про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.▪️Наразі розслідування завершено, обвинувальний акт відносно фігуранта скеровано до суду.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #хуліганство#обвинувальний_акт #до_суду
👮Назавжди в строю: у Запоріжжі попрощалися із загиблим бійцем стрілецького батальйону поліції Олексієм ЗагребельнимПоліцейська родина схилила голови у скорботі. Сьогодні, 7 жовтня, відбулося прощання з майором поліції Олексієм Загребельним, який загинув захищаючи Україну від рашистської навали. Захиснику назавжди залишилося 39 років. Героя вшанували рідні та близькі, керівництво обласної поліції та колеги. ▪️Свою службу в органах внутрішніх справ він розпочав курсантом у 2006 році. Понад рік тому Олексій добровільно долучився до батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, аби боронити державу від окупантів.▪️Справжній патріот України, вірний друг, надійний побратим - саме так про Олексія говорять усі, хто його знав. Він мав багато мрій і життєвих планів, але ворожа атака обірвала життя поліцейського. У нього залишилися 13-річний син, дружина та батьки.▪️За традицією військових поховань, прапор, яким була огорнута труна загиблого, заступник командира спецпідрозділу передав дружині - як символ держави, якій її чоловік вірно служив до останнього подиху.🕯Світла пам’ять Герою! Вічна слава захиснику України!#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #поліція_на_війні #назавжди_в_строю
Запорізькі поліцейські затримали викрадача кабельної продукції▪️У Вільнянському районі 50-річний чоловік зрізав понад 700 метрів електричного проводу, що належить державному підприємству. Правоохоронці заскочили зловмисника на місці злочину. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.▪️4 жовтня оперативники обласного управління карного розшуку разом із працівниками відділення поліції №2 (Вільнянський) Запорізького райуправління поліції викрили чоловіка, який неподалік одного з сіл відокремлював між електроопорами фрагменти проводу.▪️Під час огляду автомобіля правопорушника поліцейські виявили знаряддя злочину - кутошліфувальну машинку зі слідами експлуатації та 30 бухт, в яких було скручено понад 700 метрів кабельної продукції, яку зловмисник встиг зрізати. ℹ️Фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.▪️Досудове розслідування триває. Правоохоронці перевіряють фігуранта на причетність до скоєння аналогічних кримінальних правопорушень на території міста та області, а також встановлюють особи його можливих спільників.#НПУ #поліція_Запоріжжя #новини #крадіжка #повідомлено_про_підозру