✅На російському економічному форумі в Санкт-Петербурзі ідеологи “русского мира” Олександр Дугін та Костянтин Малофєєв представили сценарії розвитку росії до 2036 та 2050 років.У мережі ці матеріали вже почали подавати як “секретний план кремля” або “офіційний прогноз майбутнього росії”. Насправді це не так.Дугін і Малофєєв не входять до органів, які офіційно займаються стратегічним плануванням у рф. Представлений ними документ не є стратегією кремля, рішенням ради безпеки рф чи планом генерального штабу. Це, швидше, ідеологічне бачення майбутнього, яке частина російських еліт хотіла б реалізувати.У документі описано три сценарії.Перший - поразка росії у війні, вступ України до НАТО та поступова втрата росією статусу великої держави.Другий - тривале протистояння із Заходом та періодичне продовження війни проти України протягом наступних десятиліть.Третій - бажаний для авторів сценарій, у якому росія перемагає, Україна повертається до сфери впливу москви, Європейський Союз слабшає, а росія стає одним із центрів нового світового порядку.Головне в цій історії навіть не самі сценарії, а те, що російські політичні та ідеологічні кола мислять категоріями 2036 та 2050 років. Вони розглядають війну проти України не як тимчасовий конфлікт, а як частину тривалого протистояння із Заходом.Саме тому для України небезпеку становлять не окремі заяви Дугіна чи Малофєєва, а системний підхід росії до довгострокового планування. Кремль уже сьогодні формує економічні, демографічні, технологічні та військові програми на десятиліття вперед, виходячи з того, що конфронтація з Україною та Заходом триватиме ще багато років.Це чергове нагадування про те, що російсько-українська війна для москви є не короткостроковою кампанією, а частиною довгострокового геополітичного проєкту.
✅Щоб закінчити війну до кінця цього року, Путіну потрібно забути про решту Донбасу.Те, з чим зараз зіштовхуються російські військові на фронті, зокрема в Донецькій області, — це лише «квіточки» порівняно з тим, що чекатиме їх далі.Паралельно з дедалі ефективнішим застосуванням дронів Україна активно будує масштабні фортифікаційні лінії на всіх основних напрямках. І це — одна з причин, чому ніхто не віддасть Росії Донбас без бою.Намагаючись захопити цю частину території, ЗС РФ не просто вмиються — вони захлинуться власною кровʼю.Тільки за останні два місяці за новою схемою Україною було збудовано ще 1300 км захисних ліній з акцентом на численні ряди протитанкових ровів, бетонні загородження, колючу стрічку, приховані позиції та обмежену кількість доріг, кожна з яких прострілюється і контролюється.На окремих ділянках перед лініями оборони також вирубують дерева з боку можливого наступу ЗС РФ, щоб позбавити їх можливості непомітно наближатися до укріплень.Це вже не просто окопи, а багаторівнева система оборони, яка має максимально довго тримати росіян у kill-zone, де їх перемелюватимуть дрони, артилерія та інші засоби ураження.Її додатково зводять біля вже наявних загороджень перед Словʼянськом і Краматорськом, у районі Новодонецького, на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині та навколо ключових міст — від Запоріжжя й Дніпра до Миколаєва та Одеси.При цьому станом на сьогодні росіяни дійшли лише до 1% головного оборонного поясу — і вже під час спроб штурмувати його несуть колосальні втрати.Тобто все, що вони зараз отримують на фронті, — це навіть не основна частина української оборони. Далі для них все ставатиме тільки гірше.Тому єдиний вихід для Путіна — погоджуватися на завершення війни по теперішній лінії фронту.Інакше його армію чекатиме мʼясорубка таких масштабів, яких ще ніхто й ніколи до цього не бачив.І чи пересидить він сам її наслідки — ще велике питання.
✅Пєсков 8 травня: «Ми будемо готові настільки йти вперед щодо нашого діалогу, наскільки будуть готові європейці. Але так само як неодноразово говорив путін, після тієї позиції, яку зайняли європейці, самі таких контактів ми ініціювати не будемо».
Одночасно відбуваються незрозумілі процеси то зі Шредером, то з Меркель, то зі Штайнмаєром. Явно маніпуляційні процеси і явно за підтримки лобізму Кремля на що мало прямих підтверджень, але вказує контекст процесів. Зрештою схоже всі спроби отримати "європейського Віткоффа" блокуються, а Фіцо не та персона, щоб вести перемовини від ЄС.Ще й на позицію виходить Каллас із з тим, щоб поставити нормального перемовника, який представлятиме ЄС, буде мати мандат від блоку (а не окремої країни) і що ЄС висунуть власні умови до Кремля спільні з Україною. Паралельно 21 пакет санкцій рухається. А надія Кремля на тезі «а не ескалюймо із санкціями поки перемовини ж будуть» в Європі не спрацьовує як спрацювала зі США.То тепер Пєсков 14 травня "Вочевидь європейці не хочуть й не можуть ставати посередниками. До того ж зараз вони фактично напряму беруть участь у війні на боці "київського режиму", й, скоріше, є апологетами ідеї завдання нищівного удару Росії. Звісно, з таким підходом претендувати на посередництво навряд чи годиться".
«Замір по палаті» в ЄС Кремлю схоже не сподобався. Відкочуються. Клоуни.
🔥ССО уразили арсенали, командний пункт, логістику ворога на ТОТ та в росії Безпілотники ССО у період до 5 травня уражали склади, логістику, командний пункт, ремонтну базу та інші обʼєкти противника на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, а також в Білгородській області рф. В Сартані під Маріуполем на Донеччині підрозділи Middle-strike ССО уразили склади боєприпасів ворожих підрозділів. В Бойківському уражено склад матеріально-технічного забезпечення та логістичний центр підрозділів противника.В окупованій Миколаївці на Донеччині безпілотники ССО вдарили по ворожій ремонтній базі, а в Святотроїцькому на Запоріжжі уразили командно-спостережний пункт противника. У Ровеньках на Луганщині ССО вдарили по тимчасовому розташуванню механіків противника, а в Куликівському на Запоріжжі по ворожому полігону. Також підрозділ Middle-strike ССО уразив розташування підрозділу безпілотників ворога в Новій Таволжанці білгородської області рф. Ураження та знищення арсеналів, складів, ремонтних баз та логістики противника знижують його боєздатність. ССО продовжують асиметричні дії для стратегічного знесилення росії вести війну проти України. Сили спеціальних операцій: завжди за межею!🕊Instagram 😎Facebook📹YouTube 🧵Threads👥X 🔗 Вакансії в ССО
✅Мирні судоми Кремля: готовність до миру чи спосіб відволікання💬 Інформаційним полем ширяться новини формату, що путін змінює риторику щодо Зеленського: від «зграї наркоманів» 24 лютого 2022 року до «пана Зеленського» 9 травня 2026 року.При цьому сам же український президент акцентує, що Україна примушує путіна до миру: «Трохи підштовхнули ми його», — заявив Зеленський.І це залишалося б лише політичною риторикою, якби не супутні новини, що відображають процес.Про нібито готовність Кремля до діалогу з Європою щодо закінчення війниКремль витратив шалені ресурси на лобізм у США, щоб спробувати викинути з процесів перемовин Європу. Це один з основних дипломатичних треків Кремля в комунікації з Білим домом впродовж всього 2025 року. Але 8 травня прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявляє, що Кремль готовий до діалогу з Європою, якщо та сама ініціює🗣:«Ми будемо готові настільки йти вперед щодо нашого діалогу, наскільки будуть готові європейці. Але так само, як неодноразово говорив путін, після тієї позиції, яку зайняли європейці, самі таких контактів ми ініціювати не будемо».
➡️ Далі з’являється інформація, що путін просуває ідею, щоб перемовником від Європи був Шредер, ексканцлер Німеччини, який відомий своїм лобізмом «Північних потоків» і прямою роботою в структурах «Газпрому». У Німеччині та ЄС вже офіційно відкинули цю пропозицію, назвавши Шредера «зручним для Кремля», а Кая Каллас пішла ще далі й назвала прямо, як є, — «лобістом».Це все посилюється тим, що напередодні в мережу була злита нібито презентація того, як медіаструктури Кремля мають демонструвати населенню закінчення війни та з якими наративами.➡️ Логіку таких дій Кремля диктує і той факт, що завдяки розблокованим 90 млрд євро від ЄС Україна отримає суттєві можливості. З 45 млрд євро на цей рік — 31,8 млрд піде саме на оборону: закупівлю озброєння та підвищення зарплат військовим. З цих коштів 1,37 трлн гривень додатково направлять саме на розвиток озброєння та військової техніки. ➡️ Ще й новий уряд Угорщини заявив, що відмовиться від політики однобічних блокувань, що відкриває шлях до нових рішень ЄС в рамках тиску на Кремль: зокрема, нового пакета санкцій, який планують прийняти у червні, і який буде націлений на тіньовий флот і ряд рішень, які не пропускав Орбан.➡️ Паралельно дефіцит бюджету московії залишається рекордним і вже за результатом 4 місяців складає 5,88 трлн рублів при плані на рік у 3,79 трлн.Навіть попри рекордні ціни на нафту, в економічному плані залишається кризовою, що посилюється в тому числі комерційними та банківськими наслідками від блокування Інтернету.🔄 Але при цьому всьому, за попередньою інформацією, Кремль перегруповує війська на цілому ряді напрямків для масованої літньої кампанії. Це начебто не корелюється з риторикою «деескалації Кремля», враховуючи розуміння об’єму цих дій.Насправді тут немає нічого дивного, бо одне не виключає іншого. І від того, наскільки Кремлю вдасться наявними силами провести літню кампанію, а Україні — втримати фронт та завдати втрат, і буде залежати серйозність Кремля щодо завершення активних бойових дій. Але при цьому дійсно все більше стає помітно, що кремлівські еліти, нехай і не в паніці, але вже не вивозять ідею війни на виснаження. Теза про «воювати вічно» все менш приваблива для кремлівських еліт.🔄 З іншого боку, риторика Кремля про «перемовини» може бути спрямована на відволікання уваги та відтермінування ряду санкцій і рішень ЄС як 21 пакет санкцій. На кшталт того, що «санкції зараз» зірвуть нашу (кремлівську) готовність домовлятись, «тому ви, Європо, зважайте на радикальність цих санкцій». Не нарощуйте підтримку, бо ми вже ось-ось. І подібні наративи.Тож втрата Орбана, невпевненість у стійкості економіки, чутливість до українських ударів і тепер вже суттєва капіталізація української оборонки дійсно ставлять Кремль у ризиковане становище. При цьому ця ж риторика про перемовини може бути одночасно й методом відволікання уваги для відтермінування рішень ЄС. Але факт процесу і слабкості Кремля стає все більш помітний. Це важко приховувати.
✅Авторитарний режим, від якого не віє владою, приречений на загибельМосковія — це не тільки путін. Це ціла система, кегебістська система, яка перейшла з безпекового сектору в політичний, залучившись свого часу підтримкою олігархічного кола, яке після «дикого накопичення капіталів» (буремні 90-ті) бажало певних правил для збереження цих капіталів. Правда, потім ті, хто мав забезпечувати правила, взяли під ковпак і олігархів, але це інша історія.Путін має безмежну владу, він цар, але він також лише елемент системи, який уособлює встановлені правила взаємоіснування між групами/баштами Кремля. Тобто навіть він грає за певними неписаними правилами всередині системи, маючи шалений об’єм влади.І одне з правил цієї системи для путіна — це «ореол влади, сил та фарту». Лідер такої системи має бути сильним (звідси образи путіна на коні з голим торсом) та фартовим (пережиток «понятійної та "магаданської" культури 90-х», яка стала політичною системою). Щодо ореолу влади, то щорічно існує один захід, який мав це заряджати.Парад, від якого не стоїть9 травня відбудеться парад, від якого не стоїть... Не стоїть питання, чи віє все ще від старого, переляканого старика владою. Щорічний парад, зміст якого був заряджати владний ореол Кремля і путіна як перед світом, так і перед власним населенням, тепер не виконає цю функцію. ❓У чому ж логіка цього дійства, окрім того, щоб присвоїти перемогу? Логіка ж — продемонструвати: у вас (московитів) може не бути газу, можуть бути утиски, можуть бути проблеми, але подивіться на нашу зброю та на те, яку ми «кузькіну мать» можемо зробити. Давайте, налітайте — «їжте її поглядом».Тому військові демонстрації є важливим елементом збереження сили в авторитарних режимах: хоч візьмемо КНДР, хоч заглибимось в історію, де знайдемо десятки аналогій.➡️ Завтра перший за 19 років парад без військової техніки, парад, дозвіл на проведення якого Кремль фактично вимолює (через одностороннє припинення вогню) у США в надії, що ті натиснуть на Київ. Парад, де серед найповажніших гостей на першому місці (в реальному списку) «президент»/призначенець Кремлем невизнаної Абхазії, на другому місці невизнаний лідер Лукашенко, на третьому — президент Лаосу та один із султанів Малайзії. Далі невизнана Південна Осетія, Республіка Сербська (не плутати з Сербією) та, власне, все. Це все міжнародне представництво. Трибуни міжнародних гостей порожні. І це з урахуванням того, що Трамп власними діями фактично вивів путіна навіть із часткової ізоляції, а криза в Ірані привела на цей захід Малайзію (вони домовляються за постачання нафти). Тому так сильно треба для Кремля, щоб хоча б Фіцо був саме на параді.Щоб не бачили позоруПарад — це один з небагатьох заходів, який представляв московію як впливового гравця, підживлював травми 2СВ для Німеччини та інших країн, для цього Кремль одягав образ все ще ніби існування Радянського союзу (правонаступництва). Хоча цей образ тепер вже точно не за розміром сучасному Кремлю.Кремль привозив (платив) іноземним журналістам, щоб вони приїжджали на парад, але тепер сам скасовує акредитацію для десятка іноземних медіа — від німецького Der Spiegel до японської Nippon Hōsō Kyōkai (NHK).Тобто від «показуйте як нас треба боятись» до «будь ласка, не показуйте цей позор, вибачте, парад». Від країни, яку боялись (і, на жаль, деякі все ще бояться), московія стає країною, над якою можна і треба насміхатись, бо більше не пахне тією «чарівною владою». Цей парад початок епілогу путіна, і дай Боже, цієї всієї системи, яка пожере сама себе. Це парад, від якого не стоїть питання чи віє від путіна та московії все ще владою.І не треба ударів по Красній площі (мова саме про площу, а не загалом), щоб продемонструвати неспроможність путіна та Кремля — найбільший удар для путіна і системи — це пусті трибуни міжнародних гостей та ті дві години марширування площею «невидимих колон царя», які колись мали брати Берлін, Париж та Лондон, а тепер вони невидимі.З невидимістю колон стає все менш видима й влада путіна, навіть всередині власної системи.
✅Колишній «ліберальний президент», а нині спившийся інтернет-троль Дмитро Медведєв накинувся на Володимира Зеленського та Нікола Пашиняна за те, що на саміті в Єревані вони говорили не російською, якою обидва чудово володіють, а «поганою англійською».Забув лише додати - саме через його начальника та його спільників-убивць говорити російською на публічних міжнародних заходах стало непристойно.У багатьох європейських країнах ще десятиліттями після Другої світової сторонилися від будь-кого, хто говорив німецькою.Що ще можу сказати?..Вперше за понад 20 років Вірменію з офіційним візитом відвідав лідер України…Знакова подія для наших країн і народів. Переконаний, що після зустрічі двох лідерів наших держав завіса недовіри й сумнівів між нашими народами суттєво опустилася, і як українці, так і вірмени переконалися, що ми не вороги й можемо не просто спілкуватися на дипломатичному рівні, а бути стратегічними союзниками й братніми народами в усіх сенсах цього слова… І я дуже сподіваюся, що Володимир Зеленський після спілкування з Н. Пашиняном у цьому переконався сам і за ці два дні відчув усю теплоту більшості громадян Вірменії.
⚡️Відстрочки в Резерв+: у яких випадках відстрочка продовжується автоматично1. Люди з інвалідністю.2. Тимчасово непридатні до служби.3. Батьки дитини з інвалідністю до 18 років.4. Батьки повнолітньої дитини з інвалідністю I чи II групи.5. Ті, хто мають дружину (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи.6. Ті, хто мають рідних чи батька або матір дружини з інвалідністю I чи II групи.7. Жінки та чоловіки військових із дитиною.8. Батьки трьох і більше дітей.9. Студенти, аспіранти.10. Працівники вищої та профосвіти.11. Люди, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій чи воєнного стану.12. Родичі Героїв України, відзначених посмертно за мужність під час Революції Гідності.13. Люди, позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України14. Військові, звільнені з полону.15. Батьки, які виховують тяжкохвору дитину без інвалідності.16. Ті, хто доглядають за тяжкохворим членом сімʼї.17. Опікуни людини, яку визнано недієздатною.18. Ті, хто мають дружину (чоловіка) з інвалідністю III групи.19. Люди, які доглядають за родичем 2 чи 3 ступеня спорідненості з інвалідністю.20. Батьки, які самостійно виховують дитину до 18 років.21. Вчителі шкіл.22. Люди після однорічного контракту 18–25.❓Як дізнатися, чи продовжена відстрочка автоматично❓У яких випадках для продовження відстрочки потрібно подавати документи у ЦНАП повторно?❓Чому автопродовження може не відбутись❓Що робити, якщо дані про інвалідність відсутні або неактуальні в реєстрах⭢ Відповіді на найпоширеніші запитання щодо відстрочки в Резерв+
✅ Республіканські сенатори проти Гегсета: спроба врятувати залишки професійності Пентагона. 💬 На тлі того, що міністр війни Гегсет продовжує кадрові чистки в Пентагоні, все більше провідних діячів відомств зі статусом, досвідом і впливом стають жертвами дуету Гегсета-Колбі.➡️ У 2025 році Гегсет звільнив 9 високопосадових радників з питань безпеки та політики, що викликало критику такого рішення. За неофіційними повідомленнями, ці посадовці критикували Гегсета та його роботу у відомстві, особливо після відомого скандалу з витоками інформації з Пентагона та Signalgate.Також, були звільнені консультанти, які підтримували зв’язок Пентагона з Конгресом, а роль головного комунікатора із законодавцями перебрав на себе заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі.Але 2026 рік ознаменував собою ще більш радикальні відставки в командуванні⤵️➡️На початку квітня Гегсет звільнив популярного серед республіканців начальника штабу Ренді Джорджа з вимогою «негайно покинути посаду». Проти чого виступили в Сенаті США.➡️Останні тижні повідомляється про загострення конфлікту між Гегсетом та міністром армії Деном Дрісколлом (це людина, яка замінила, ніби, Келлога в перемовинах свого часу). За повідомленнями, Гегсет стверджує, що Дрісколл очолює «рух опору проти нього в Пентагоні». Також Гегсет намагається переконати Трампа, що Дрісколл виступає проти й американського президента.⏩ Ціль Гегсета — щоб Дрісколл повторив долю міністра військово-морських сил Джона Фелана, звільненого тиждень тому Гегсетом за підтримки Трампа. Неофіційна причина звільнення Фелана це те, що той виступав проти ідеї будувати «громіздкі, дорогі та неефективні лінкори Трампа». Пік кризи між Гегсетом та Дрісколлом наступив тоді, коли міністр оборони Гегсет змусив міністра армії США Дрісколла звільнити свого головного радника Девіда Батлера, популярного полковника, який мав отримати першу генеральську зірку в цьому році. Причина звільнення Батлера це те, що той працював раніше прес-секретарем у Марка Міллі.За трохи більше ніж рік роботи Гегсет звільнив понад 30 високопоставлених військових діячів, серед яких голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Браун, начальник військово-морських операцій адмірал Ліза Франчетті, директор Розвідувального управління Міністерства оборони США генерал-лейтенант Джеффрі Круз і начальник штабу ВПС генерал Джеймс Слайф. Ці люди переважно мали професійне реноме і були популярні по обидва боки Сенату.Того Сенату, де сам Гегсет лише завдяки голосу віцепрезидента Венса став головою Пентагона. Більшість цих звільнень — це звільнення компетентних та авторитетних людей, які висловлювали заперечення та інколи критику у бік Гегсета та його дій.Як наслідок такої політики The Hill передає настрої республіканських сенаторів, які воліють відставки Гегсета «поки він не розвалив Пентагон». Сенатор Тілліс, який свого часу після багатогодинних переконань з боку Білого дому таки віддав вирішальний голос за призначення Гегсета, повідомив виданню:«Він усунув деяких із найвидатніших генералів, які коли-небудь служили у нас. Я не зовсім розумію, що там відбувається».
Переломним моментом критики Гегсета з боку республіканців стала відставка генерала Джорджа, яку сенаторка Джоні Ернст (республіканка, Айова), голова підкомітету Сенату з питань збройних сил щодо нових загроз і можливостей, прокоментувала так 🗣:«Я найбільше захоплююся та поважаю генерала Ренді Джорджа. Він, мабуть, один із найкращих офіцерів, яких коли-небудь випускала армія Сполучених Штатів. Було помилкою для міністра Гегсета звільнити його».
На питання причин відставки сенаторка відповіла🗣:«Що стосується причини його звільнення, я навіть уявити собі не можу, у чому вона полягала».
Гегсет піддається все більшій критиці, як за власну неефективність, так і за кадрову політику, де головним індикатором стає «політична вірність», а не «ефективність». Все більша кадрова деградація Пентагона спровокує вже й республіканських сенаторів вимагати відставки Гегсета.
Три військові кораблі, винищувач, обʼєкти ППО: СБУ уразила низку важливих військових цілей у КримуВиконуючи поставлені Президентом України задачі, цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели успішну спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у м. Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек» (АР Крим, ТОТ України).Внаслідок ударів безпілотників Служби безпеки України уражено:▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Ямал»;▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Фільченков»;▪️ Корабель-розвідник «Іван Хурс»;▪️ Навчальний центр чф рф «Лукомка»;▪️ Штаб радіотехнічної розвідки сил ППО;▪️ РЛС МР-10М1 «Мис-М1»;▪️ Літак МіГ-31 на аеродромі «Бельбек»;▪️ Техніко-експлуатаційну частину аеродрому «Бельбек».«Кожна така операція має чітку логіку: ми методично знищуємо ключові елементи військової інфраструктури ворога — флот, авіацію, розвідку та ППО. Це не лише прямі втрати техніки, а й руйнування здатності ворога контролювати простір, прикривати свої сили та планувати нові атаки. Ця робота буде продовжуватися доти, доки росія не припинить агресію проти нашої держави», — зазначив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Нагадаємо, що 18 квітня бійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ провели операцію на ТОТ АР Крим, під час якої було уражено одразу три військові кораблі рф.