Джерело
Підслухано|Великодимерська громада | ️У селі Гребельки на місці загибелі 7-ох бійців ССО відбувся пам'ятний...
1 900 Охват/переглядів
2025-04-02 19:50
Повідомлення №22467
⚡️У селі Гребельки на місці загибелі 7-ох бійців ССО відбувся пам'ятний захід на честь 3-ї річниці звільнення КиївщиниОрганізувала його Великодимерська громада.Ведуча заходу - волонтерка Великодимерської громади Людмила Нишенко, нагадала присутнім сумні події боїв за Київщину, і, зокрема, Броварський район.▪️3 березня 2022 р. ворог зайшов на територію с. Перемога Баришівської громади. Згодом окупації зазнали й інші населені пункти Баришівської, Калитянської і Великодимерської громад. У ті страшні дні загинуло 175 мирних жителів (без урахування тих, хто зник безвісти). Кількість полеглих у боях Захисників, до закінчення воєнного стану засекречено.🔍 Однак відомо, що саме під с. Гребельки 3 березня 2022 р. полягли семеро воїнів Сил Спеціальних операцій. Після успішного виконання бойового завдання, бійці ССО повертались на свої рубежі. Того трагічного дня вони отримали звістку про звірства росіян щодо мирного населення у селі Гребельки, і, не роздумуючи, рушили на допомогу цивільним. Під час розвідувальних дій вони натрапили на ворога, який вже базувався в селі. Автівки військових розстріляв ворожий БТР, але вони змогли вибратися з палаючих машин і мужньо відбивались. До останнього. Бійці всі загинули, але і поклали чимало російських завойовників.🙏🏻 Вшанувати пам'ять полеглих біля місця їх останнього бою зібрались небайдужі мешканці громади, побратими, рідні і близькі. До урочистостей також долучились представник командування ССО України, Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр Драбинко з кліриками єпархії, начальник Броварської РВА Тарас Бакай, т.в.о селищного голови Великодимерської громади Олександр Борсук, староста Русанівського старостинського округу Юрій Костира.Пам'ять полеглих Захисників і безневинно убитих цивільних вшанували покладанням квітів і загальною панахидою.Зазначимо, що, нарешті, на 4 році великої війни майданчик біля пам’ятної стели засипали щебнем, також вже немає і канави, що була поряд та слугувала сміттєзвалищем. Ба більше, встановили ескіз майбутнього об’єкта - «Нове будівництво меморіалу на території Великодимерської громади». Проте навіть орієнтовних дат початку його будівництва немає.Трибуна Бровари