Статистика telegram каналу - @philosophicalchaos

Логотип телеграм спільноти - Філософський хаос | Щоденник 2024-07-14

Філософський хаос | Щоденник

Кількість підписників:
463
Фото:
24 
Відео:
 
Посилання:
18 
Категорія:
Освіта
Опис:
Студент філософського - про все і ні про що. Але іноді з нічого може виникнути дещо. Чат каналу: https://t.me/+aVeO_d0VX3s1NzFi Якщо виникнуть питання, або пропозиції звертайтесь: @Philosophical_chaos

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Філософський хаос | Щоденник - @philosophicalchaos

Ми те що ми читаємо. Подивімося на Дон Кіхота, який, начитавшись лицарських романів, вирушив на подвиги... Його уявний світ, створений з книг, став реальністю, що підштовхнула його до героїчних (чи химерних?) вчинків. Але чи насправді ці подвиги були лише плодом фантазії, чи це була спроба знайти істину в світі, сповненому ілюзій? Кожна прочитана сторінка залишає свій слід у нашій свідомості, формуючи наші думки, наші переконання, наші дії. Чи можемо ми втекти від цієї долі? Чи не є наші власні подвиги лише відлунням тих книг, які ми колись прочитали?
Читання — це праця, яка дарує сенс буттю.
Читання — це подорож крізь сторінки, де кожне слово відкриває новий горизонт.
Читання — це виклик розуму, що змушує замислитися, ставити питання і шукати відповіді.
Читання — це можливість знайти себе в рядках чужих історій, пережити досвід, який ніколи не буде твоїм.
Читання — це спосіб зануритися в інший світ і знайти в ньому віддзеркалення свого власного.
Читання — це праця, яка приносить насолоду розуму.

405
24-08-28 09:17

"Ніцше десь каже, що навіть найкращі поети й мислителі писали погані вірші, але в історії збереглося лише найкраще. Все не так просто. Вірно, що садівнику в розарії потрібні гній, бур'яни і солома, проте ці предмети відрізняються не тільки цінністю, але й функцією. Те, що виглядає поганим, може бути зародком хорошого." Людвіг Вітгенштайн

423
24-08-19 14:11

Пам'ятаєте, як пішов із життя Сократ? Це стало можливим завдяки Платону, який залишив нам детальний опис останніх миттєвостей свого вчителя. Смерть Сократа нагадувала суворо регламентовану процедуру: випий отруту і ходи, поки ноги не обважніють. Потім лягай; коли холод добереться до серця — це буде твій кінець.
Сократ, несправедливо звинувачений у безвір'ї та розбещенні молоді, здається, свідомо прийняв свій смертний вирок, відмовившись від втечі, яку організували його друзі. Він відійшов із життя з ясністю розуму та самовладанням.
Уже понад дві з половиною тисячі років людство намагається розгадати загадку його смерті. Чи не було це його способом кинути виклик сучасникам, які не зрозуміли його вчення? Або ж це був заклик до майбутніх поколінь замислитися над голосом совісті? А можливо, Сократ своєю смертю звертався і до сучасників, і до наступних поколінь? Відповіді на ці питання залишаються невідомими.
Проте є очевидні речі: своєю смертю він здобув безсмертя, та залишив безліч вічних питань.

606
24-08-11 09:34

Аналіз книги Ле Бона «Психологія народів і мас».
Буду радий бачити ваші думки у коментарях.
https://youtu.be/nWAr5ecYwgs?si=0YUv5H5k3Vh9h-6l

593
24-08-08 06:36

Телепортуймося в епоху, коли Маркс вийшов на філософську арену, не з революційними плакатами, а з теоріями, які, як виявилося, розбурхали уми його сучасників і тих, хто прийшов після нього.
Карл Маркс відкриває еру матеріалістичної філософії. Він стверджує, що те, що нас оточує, тобто матерія, важливіше за Бога, адже з нею ми можемо працювати. Філософія грошей у Маркса надзвичайно цікава. Він каже, що гроші стали новим богом для людей. Вони мають величезну владу в суспільстві, люди готові робити майже все заради них, немов моляться на них і намагаються накопичити якомога більше. Це призводить до серйозних соціальних проблем, оскільки розподіл таких благ у суспільстві дуже нерівномірний.
Через це поклоніння грошам люди здебільшого обирають роботу не за покликанням, а за рівнем оплати. Маркс підкреслює важливу проблему: чому люди відчувають себе погано та нещасливо. Було багато тих, хто не хотів нічого робити, їх моральний дух був у занепаді (тоді такого діагнозу як депресія не існувало). Маркс пов'язує цей моральний занепад з тим, що люди змушені працювати заради грошей, віддаючи свій найцінніший ресурс – час, не для себе, а заради грошей. За гроші люди вбивають свій потенціал.
💸 = 👿

576
24-07-31 05:47

Помітив, що серед нас чимало шанувальників стоїцизму. Тож вирішив підготувати для вас відео на цю тему, намагався детально розглянути античні та сучасні аспекти цієї філософії.
P.S.: Не забудьте поставити лайк та поділитися враженнями. Ваша підтримка дуже важлива для мене!
https://youtu.be/EuQ0ehnTiCE?si=VlEUvMp8B5GAbl9c

534
24-07-30 05:32

Після довгої паузи нарешті записав відео. За кілька місяців я майже все забув: як редагувати, як говорити перед камерою. Знову з'явилося якесь хвилювання. Ох вже ці паузи.🙃
https://youtu.be/dmCfuB9A0gg

509
24-07-22 13:57

Найжорстокіший злочинець може вбити одну людину, або десять, або навіть сто. Але масові вбивства, що знищують мільйони, здійснюють не звичайні злочинці. Ці жахливі дії здійснюють ті, хто вважає себе праведниками, борцями за вищу справедливість. Найгірші тирани та деспоти не походять із рядів звичайних злочинців, а з тих, хто вважав себе морально вищими. І гільйотину вигадали не злочинці, а гуманісти... 
Найжахливіші злочини в історії були здійснені людьми, які жили "правильно": не пили, не курили, не зраджували дружині та годували білочок з долоні. І саме ці праведники, прикриваючись маскою доброчесності, здатні на найжорстокіші вчинки, будучи переконаними у своїй непогрішності.

441
24-07-18 14:10

Ділюся з вами абсурдною думкою, яка турбує мене вже дуже довгий час. Як то кажуть: "Треба відпустити думку з ланцюга, щоб вона пішла жити своїм життям", ось саме це я зараз збираюся зробити. Текст видався трохи розлогим, тому кидаю у такому форматі. Чекаю від вас коментарі...

488
24-07-16 16:46