Статистика telegram каналу - @phc_ukraine

Логотип телеграм спільноти - Центр громадського здоров’я України 2024-07-14

Центр громадського здоров’я України

Кількість підписників:
2844
Фото:
713 
Відео:
22 
Посилання:
1200 
Категорія:
Медицина
Опис:
Час обирати здоров’я!

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Центр громадського здоров’я України - @phc_ukraine

❄️З наближенням зими зростає ризик спалахів респіраторних захворювань і, як наслідок, — кількість звернень до лікарів по медичну допомогу та медикаментозне лікування.
☝️ Про важливість раціонального використання антибіотиків під час респіраторних захворювань читайте на сайті.
Зображення до поточного посту у каналі "Центр громадського здоров’я України" - @phc_ukraine
354
24-11-05 09:37
🔵Місяць чоловічого здоров’я: як уберегтися від раку простати та раку яєчок
Листопад уже традиційно вважається місяцем чоловічого здоров’я.
Протягом місяця відбувається всесвітня акція #Movember або #Вусопад в ході якої чоловіки відпускають вуса та бороди, щоб збільшити поінформованість про рак простати, рак яєчок та інші проблеми чоловічого здоров’я.
☝️Символом поінформованості про чоловіче здоров’я та рак простати є блакитна стрічка.
Центр громадського здоров’я приєднується до цього глобального руху та розповідає про найпоширеніші проблеми та профілактику чоловічого здоров’я - читайте детальніше на сайті.
979
24-11-01 17:05
🌐Інформація про поширення інфекційних захворювань у світі: повідомлення за III квартал 2024 р.
Філія «Протичумний інститут імені І. І. Мечнікова» Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» підготувала «Інформаційне повідомлення про поширення інфекційних захворювань у світі» за III квартал 2024 року.
У повідомленні можна детально ознайомитися з інформацією про поширення у світі таких хвороб:
- холера;
- гарячка денге;
- гарячка Західного Нілу;
- жовта гарячка;
- віспа мавп (mpox);
- чума.
Файл із повним текстом повідомлення доступний за посиланням - https://tinyurl.com/4nfdn63h
Під час створення інформаційного повідомлення було використано матеріали з сайтів ВООЗ, ProMED-mail, CDC, ECDC.
1100
24-11-01 07:37
🔹 За четвертий тиждень епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано 124 109 випадків ГРВІ
Центр громадського здоровʼя інформує про перебіг епідемічного сезону на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), який стартував 30 вересня.
🔸 За четвертий тиждень епідсезону, 21-27 жовтня, на ГРВІ захворіло 124 109 осіб, з них — 76 689 дітей. У порівнянні з попереднім тижнем, за даними рутинного епідеміологічного нагляду, кількість захворілих на ГРВІ серед дорослих та дітей віком до 17 років зросла на 5,4% та 2,8% відповідно.
Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, становить 344,5 на 100 000 населення, що на 28,7% менше епідемічного порога, розрахованого для України, та на 3,8% більше аналогічного показника минулого тижня.
🔹За звітній тиждень 21-27 жовтня було зареєстровано 4 летальних випадки серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19. Протягом звітного тижня профілактичні щеплення проти грипу отримало 18 514 осіб, із них — 11 797 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.
Протягом епідемічного сезону, з 30 вересня до 27 жовтня 2024 року, на ГРВІ перехворіло 476 738 осіб (1,3% від населення країни), що на 13,8% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років.
941
24-10-31 07:24
💔Понад 5 мільйонів людей у світі щороку помирає від інсульту, і ще 5 мільйонів отримують інвалідність. Це небезпечне захворювання розвивається навіть у молодому віці та призводить до смерті або значно знижує якість життя, що лягає тягарем як на саму людину, так і на членів її родини та суспільства в цілому.
Запобігти незворотним наслідкам можна, якщо вчасно помітити симптоми інсульту та швидко надати правильну допомогу.
Про види та ознаки інсульту, причини виникнення і порядок дій при підозрі на інсульт розповідає Центр громадського здоров’я у спеціальному відео.
1200
24-10-29 15:36
🔴Інсульт — це друга основна причина смерті людей віком старше 60 років і п'ята причина смерті людей віком від 15 до 59 років. В Україні щороку госпіталізують понад 145 тисяч осіб з інсультами.
Лише торік понад 123 тисячі пацієнтів потрапили до лікарні з ішемічним інсультом, а геморагічний інсульт було діагностовано у понад 21 тисячі випадків.
Що треба знати, щоб запобігти інсульту, читайте на сайті.
Зображення до поточного посту у каналі "Центр громадського здоров’я України" - @phc_ukraine
1600
24-10-29 09:10
⚠️З 20 по 26 жовтня триває Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем.
Розповідаємо як можна запобігти отруєнню свинцем:
• Здійснювати придбання товарів, особливо тих, що призначені для дітей (у т.ч. іграшки, одяг, постільна білизна, товари для вигодовування тощо) лише у санкціонованих суб'єктів господарської діяльності, та за наявності гігієнічних сертифікатів, що підтверджують якість та безпечність продукції.
• Остерігатися дешевих яскравих іграшок, особливо сумнівного походження. При огляді речей треба звертати увагу на фарбування, сторонні «хімічні» запахи, занадто яскраві кольори. Якщо запідозрили у дитини отруєння свинцем – обов’язково зверніться до лікаря, візьміть з собою потенційну причину отруєння (іграшки, одяг).
• Дотримуватись правил особистої гігієни (у тому числі, і у виробничих умовах): відмовитись від споживання їжі у виробничих приміщеннях, цехах, а після завершення роботи прийняти гігієнічний душ та замінити робочий одяг на чистий).
• Купувати продукти харчування тільки у надійних постачальників (продавців), які здійснюють контроль за якістю своєї продукції на вміст важких металів (зокрема, свинцю). Особливо це стосується листових овочів, грибів, чаю.
• Дотримуватись правил особистої гігієни при роботі зі сполуками свинцю (після завершення виробничого процесу полоскати ротову порожнину, ретельно мити руки, вживати їжу та напої у спеціально відведених для цього місцях).
• Раціонально харчуватися.
• Відмовитися від збирання фруктів, овочів, лікувальних трав, грибів біля автомагістралей, автозаправок, на територіях підприємств.
• Відмовитися від перебування, особливо гуляючи з дітьми, біля автодоріг з високою щільністю руху. Намагатися надавати перевагу парковим зонам та рекреаціям.
• Не відкривати вікна з метою провітрювання приміщень, якщо вони виходять на автодороги зі значною щільністю руху у час пік.
• При роботі з свинцевовмісними виробами (деякі фарби, пігменти, свинцеві акумулятори тощо), обов'язково використовувати засоби індивідуального захисту.
• При здійсненні ремонтних та оздоблювальних робіт приміщень, будівель, інвентарю тощо використовувати матеріали та засоби, безпечність яких підтверджена гігієнічними сертифікатами.
Пам’ятайте: не займайтесь самолікуванням. За будь-яких симптомів отруєння, про які ми писали, звертайтеся по медичну допомогу.
1400
24-10-26 14:56
З 20 по 26 жовтня триває Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем.
👉Розповідаємо про симптоми отруєння свинцем.
Отруєння свинцем виявити доволі важко. Зазвичай у дітей помітні такі симптоми:
відставання у розвитку;
проблеми у навчанні;
роздратованість;
втрата апетиту;
втрата ваги;
млявість і втома;
біль у животі;
блювота;
Також симптоми включають закреп; втрата слуху; судоми.
У дорослих легке отруєння може протікати без симптомів або викликати відчуття втоми, біль у м'язах, безсоння, нервове збудження, втрату апетиту, порушення короткотривалої пам'яті та труднощі з концентрацією уваги.
При тяжкому отруєнні присутні такі симптоми: біль у животі, закреп, відсутність апетиту, біль в м'язах та суглобах, порушення концентрації та короткотривалої пам'яті, симптоми периферичної нейропатії (ослаблення розгиначів), анемія, базофільна зернистість еритроцитів, ознаки пошкодження нирок, голубувате забарвлення ясен біля зубних країв («свинцеві ясна»).
🚑За наявності таких симптомів у вас чи дитини обов’язково звертайтеся по медичну допомогу – за номером 103 або 112.
1300
24-10-26 08:31
🔰Вакцинація вважається єдиним безпечним та ефективним методом захисту від дифтерії та правця.
Однак імунітет, отриманий під час вакцинації, із часом слабшає, а ревакцинація дозволяє його посилити.
🔹Читайте детальніше про ревакцинацію на нашому сайті.
Зображення до поточного посту у каналі "Центр громадського здоров’я України" - @phc_ukraine
1100
24-10-25 07:33
Перші 16 фахівців завершили навчання на проміжному рівні програми підготовки польових епідеміологів ІЕС
У жовтні відбулася урочиста церемонія, присвячена завершенню навчання 1-ї когорти резидентів проміжного рівня освітньої програми підготовки польових епідеміологів «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» (ІЕС), яке тривало з березня цього року.
16 фахівців сфери громадського здоров’я отримали знання щодо ефективного проведення епіднагляду, аналізу даних та оцінки систем епіднагляду, виявлення та розслідування спалахів, статистики в епідеміології, написання звітів, розробки презентацій, програми статистичної обробки даних «EpiInfo7», ефективної комунікації з різними аудиторіями, основ навчання дорослих, типів досліджень, а також як планувати, проводити дослідження та аналізувати отримані дані.
Однією з переваг навчання за програмою ІЕС є участь у польових активностях, таких як проведення дослідження з пріоритетної теми та розслідування спалаху.
Цьогоріч резиденти організували та провели дослідження, основною метою якого було оцінити доступність медичної допомоги, бар’єрів у доступі до медичної допомоги та вакцинації, вивчити стан ментального здоров'я внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного перебування в Ужгороді та Ужгородському районі Закарпатської області для покращення моніторингу ризику виникнення захворювань та забезпечення потреб у галузі охорони здоров’я для цієї групи населення в майбутньому.
Також резиденти розслідували випадки гарячки Західного Нілу в Києві та Київській області з метою виявлення факторів та чинників, що сприяли виникненню та поширенню хвороби.
👉Результати цих польових активностей стануть основою для підкріплення прийняття відповідних інтервенцій у сфері громадського здоров'я.
Програма ІЕС надає можливість розвивати професійні навички, обмінюватися досвідом та ідеями з колегами з різних міністерств та відомств, що сприятиме розбудові та зміцненню кадрового потенціалу сфери громадського здоров’я задля контролю за захворюваннями та протидії спалахам інфекційних хвороб.
🌐Програма ІЕС в Україні впроваджується з 2018 року ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та міжнародних партнерів.
В Україні реалізуються три рівні програми ІЕС: дворічний просунутий (Advanced), тримісячний базовий (Frontline) та дев’ятимісячний проміжний рівень (Intermediate).
За п’ять років існування програми ІЕС, успішно завершили навчання 203 фахівці на різних рівнях програми.
1100
24-10-24 10:35