😒🇺🇦🚫✍🏼"Очевидно, що тиск, який ми чинимо на Путіна, щоб змусити його сісти за стіл переговорів і припинити масовані атаки проти України, не працює. Ідею президента Трампа вдарити по покупцях російської нафти, які підтримують його воєнну машину, США та Європа мають реалізовувати рішуче. Президент Трамп уже завдав серйозного удару по економіці Путіна, націлившись на нафтові компанії та нафтопереробні заводи. Мита проти Індії — хороший приклад того, як ситуація може змінюватися. Індія тепер купує значно менше російської нафти, і якби інші великі покупці зробили те саме, це допомогло б покласти край цій бійні.Нарешті, після цієї масштабної атаки минулої ночі, я б закликав президента Трампа розпочати процес надання Україні ракет Tomahawk, що стало б переломним моментом у військовому плані. У найближчі дні та тижні ми повинні посилити тиск на Путіна. Будь-які переговори, які виглядатимуть як надмірна винагорода за агресію, запустять катастрофічні процеси по всьому світу. Водночас вірно і протилежне: якщо переговори приведуть до появи вільної, сильної та незалежної України — навіть якщо їй доведеться піти на поступки — світ стане значно стабільнішим.Час має вирішальне значення", - сенатор Ліндсі Грем
Житомиру вдалося зменшити відключення на відміну від Києва з більшим бюджетом та ресурсамиTexty розібрали, що зробила влада міста у сфері енергетики:– розробили і почали впроваджувати міську енергетичну стратегію з конкретними кроками щодо генерації та економії електрики;– масово замінили лампи розжарювання на LED (18 000 світлоточок), що зменшило споживання електрики на ~50%;– зменшили енергоспоживання водоканалу на ~27% за рахунок заміни труб, що дало менше втрат і менше споживання;– обладнали комунальні об’єкти генераторами, аби вони працювали під час відключень; – встановили сонячні панелі (800 шт., 0,4 МВт) на каналізаційній станції, щоб частково покривати енергоспоживання власною енергією;– модернізували котельні для меншого енергоспоживання насосів та оптимізованої мережі;– побудували ТЕЦ на деревній трісці, яка дає 1,1 МВт власної електрики і замінює газ;– почали встановлювати газові когенераційні установки для одночасної генерації тепла і електрики (зараз ~1,7 МВт, з майбутнім потенціалом до ~4,5–5,0 МВт);
В планах:– встановлення панелей у 2,6 МВт на водоканальних об’єктах, що влітку зможе повністю закривати їхню потребу;– побудова сміттєспалювального заводу, який дасть RDF-паливо для генерації тепла та електрики.
Вже у 2024 завдяки цим діям в Житомирі максимальні відключення світла тривали лише 3 години і у межах графіку.Київській владі на замітку. В статті навіть наведений детальний план як рухатись в цей бік.
🚢 Російське судно Ursa Major, що затонуло біля Картахени в грудні 2024 року, могло перевозити прихований стратегічний вантаж, про що пише іспанське видання La Verdad з посиланням на іспанських слідчих. 🔍 За даними розслідування, на борту перебували два корпуси ядерних реакторів типу ВМ-4СГ, які могли бути призначені для Північної Кореї — незадекларовані в офіційних документах. Офіційна декларація екіпажу зазначала лише порожні контейнери, портові крани та допоміжне обладнання. Але аерофотозйомка та експертиза вантажу виявили інше. За даними розслідування виходить, що судно було пошкоджене зовнішнім вибухом, і цей фактор міг бути спрямований на зрив таємної поставки ядерних компонентів. Напруга зросла, коли поруч з місцем аварії з’явився російський десантний корабель “Іван Грен”, який вимагав від іспанських суден віддалитись від району інциденту. Інформація щодо цього фіксується у відкритих джерелах. Після застосування сигнальних засобів і радіоелектронних впливів Ursa Major затонула на глибині ~2500 м. Зафіксовані сейсмографами коливання збігаються з підводною детонацією невеликого заряду.Вгадайте кого звинувачують в потопленні?😇
❗ США розсекретили стенограми розмов між Путіним і Бушем у 2001 і 2008 роках. «Україна — штучно створена складна держава» - казав Путін, а за два роки підписав угоду про визнання кордонів. Дослівні стенограми були опубліковані на сайті Архіву національної безпеки.🔻 Розмова Путіна і Буша в 2001 році:Путін каже Бушу, що членство України в НАТО створить зону конфлікту між Росією і США. Коли Буш просто запитує: "Чому?" Путін відповідає, що Україна - це штучно створена складна держава, сформована з територій сусідніх країн:«Це не нація, побудована природним шляхом. Це штучна держава, створена в радянські часи. Після Другої світової війни Україна отримала території від Польщі, Румунії та Угорщини — це майже вся західна Україна. У 1920-1930-х роках Україна отримала території від Росії — це східна частина країни. У 1956 році Кримський півострів був переданий Україні".
Він також підкреслює, що третина населення України — росіяни, а значна частина її жителів сприймає НАТО як ворожу структуру.🔻 Зустріч 2008 року — ті ж розповіді і тактика залякування:Путін пророкує конфлікт між США і Росією, а також «розкол» в Україні. Він ще раз повторює Бушу свою версію про те, що Україна є «штучно створеною державою» радянської епохи, і висловлює стурбованість з приводу підходу НАТО до кордонів Росії:«Росія буде працювати над тим, щоб запобігти розширенню НАТО. Росія буде постійно створювати тут проблеми. Чому? Який сенс у членстві України в НАТО? Яку користь це приносить НАТО і США?»
Для нас це урок, що навіть коли росіянин розповідає про дружбу, визнає кордони, і бажає нам щастя. Це брехня.Москаль хоче нас вбити. Крапка.
За що треба подякувати Трампу, так це за те, що він будить цього монстра. Так само, як і Путін.Монстра якого вони «присипали» майже 80 років.Десятиліття "Американського миру" для нас у Європі і для нас у Німеччині здебільшого минули.Ми побачимо фундаментальну зміну трансатлантичних відносин. Це вже не той світ, який ми знали, і ностальгія тут не допоможе.Американці сьогодні дуже жорстко відстоюють власні інтереси, і це означає лише одне: ми також повинні рішуче відстоювати свої.Ми не такі вже слабкі і не такі вже малі. Ми це європейський внутрішній ринок на 450 мільйонів мешканців. Якщо додати британців, які, на жаль, вийшли з Євросоюзу, але нині явно прагнуть знову зблизитися з Європою, принаймні у питаннях зовнішньої політики та безпеки, то разом це вже 500 мільйонів людейЦе найбільший цілісний економічний простір у світі Саме тому зараз йдеться про те, щоб наш спільний голос став гучним і був чітко почутий у межах Європейського союзу. Ця російська агресивна війна проти України — і проти Європи. І якщо Україна впаде, вона не зупиниться.Так само, як у 1938 році, Судети були недостатніми. Путін не зупиниться.
Що ви знаєте про «зашквар року»? Слідство Інфо зробили розслідування про те, як українських дітей яких евакуювали в Туреччину утримували там в неналежних умовах. Мова йшла про проєкт «Дитинство без війни». Ним опікувались бізнесмен Руслан Шостак (EVA та VARUS), засвітились там перші леді Олена Зеленська та Еміне Ердоган, а обличчям була Оля Полякова. Офіс омбудсмена підготував звіт за яким зафіксовано грубі порушення прав дітей — психологічне та фізичне насильство. А двоє неповнолітніх дівчат, які виховувалися в евакуйованих інтернатах, повернулися з Туреччини вагітними.
Журналісти взяли інтерв’ю у ключових учасників цієї історії. Аби спростувати звіт омбудсмена компанія Шостака обіцяла надіслати листа.АЛЕ!Замість цього журналісти отримали документ з планом нейтралізації розслідування. Просто покроковий таблицю щодо залучення інфлюенсерів і ботоферм. Хтось з офісу Шостака «затупив» і надіслав це журналістам замість відповіді. Кращої реклами розслідуванню годі й вигадати, тому 28 листопада всі чекаємо на матеріал.
Особисте прохання - прочитайте, подивіться відео і підпишіть. Він віддав за вас життя. Віддячте йому своїм голосом. Володимир Стогній, позивний "Золотий", прийшов до війська на початку широкомасштабного вторгнення росії. Далі – оборона та визволення Правобережжя, бої під Бахмутом, участь у контрнаступі на Запоріжжі, операція на лівому березі Дніпра, Кринках, ротація на Донецький напрямок, знову оборона правого берега Херсонщини і, зрештою, стримування ворога на Курахівському напрямку.«Золотий» починав бойовий шлях як командир розвідувального підрозділу і завершив його, керуючи батальйоном морської піхоти 37-ї окремої бригади морської піхоти. Він ніколи не стояв позаду. Розвідка, штурми, наступи – Володимир Стогній мав досвід у всьому.17 лютого 2025 року він очолив групу, яка виходила на бойове завдання. Командир батальйону разом з бійцями знищив колону техніки з особовим складом противника. Прийняв важкий бій, зберіг людей, але зрештою сам отримав поранення, несумісні з життям.ПЕТИЦІЯ щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) старшому лейтенанту СТОГНІЮ Володимиру Сергійовичу:https://petition.president.gov.ua/petition/245396
Чи є у вас розуміння, що відбувається щодня? Ми створили дрони, які в морі топлять ворожі кораблі. А при спробі їх знищити відстрілюються кулеметами та збивають літаки бортовими ракетами. Цього не просто ніхто ніколи не робив. Цього навіть ніхто не описував, не планував, не розробляв в доктринах. Це поле бою третього тисячоліття. Воно докорінно змінює взагалі уявлення про бойові дії, і співставно з попередніми революціями в військовій справі. Мушкет проти меча, гармата проти замку, кулемет проти рушниці. Виживші в черговому вимиранні дітки будуть грати в стратегії, де черговою епохою буде "Розробити дрони". І все це народжується в тому самому "гаражному ВПК", про яке так зневажливо ригають деякі фахівці по ніхуя. Яке є незбагненним та непоборним для противника. Де величезні НДІ, які це придумують? Де лабораторії? Де полігони випробовувань? Де грандіозні промислові комплекси, в яких все це клєпають? Де навчальні центри, які випускають фахівців і мало не щодня проводять перекваліфікацію згідно нових засобів? Звідки береться, в решті решт, ця величезна номенклатура засобів?! Нічого немає. Все заліплено повним туманом війни, роззосереджено, диверсифіковано, сегментовано та гібридизовано. Нічого бомбити. Нікого підкупити. А що попереду? Нейросєті? Генномодифіковані паразити? Лазери з космосу? Нейропсихологіче програмування полонених? А що може ворог? Найняти пару безумців на замовні вбивства? Нічого не лишається, окрім як від безсилля лупити по житловим кварталам навмання і гнати, гнати, гнати натовпи гнилозубих дегенератів вперед. Аби вбити ще одного, ще двох, ще трьох захисників ціною сотен життів і мільйонів доларів.Перетворити "ярость благородную" на купівлю жебраків та зеків, красти, сратись, стрілятись але помститись хоч якось за люте приниження від нації "хліборобів", яка раптово реалізувала їх же прислів'я "пошли за шерстью да вернулись стрижены". Друга світова війна залишила такий слід в культурі людства, що в більшості книг, ігор та фільмів в формі Вермахту зображувався безжальний та екзистенційний ворог. Його можна було боятись, ненавидіти, але розуміти ідеологію, мотивацію, інколи - співчувати і ототожнюватись. Як би не закінчилась Третя світова, в формі збройних сил росії буде зображуватись екзистенційний гнилозубий довбойоб. Заслужене місце в історії. (с)Антон Колумбет
🛋🇬🇱 Віце-президент США Джей Ді Венс опублікував відео про підсумки свого візиту на американську базу в Гренландії.👀 Цей візит можна назвати повним провалом команди Трампа, що підтвердило небажання гренландців приєднуватися до США.🇬🇱Віце-президент та його дружина не змогли заздалегідь домовитися про зустріч з владою Гренландії, яка фактично проігнорувала Венса.🤔 І навіть більше. Венси мали бути присутніми на щорічних перегонах на собачих нартах, проте офіційна Нуук відмовила їх від участі, не повернувши навіть американцям заплачені кошти за екіпіровку та квитки на подію.🇬🇱А туристичне бюро Tupilak Travel у Гренландії відмовилося приймати дружину віце-президента США Ушу Венс під час її візиту на острів після того, як стало відомо, що до неї приєднається її чоловік.😒 Візит Венса продемонстрував низьку підтримку в Гренландії ідеї стати 51 штатом США, а також все більший розкол між Вашингтоном і колективною Європою. 👷 Спроба Трампа анексувати Гренландію військовими способами остаточно поховає євроатлантичний союз та НАТО.😎 Поки реальних дій у цьому напрямку ми не спостерігаємо. І це добра новина.
Подивився виступ Трампа перед Конгресом. По суті того що він сказав треба говорити окремо, але одне я зазначу. Сподіваюся у нашій владі зрозуміли і побачили наскільки огидно і потворно виглядає плекання культу особистості з президента, людини, яку тимчасово обрали на посаду.Наскільки жалюгідним є загальний одобрямс з депутатів, які поняття зеленого не мають ані про державу, ані про управління, ані про відповідальність. Те, що зараз переживають США це х10 українських подій з 2019 року. Це їхній "вийди геть, розбійник" та "скажений принтер" зі штампування безглуздих законопроєктів. Це їх боротьба зі свободою слова, "ні, нам журналісти не потрібні" і потоки брехні у вигляді "альтернативної думки". Це їх "просто припинити стреляти" та "попередня злочинна влада". І так, це їх повна вертикаль влади під контролем однієї партії і повним нехтуванням опозиції, над якою можна тільки сміятися і тикати в неї пальцем. Американці цього не зрозуміють. У них будуть і є більш сильні голоси у суспільстві і медіа ніж у нас. Але вони зараз на етапі захоплення від самих себе. У нас теж таке було. Щоб отямитися від цього мороку потрібен час. Або війна.Цей виступ Трампа важливий для американців, але він важливий і для нас. Якщо ми не могли зрозуміти хибність персоналістської владної стратегії дивлячись на себе у дзеркало, можливо, ми зрозуміємо це дивлячись на неї збоку.