21 лютого 2022 року.Путін каже, що боїться розміщення на території України авіації НАТО, яка зможе завдавати ударів по території РФ на глибину до кордону Волгоград-Казань-Самара-Астрахань.Окрему увагу приділяє «подлётному времени» до Москви американських крилатих, балістичних та гіперзвукових ракет, який складе від 4 до 35 хвилин. І називає це «ножем до горла».На той момент нічого подібного в України й близько не було і не мало б бути навіть у далекому майбутньому. Україна не бомбила і не планувала бомбити Росію. Російські міста жили своє найкраще, спокійне життя. Україна не становила й не збиралася становити для них жодної загрози.Але щоб «не допустити» того, що існувало лише в його голові, через три дні Путін почне «СВО».Червень 2026 року.Без жодної участі НАТО та США, без «Томагавків» та інших їхніх ракет, власні українські безпілотники, час підльоту до Москви яких складає не хвилини, а цілих кілька годин, розносять місцевий НПЗ.Перед цим, ці ж безпілотники, так само спокійно й багаторазово вражали цілі у згаданих Путіним Волгограді, Казані, Самарі та Астрахані — і навіть далі.До всього цього Путіну неодноразово пропонувалося справедливо завершити війну. У разі його згоди ще два роки тому — ніяких масованих і комбінованих ударів по території РФ не було б.У разі ж, якщо це не буде зроблено найближчим часом — умови й ситуація для Росії стануть ще гіршими.Україна реалізовуватиме своє право на захист всіма можливими засобами — номенклатура яких буде розширена вже незабаром.
Друже, набір до лав патрульної поліції Миколаївської області триває! 👮♀️👮♂️Ми чекаємо на відповідальних, амбітних, ініціативних та небайдужих колег, на яких можна покластись.Вимоги до кандидатів на посади у патрульній поліції:▪️громадянство України▪️вільне володіння українською мовою▪️вік від 18 років▪️повна середня загальна освіта▪️посвідчення водія категорії В 👉🏻Заповнюй анкету тут: https://anketa.patrolpolice.gov.ua/Дізнатися більше можна за посиланням: https://my.patrolpolice.gov.ua/requirements/Добірка інформації про етапи відбору👇🏻Конкурс складається з окремих етапів. На кожному кроці наші фахівці завжди готові порадити або надати допомогу. ⠀📝Заявка на участь у конкурсі:Заповнення анкети та надання необхідних документів.⠀🖥Тестування:Оцінка рівня логічного й аналітичного мислення та знання законодавства.⠀🚑Медичне обстеження:Медичний огляд з метою встановлення придатності кандидатів за станом фізичного та психічного здоров'я.⠀🏃🏻♂️Перевірка рівня фізичної підготовки:Вправи на силу та витривалість.⠀⠀👮🏻♂️Співбесіда з поліцейською комісією:Оцінка відповідності кандидата вимогам до посади. Залишились питання? Телефонуй 0674005379 — наш інспектор з рекрутингу радо відповість на них!До зустрічі на службі! 🚓🇺🇦
🏫 Первомайськ: чому не можна забирати кошти з освіти?Разом із начальником управління освіти Світланою Ткачук та керівництвом закладу відвідав Первомайські гімназії. Мета нашого візиту проста — показати реальний стан справ у закладах освіти нашої громади. Проблеми є, і заплющувати на них очі ми просто не маємо права.🔻 Реальна ситуація: аварійні дахи потребують негайної уваги.Покрівля гімназії перебуває у критичному стані й протікає вже не перший рік. Під час сильних дощів та негоди вода затікає у класи й коридори другого і навіть першого поверхів, що створює сирість та загрожує роботі електромережі. Це безпосередньо впливає на безпеку та комфорт дітей під час навчання. І така ситуація, на жаль, є гострою для багатьох освітніх закладів громади.Управління освіти планувало спрямувати кошти саме на капітальний ремонт таких аварійних дахів, і ці роботи вже вкрай необхідно фінансувати.☝️Мій заклик до міської влади. Я хочу привернути особливу увагу міського голови Первомайська та місцевих депутатів до цього питання. У місті є багато викликів у комунальній сфері, які теж треба вирішувати. Проте забирати кошти з освіти та перерозподіляти їх на інші потреби зараз категорично не можна. Галузь і без того стикається з дефіцитом фінансових ресурсів. Освіта — це сфера, де затримка фінансування сьогодні-завтра обернеться набагато більшими проблемами й витратами для бюджету.Закликаю депутатський корпус до конструктивного голосування щодо вирішення проблемних питань у кінці червня. Проблеми освіти мають бути почуті, а кошти громади — працювати на безпеку та майбутнє наших дітей.
🤝 Сьогодні в приміщенні Первомайської районної військової адміністрації провели зустріч із фахівцями із супроводу ветеранів громад Первомайського району.📍 У нараді взяли участь представники Первомайської міської, Арбузинської, Врадіївської, Кривоозерської селищних, Благодатненської, Кам’яномостівської та Мигіївської сільських громад.🫂 Обговорили реальні проблеми, з якими щодня стикаються помічники ветеранів, що турбує їх у роботі та які питання потребують врегулювання. ✅ Загалом на законодавчому рівні робота організована добре. Помічники ветеранів консультують ветеранів і членів їхніх родин, надають психологічну та юридичну підтримку, допомагають у комунікації з державними установами та супроводжують людей у вирішенні багатьох життєвих питань. Значну частину проблем вдається вирішувати безпосередньо на місцях і досить оперативно. Разом з тим є питання, які потребують більш серйозного опрацювання. Зокрема, говорили про випадки затримок виплат та інші складні ситуації, де немає універсального рішення і кожен випадок потребує індивідуального підходу.🎤 Кожен фахівець мав можливість висловити свою думку, поділитися власним досвідом та озвучити пропозиції щодо покращення роботи.🏛️ За результатами зустрічі ряд питань буду порушувати на рівні Міністерства у справах ветеранів України. Насамперед йдеться про те, щоб фахівців із супроводу ветеранів не навантажували функціями, які не стосуються безпосередньо підтримки ветеранів та їхніх родин. Також вважаю необхідним розглянути можливість розширення штатів і залучення окремих фахівців - юристів. Окремо підніматиму питання щодо врегулювання процедури звільнення фахівців із супроводу ветеранів, щоб вона була зрозумілою, справедливою та відповідала процедурі їх призначення.🙏 Дякую всім учасникам за щиру розмову, конструктивні пропозиції та щоденну роботу.🏢 Після зустрічі також відвідав Сервісний центр ветеранів у місті Первомайську, поспілкувався з фахівцями, які щодня працюють із ветеранами та членами їхніх родин. Обговорили поточні виклики та потреби в роботі центру. Запропонував свою підтримку та допомогу у вирішенні складних випадків та питань, що потребують додаткового супроводу. Завжди відкритий до співпраці і готовий допомагати.
Маніпуляції Тулсі Габбард навколо "біолабораторій" в Україні та географічні ляпи на офіційній мапіПеред своїм відходом з посади директора національної розвідки Габбард вирішила використати свою платформу та доступ до розвідданих для поширення однієї з улюблених теорій змови російської пропагандиОприлюднивши частково розсекречені документи про діяльність американських програм біологічної безпеки, вона свідомо перекрутила факти, дезінформувала громадськість та піднесла москві черговий інформаційний привід для маніпуляційІронія ситуації полягає в тому, що самі розсекречені аналітичні матеріали описують цілком легітимну міжнародну програму допомоги США та прямо попереджають про ризики використання цих об'єктів для "російських дезінформаційних кампаній"Проте Габбард подала це як сенсаційне викриття "таємних лабораторій". Тим часом розслідування за 2025 рік вказують на те, що сама концепція про "небезпечні біолабораторії США в Україні" була розроблена підрозділом гібридних операцій російського ГРУ (в/ч 29155), яке згодом залучило Габбард до просування цього наративуЩо насправді міститься в оприлюднених документах?У файлах згадується понад 40 лабораторій в Україні, які отримували фінансову та технічну підтримку від США (зокрема, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини в Харкові). Вони займаються дослідженнями у сферах ветеринарії, вірусології, діагностики та розробки вакцин проти небезпечних патогенів тварин (наприклад, чуми свиней, пташиного грипу чи бруцельозу)Оприлюднені слайди не містять жодних підтверджень розробки наступальної біологічної зброї, попри гучні спроби звинуватити США в "приховуванні правди"Україна взагалі не має лабораторій найвищого рівня біозахисту (BSL-4) такі об'єкти функціонують у США, рф, Китаї, Канаді та Білорусі, але не в УкраїніНе обійшлося й без топографічного кретинізму. Офіс Габбард оприлюднив "розсекречену" мапу українських лабораторій на якій неправильно позначено розташування Києва, а одну з локацій підписали як неіснуючий "Чернів" імовірно, переплутавши з Черніговом чи ЧернівцямиЗвинувачення Габбард на адресу адміністрації Байдена та відомих медичних експертів (зокрема доктора Ентоні Фаучі) у "змові з метою обману американського народу" вписуються у ширшу політичну лінію адміністрації Трампа щодо дискредитації державних інституцій СШАПроте у випадку з Україною ці внутрішньополітичні ігри безпосередньо підігрують воєнній пропаганді росії, легітимізуючи фейки про "українську біозброю"Останній Капіталіст | Підтримати наc на MonoBase
На Росії поширилися чутки про відставку Набіуллиної, Мішустіна та впровадження "мобілізаційної економіки"• Тривалий час глава Центрального банку Ельвіра Набіуллина публічно відсутня, вон пропустила Петербурзький економічний форум і все нібито через хворобу.• Телеграм-канал "Можемо пояснити" стверджує, що Набіулліна обговорює можливість піти з посади глави Центрального банку, яку вона займає з 2013 року. • Набіуллина нібито не задоволена курсом Кремля: вона згодна допрацювати до закінчення свого терміну в 2027 році, але не готова виконувати функції у випадку впровадження воєнного стану, закриття кордонів тощо.• Відсутність Набіуллиної на ПМЕФ джерело "МО" називає "дипломатичною хворобою": вона "повідомила вождя, дипломатично захворіла і чекає його відповіді".• Одночасно з'явилися чутки про майбутню відставку уряду Михайла Мішустіна, який займає посаду прем'єр-міністра з 2020 року. • Мішустіна може замінити Андрій Бєлоусов – нині міністр оборони, а раніше помічник президента з економічних питань• Бєлоусов сприймається як людина мобілізаційного підходу, здатна вписатися в логіку економіки тривалого протистояння.• По суті, мова йде про мандат уряду на нову економічну систему – умовний Держплан, економіку військових замовлень, ручне розподіл ресурсів і пріоритет промислової мобілізації. • Кремль може піти на це, щоб зняти накопичене роздратування суспільства, яке не задоволене інфляцією, обмеженнями і блокуванням інтернету.
🛑 Чому Первомайськ втратив 15 мільйонів євро інвестицій? Правда про зірваний проєкт енергонезалежності водоканалуОстаннім часом у мережі ширяться повідомлення від міської влади, нібито я, як народний депутат, за роки своєї каденції не залучав у місто інвесторів чи грантодавців. Це відверта маніпуляція, мета якої — приховати власну професійну непридатність, поставити приватні інтереси вище інтересів громади.Повертаючись із відрядження, я зустрівся зі своїми давніми партнерами — литовськими інвесторами, які з 2022 року безкорисливо допомагали нашій країні, ЗСУ та безпосередньо Первомайському району (передавали автомобілі, автобуси, допомагали з евакуацією людей).Ми відверто поговорили про проект, який мав забезпечити енергонезалежність Первомайського водоканалу в часи війни та постійних відключень світла. На жаль, через позицію міського голови Олега Демченка місто втратило 15 мільйонів євро.Нижче наводжу головні факти та витяги з нашої розмови, які пояснюють, чому цей надважливий проект було поховано:1. Готовність іноземної сторони ризикувати власними коштамиХто фінансував? Литовська сторона брала кредит під своє ім'я та закладала власне майно. Польська сторона забезпечувала фінансову частину, а Литва — техніку та матеріали.Що просили від міста? Від Первомайська вимагалося лише одне — надати земельну ділянку під сонячну електростанцію (планувалася потужність у 15 МВт) та забезпечити технічні умови для підключення.Результат для громади: Після окупності витрат інвесторів уся сонячна електростанція мала безкоштовно перейти у власність міста (на баланс водоканалу), що суттєво знизило б тариф на воду та водовідведення.2. Затягування часу та «фіктивні перемовини»Переговори розпочалися ще у квітні. Пів року зайняв процес упорядкування документів із землею (депутати міської ради приймали рішення, голосували). Литовські партнери приїхали в Первомайськ 3–4 жовтня 2025 року на офіційну зустріч з очільником міста. Проте, як зазначили самі інвестори:«Ми зрозуміли, що це була просто якась гра, фікція, яка не мала на меті результату».Замість ділового підходу, перше питання, яке виникло у керівництва міста: «А що нам з цього буде?»3. Абсурдні умови та непридатна земляКоли справа дійшла до огляду ділянки, інвесторам показали територію, де будівництво без величезних додаткових вкладень було неможливим. Земля виявилася нерівною, з ровами та канавами. Щоб зрозуміти, де ця земля, то це район Цукрового заводу, старі очисні поля.Окрім цього, міська влада запевняла, що є всі умови для швидкого підключення до мережі. На практиці виявилося, що найближчий трансформатор розташований за 5 кілометрів, хоча інвестори чітко просили ділянку в межах максимум 500 метрів – 1 кілометра від точки підключення, щоб проєкт був рентабельним. Але інвестори були готові і на такі умови!4. Бюрократичний «футбол» замість підписання договоруПісля офіційної зустрічі в кабінеті мера, де Олег Демченко запевняв, що ідея хороша і все буде реалізовано, процес знову заблокували. За кілька тижнів міський голова особисто зателефонував інвесторам і заявив, що місто не може підписати договір консорціуму між польською, литовською та українською сторонами), оскільки на це нібито «немає дозволу від обласного керівництва».Чиновники просто створили штучне замкнене коло, щоб зняти з себе відповідальність і змусити іноземців відмовитися від проекту.Поведінка очільника міста під час зустрічі з іноземною делегацією шокувала партнерів. Як зазначили литовські інвестори, складалося враження, що вони потрапили у «феодальний період, де є один "хазяїн".Через таке ставлення, амбіції та кулуарні ігри міської влади Первомайськ втратив не просто 15 мільйонів євро інвестицій. Ми втратили енергетичну безпеку водоканалу, нові робочі місця та можливість мати дешевшу воду в наших оселях під час війни.Громада має знати правду. Інвестори готові були допомагати, але первомайська влада вкотре довела, що приватні інтереси для неї вищі за інтереси мешканців міста.Відеодоказ нашої розмови додаю. Робіть висновки самі.
🇺🇦🇱🇻 Зміцнення партнерства з Латвією: підсумки робочого візиту! ✅ Під час візиту до Латвійської Республіки провели низку важливих зустрічей, спрямованих на посилення підтримки України в умовах війни.🏛️ Зустрілися з Головою Сейму Латвії Дайгою Мієринею, її заступницею Зандою Калніня-Лукашевіцею, а також із колегами-депутатами латвійського парламенту з депутатської групи зі сприяння міжпарламентським зв’язкам з Україною. Обговорили поглиблення співпраці, координацію зусиль у сфері безпеки, розширення взаємодії між муніципалітетами та спільні проекти.🎓 Відвідали Ризьку українську середню школу та освітній центр «ВОЛЯ». Підняли питання щодо підтримки центру, адже там працюють виключно українські вчителі та навчаються українські діти. Також говорили про безперервність навчання під час війни та збереження української мови й ідентичності.🏥 Були в реабілітаційних центрах Vaivari та Jaunķemeri, де проходять відновлення наші захисники. Спілкувалися з військовими - вони дуже позитивно відгукуються про лікарів і медичний персонал. Уся ця допомога відбувається за рахунок бюджету Латвійської Республіки. Приємно, що цього року планується розширення кількості військових, які зможуть пройти реабілітацію в Латвії.🤝🏻 Зустрілися з представниками ініціативи Support AZOV Latvija, які активно допомагають українським підрозділам.📍У Валмієрі відвідали завод Patria, що виробляє бронетехніку, та обговорили перспективи оборонно-промислового співробітництва. Також поспілкувалися з головою Валмієрського краю та українською громадою міста про їхні потреби та інтеграцію.👥 Окремо провів зустріч із Міністром юстиції Латвії Едвардсом Смілтенсом. Обговорили актуальну ситуацію, безпекові виклики та подальшу підтримку України.‼️ Водночас не можу не звернути увагу на необхідність якнайшвидшого призначення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Латвійській Республіці. З жовтня 2025 року ця посада залишається вакантною, і латвійські колеги порушують це питання практично на кожній зустрічі. З огляду на стратегічне партнерство між нашими державами та парламентські вибори в Латвії, які відбудуться у жовтні цього року, питання повноцінного дипломатичного представництва України набуває особливого значення.🇺🇦🤝🇱🇻 Латвія продовжує надійно і твердо стояти пліч-о-пліч з нами. Дякую латвійським колегам і друзям за щиру допомогу нашим людям і нашій боротьбі!
російська економіка в колапсі?У західних ЗМІ починає просочуватись усе більше інформації про те, що військова машина путіна стикається із серйозними фінансовими проблемами. При цьому він просить міністерство фінансів не різати витрати міноборони, а шукати резерв в цивільному секторі.То невже мордор от-от упаде? рф стикається з неймовірними проблемами. І це правда. Дефіцит бюджету – один із найбільших за останні роки. Впевнено прямує у цілих 10 трильйонів рублів на кінець року. Уявіть лише 10 000 000 000 000 рублів. Проблема в тому, що це всього-на-всього близько 5% ВВП. Маастрихтські критерії вступу до Європейського Союзу вимагають у держав дефіциту бюджету у 3% від ВВП. В Україні у час війни це близько 20% від ВВП. То ж 5% у росії – це багато, але точно ще не катастрофа.Бюджетний дефіцит з точки зору фінансів не виглядає критичним. Це не означає, що в росії все добре. Навпаки, це яскравий індикатор того, що в росії все системніше починають розвиватись проблеми.Бо російський бюджет історично більшість років був профіцитним. Вони звикли жити в умовах надлишку грошей, які ховали у свої фонди національного добробуту та валютні резерви.Разом із тим є ще один важливий індикатор. За деякими даними, близько 40% російських підприємств є збитковими. Це теж напряму впливає на зайнятість, зростання економіки та на російський бюджет у найближчому майбутньому.І ми вже бачимо і скорочення економіки, і навіть можливе падіння ВВП у цьому році. Окрім цього російський аналітичний центр (ЦМАКП) у січні 2026-го заявив, що банківська система формально відповідає критеріям системної кризи: проблемні активи перевищили 10% від загального обсягу.Та все ж фінансовий та економічний потенціал росії все ще дуже великий.По-перше, не задіяний механізм внутрішнього боргу. Загальний державний борг росії становить близько 20% ВВП !!!. В Україні цей показник близько 110% ВВП. В Німеччини в районі 60%. Також у росії не повністю використаний потенціал банківської системи. У російських банках лежить близько 60 трильйонів рублів заощаджень фіз осіб.Це гроші, які банки можуть спрямувати в облігації федеральної позики, так само, як це було зроблено в Україні із ОВДП та механізмом покриття резервів коштом ОВДП. І таким чином питання фінансування бюджету може бути частково закрите.Разом із тим давайте не забувати про зростання цін на нафту. Так, ми зараз не бачимо очевидного ефекту від цього, але рано чи пізно частина цих грошей потрапить до росії у вигляді нового податку на видобуток чи прибутків підприємств, які продають нафту.Відповідно, це означатиме додаткові надходження до бюджету через податок на прибуток, хай частина з них піде у регіональні бюджети, та все ж це гроші в середині рф в розпорядження рф.Разом із цим подивіться на російський рубль. Він міцний. Хоч зараз це головний біль для економіки. Та ми вбачаємо в цьому – ще один інструмент, який дає можливість підтримувати запас міцності російської економіки.Бо в будь-який момент можна просто девальвувати рубль і таким чином забрати частину добробуту пересічного ванюші, перенаправивши ці ресурси до бюджету через додаткові валютні доходи та знецінення державних витрат.Тому запас міцності російської економіки все ще дуже високий. Але це не означає, що все в порядку.Тенденція дуже чітка й зрозуміла. І українські удари по нафтогазовидобувній галузі дуже добре цю тенденцію підсилюють. Заборона на експорт авіаційного керосину це яскраво демонструють.російська економіка стабільно та впевненно наступаєт па всєм франтам. Уаа Уаа Уаа...Останній Капіталіст | Підтримати наc на MonoBase
Російський ракетний комплекс «Орешник» розгорнули в Білорусі поблизу кордону з рф Елементи російського балістичного ракетного комплексу середньої дальності «Орешник» базуються на території колишньої авіабази «Кричев-6» у Могильовській області. Про це повідомляє «Мілітарний» із посиланням на білоруську опозиційну спільноту залізничників.Наприкінці грудня минулого року великий військовий ешелон прибув на станцію Кричев I (найближчий пункт до авіабази). Його відправили безпосередньо з російського ракетного полігону «Капустин Яр».Потяг налічував 54 вагони-платформи з військовою технікою, 6 критих вагонів зі спорядженням, вагон із вибуховими матеріалами та боєприпасами, а також пасажирські вагони з особовим складом.Військовий контингент та техніка прибули до так званого «логістичного центру» на базі «Кричев-6». Станом на травень 2026 року доставлений комплекс та військові залишаються на об'єкті, зворотного вивезення майна не зафіксовано.Нагадаємо, про офіційне розміщення «Орешника» на своїй території влада Білорусі заявляла ще восени 2025 року.