Джерело
Перша Айтішна Броварня | Погані новини для тих, хто працює в АІ сфері в Європі (ну і теоретично...
2 570 Охват/переглядів
2024-10-04 14:17
Повідомлення №308
Погані новини для тих, хто працює в АІ сфері в Європі (ну і теоретично для України, якщо вона до нього доєднається)Політика ЄС щодо регулювання ринку штучного інтелекту розвивається семимильними кроками. Наприклад, тут недоступний новий голосовий модуль ChatGPT, немає API для його інтеграції в додатки. Недоступна llama 3.2, ну і скоріш за все АІ функції iPhone будуть під питанням. (пишуть, що в Польщі доступно 🤔)+ там готуються ще закони на майбутні роки…З одного боку це прагнення захистити людей від АІ (точніше поки лише захистити робочі місця 🌚), он в цій вашій Омєрікє бунти від портовиків, щоб їх не замінили роботами. Але у довгостроковій перспективі, регуляція АІ призведе до того, що населення не встигне адаптуватися до нових робочих процесів, що зробить його менш конкурентоспроможним порівняно з країнами, де ця адаптація вже відбулася.Ну і бізнес, куди ж без нього. Наразі немає кращого місця для AI-розробки, ніж США (або Китай, якщо ти готовий продати свободу за миску рису і згенеровану 2д вайфу) — там цінують інвестиції, готові ризикувати і мислять на десятиліття вперед щодо повернення капіталу. У ЄС же AI-функція в продукті стає ризиком, оскільки AI-акт Євросоюзу сформульований так, що під ризик можна підвести будь-що. А компанію без АІ фіч важко уявити в перспективі 5-20 років…