Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Д їде дахом
Додано 14 лип 2024

Д їде дахом

@pan_d_monium
Кількість підписників: 1 567
Фото: 19,400
Відео: 3,140
Посилання: 2,380
Опис:
🇺🇦🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ 1312 Фото: @pandmoniumpics Скарги, погрози, побажання: @pan_dd
Джерело

Д їде дахом | Вмирати за Данциг?»/«Mourir pour Dantzig?»Он там, у стовбчику ліворуч,...

Логотип телеграм спільноти - Д їде дахом Д їде дахом @pan_d_monium
205 Охват/переглядів 2025-10-21 16:23 Повідомлення №22855
«Вмирати за Данциг?»/«Mourir pour Dantzig?»Он там, у стовбчику ліворуч, ця легендарна стаття, заголовок якої перетворився у слоган «Навіщо вмирати за Данциг?». Данцигом тоді називали нинішній Гданськ, Данциг – чи Гданськ – вимагав Гітлер і обіцяв, що як тільки вільне місто стане німецьким Данцигом, то війни більше ніколи не буде і всі будуть жити в спокої. Щоправда, до цього Гітлер так само говорив про Рейнську зону, Австрію, Судети, а потім і всю Чехословаччину, тому повірили йому не всі. Але багато хто просто хотів вірити. Не те щоб вірити Гітлеру або в Гітлера – вірити в те, що все якось вляжеться, що не буде війни, що буде все як завжди і нічого страшного не буде.Але воно було.Стаття французського напів-соціаліста Марселя Деа вийшла 4 травня 1939 року у паризькій газеті L'Œuvre. До офіційного початку Другої світової війни залишалося менше чотирьох місяців. Французам довелося помирати не за Данциг, а за Францію. Сам автор статті Марсель Деа з напів-соціаліста (неосоціаліста, як казали тоді) швидко став справжнім нацистом, увійшов в колабораційний уряд захопленої німцями Франції. Потім втік, ховався до кінця життя, був похований в могилі без імені на надгробку. А фраза залишається відомою на Заході. Тільки висновки не зроблені.