Джерело
ЯВ - Язичницький Вісник | ДВОВІР'Я У ГЕРМАНЦІВХристиянізація германських народів відбувалася, як...
969 Охват/переглядів
2026-06-04 06:25
Повідомлення №1413
ДВОВІР'Я У ГЕРМАНЦІВХристиянізація германських народів відбувалася, як і на інших землях, поступово і криваво. Як і слов'яни, германці не розуміли сутності християнства і осмислювали християнські сюжети крізь етнорелігійну образну систему. З часом германське двовір'я посилювалося внаслідок зумисних дій монахів, які таким чином намагалися як навернути язичників у авраамічну систему, так і показати християнство як прихильне до влади конунгів. Представимо приклади змішаних двовірських образів:- Христа називали "конунгом янголів", "вождем монахів" та вважали солярним богом- вважалося, що Христос висів не на хресті, а на Світовому Дереві - "9 днів і ночей" (наслідок змішання християнського сюжету з міфом про Саможертвопринесення Одіна у народній свідомості)- монахи називали Одіна "родичем Христа", напр. племінником діви Марії- портали християнських церков прикрашали зображеннями із традиційної германської міфології (на фото якраз такий приклад - портал церкви прикрашений язичницькою символікою і зображеннями життя міфічного героя Сігурда; музей Kulturhistorisk, Осло)- всередині церков зображали Рідних Богів та Їх символіку (напр. Одіна та Його воронів)- християнське місце посмертних покарань почали називати як Один зі Світів Померлих у скандинавській традиції - Хель, Хельхейм (звідси англ. Hell)ЯВ