⚠️💢 Керівник МАГАТЕ: Ситуація з безпекою на Запорізькій АЕС залишається нестабільноюГенеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі наголосив, що ситуація на ЗАЕС продовжує створювати серйозні ризики для безпеки.💬 «Ситуація з безпекою на Запорізькій АЕС залишається нестабільною, оскільки шість із семи опорних стовпів ядерної та радіаційної безпеки порушені. Залишилася лише одна лінія електропередачі поза межами майданчика, що створює серйозні ризики для безпеки. Усі шість реакторів перебувають у стані холодного зупину, і за нинішніх умов жоден реактор не може бути безпечно перезапущений», – зазначив керівник МАГАТЕ у виступі перед початком Ради керуючих Агентства. Рафаель Гроссі також доповів про зниження рівня води в ставку-охолоджувачі. 💬 «Рівень знизився до 13,4 м, наблизившись до порогу 12,0 м, нижче якого системи охолодження виходять з ладу. Заходи з ізоляції вхідного каналу дають короткострокове покращення, але необхідне довгострокове рішення, таке як насосна станція», – додав гендиректор МАГАТЕ. Енергоатом вчергове наголошує: Запорізька АЕС має бути якнайшвидше демілітаризована до останнього окупанта і повернена під повний контроль України та її законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом». Лише це гарантує стабільну й безпечну роботу станції та спокій для всього європейського регіону.iaea.org/newscenter/statements/iaea-director-generals-introductory-statement-to-the-board-of-governors-8-september-2025#ЗАЕСНаписати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW | IN | TH | EA
🇺🇦Сьогодні, у Всесвітній день благодійності, виповнюється рівно три роки, як у Запоріжжі функціонує Центр допомоги евакуйованим енергодарцям.Весь цей час наш хаб залишається надійною опорою для мешканців Енергодара, яких війна і окупація змусили покинути рідні домівки. Щодня представники міських служб, фахівці різних галузей, активісти і волонтери працюють заради того, аби підтримати наших громадян, допомогти та спростити життя сотень переселенців, зокрема таких, які належать до вразливих категорій: осіб з інвалідністю, пенсіонерів, родин з дітьми.Мабуть, найкраще роботу нашого Центру можна пролюструвати в цифрах. Тож за минулі 3 роки енергодарцям було видано:☑️ 785 тонн продуктових наборів ☑️ 102 тонни загальної гігієни☑️ 34 тонни побутових речей☑️ 44 тонни засобів індивідуальної гігієни для дітей та дорослих☑️ 12 тонн одягу та взуття☑️ 5 тонн дитячого харчування☑️ Понад 33 тисячі упаковок медичних препаратів ☑️ 597 од. засобів реабілітації та багато чого іншого (плецаки дитячі, канцелярія, іграшки, пляшки для годування, пустушки, книжки, манежи, автокрісла тощо).📍За три роки опрацьовано 79 тисяч звернень від мешканців Енергодара з різних питань. Зокрема близько 1000 звернень до Пенсійного фонду, 2,5 тисячі - до фахівців з юридичних питань та близько 200 осіб звернулися за психологічною допомогою.Щира вдячність усім нашим партнерам та друзям - благодійним фондам, волонтерським і громадським організаціям, представникам обласної влади і державних установ, які допомагають нам у цій важливій справі. Завдяки вашій постійній підтримці необхідну допомогу отримують не тільки сім'ї переселенців, які опинились у складних життєвих обставинах, але і наші Захисники, які обороняють Україну на передовій. 💙💛 Ми безмежно вдячні кожному, хто знаходить в собі сили і ресурси, щоб продовжувати робити цю важливу справу, хто не залишається осторонь та підтримує енергодарців. Ваш внесок допомагає нам не зупинятися і разом робити спільну справу — допомагати нашим землякам, підтримувати військових і наближати наше повернення додому!🇺🇦
🇺🇦Попри те, шо левова частка коштів міського бюджету передусім спрямована на підтримку Сил оборони та енергодарських Захисників та їх родин, ми, у рамках існуючих можливостей, також продовжуємо реалізувати Програму соціальної підтримки населення м. Енергодара на 2024-2026 роки, яка фінансується за кошти міського бюджету. Загальна сума виплат станом на 01 вересня 2025 в рамках цієї програми становить 2 782 400 грн. Зокрема діє вона за наступними напрямками:📍Надання щомісячної грошової допомоги особам з інвалідністю з дитинства І групи та дітям з інвалідністю з міського бюджету в розмірі:• 2 тис. грн. на кожну особу з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи та дитину з інвалідністю;• 3 тис. грн. на кожну особу з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи «А» та дитину з інвалідністю підгрупи «А»: Прийнято і опрацьовано – 105 заяв.Станом 01.09.25 виплачена допомога 100 особам з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи та дітям з інвалідністю на суму 164700 грн.Призначено на виплату в вересні 2025 року допомогу 1 особі на суму 8 000 грн. (з урахуванням виплати за серпень 2025 року).📍Надання разової грошової допомоги особам, звільненим з полону:- Прийнято і опрацьовано 8 заяв.- Виплачена допомога 6 особам на суму 300 000 грн.- За 2 заявами - неповний пакет документів. 📍Надання матеріальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які отримали тілесні ушкодження, контузію та родинам загиблих (померлих) внаслідок вибухів, спричинених військовими діями з міського бюджету в розмірі:• родинам загиблих (померлих) – 100 тис. грн.;• особам з важким станом поранення – 50 тис. грн.;• особам з пораненням середнього ступеню важкості – 20 тис. грн.;• особам з пораненням легкого ступеню важкості – 5 тис. грн.:- Прийнято і опрацьовано 4 заяви.- Виплачена допомога 3 потерпілим особам на суму 125 000 грн.- За 1 заявою - неповний пакет документів.📍Надання щомісячної грошової допомоги внутрішньо переміщеним сім’ям, в яких виховуються 4 та більше дітей до 18-річного віку з міського бюджету в розмірі - 1 тис. грн на кожну дитину:Прийнято і опрацьовано 5 заяв.Виплачена допомога 5 сім’ям на суму 208 000 грн. 📍Надання разової матеріальної допомоги родинам осіб зниклих безвісті за особливих обставин з міського бюджету в розмірі – 25 тис. грн. за кожну особу, яка зникла за особливих обставин.Прийнято і опрацьовано 25 заяв.Виплачена допомога 20 сім’ям на суму 500 000 грн.Призначено на виплату в вересні 2025 року допомогу 3 сім’ям на суму 75 000 грн.📍Надання разової матеріальної надання грошової допомоги на заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки з міського бюджету в розмірі, що не перевищує 5 тис. грн. за кожну дитину (компенсація за проїзд дітей до дитячого закладу з оздоровлення та відпочинку та у зворотному напрямку відповідно до проїзних документів):Прийнято і опрацьовано 94 заяв.Виплачена допомога на 3 дітей на суму 2 400 грн.Призначено на виплату в вересні 2025 року допомогу на 48 дітей на суму 118 000 грн.
‼️ Заява Міністерства енергетики України щодо коментарів президента РФ з приводу Запорізької АЕСУ відповідь на заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року Міністерство енергетики України наголошує: Росія атакувала важкою військовою технікою та окупувала цивільний ядерний об’єкт України – Запорізьку атомну електростанцію, силою і терором блокуючи законний український регуляторний і операторський контроль над станцією, що є невід’ємною власністю України.Станція наразі перебуває в умовах позапроєктної загрози - тобто режиму, який не був передбачений ані конструктивно, ані процедурно. Наслідки такої експлуатації неможливо належним чином оцінити через постійне військове захоплення цього ядерного об’єкта.Від часу встановлення військового контролю над Запорізькою АЕС Російська Федерація допустила системні, критично небезпечні деформації у технічному функціонуванні цього ядерного об’єкта. Йдеться не лише про знищення основного джерела водопостачання для охолодження реакторів унаслідок підриву Каховської греблі, а й про багаторазові відключення станції від української енергосистеми, що вже дев’ять разів призводили до повного знеструмлення об’єкта - стану, який є прямою передумовою ядерної аварії.Умови, в яких ЗАЕС утримується тривалий час у режимі холодного зупину, під наглядом сторонніх невстановлених осіб і без доступу легітимного українського оператора, є принципово несумісними з базовими стандартами ядерної безпеки для об’єкта такого масштабу.У цьому контексті публічні заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року про запровадження нових, невідомих систем управління та контролю над станцією, мають розцінюватися як свідчення намагання використати ЗАЕС як військовий інструмент у подальшому веденні війни проти України.Ці дії становлять пряму загрозу ядерній безпеці станції, а відтак - Європи. Закликаємо міжнародних партнерів до негайної реакції, зокрема в рамках вересневої сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, де ці загрози повинні бути чітко оцінені і визнані на міжнародному рівні.Міністерство енергетики України розцінює будь-які спроби РФ ввести нові форми «управління» чи «контролю» на Запорізькій АЕС як цілеспрямовану ескалацію загрози ядерній безпеці.Україна закликає міжнародну спільноту дати цим заявам і діям чітку оцінку, з урахуванням їхнього потенційного впливу на безпеку всього Європейського континенту.
Звітуємо за серпень: Запорізька область — надійний тил для Сил оборони 🇺🇦🤝 За місяць разом із громадами регіону коштом обласного оборонного фонду надали допомогу 43 підрозділам на суму понад 208 мільйонів гривень. ❗️Наш пріоритет — забезпечення ТОП-потреб на лінії вогню, а саме — безпілотників:▪️1000+ FPV-дронів▪️500+ квадрокоптерів типів Mavic та Autel▪️15 безпілотних літальних апаратів типу «Крило» ▪️13 авіаційних комплексів, кожен з яких складається зі ста літаків▪️4000+ додаткового обладнання для дронівЗабезпечили нашу армію і іншою необхідною технікою: ▪️700+ акумуляторних батарей для FPV, Mavic та Autel▪️350+ приладів живлення та зв’язку▪️Засоби радіоелектронної боротьби, автомобілі, оргтехніка, амуніція та спорядженняКрім постачання обладнання, у серпні підбили підсумки й по іншим напрямкам військової допомоги: ▪️Запорізька область стала лідером у закупівлі безпілотників серед усіх регіонів України. За перше півріччя 2025 року спрямували на БпЛА понад 1,1 мільярд гривень. ▪️У серпні минув місяць з моменту підпису закона Президентом України Володимиром Зеленським про зупинення дії Оттавської конвенції щодо заборони протипіхотних мін для України. Запорізька область закупила та передала на фронт вже понад 50 тисяч комплектуючих для дистанційного мінування. Не зупиняємося на досягнутому.▪️Покращували й логістику військових. Передали понад 30 маневрених квадроциклів різним бойовим підрозділам.▪️Окремою темою стали запорізькі фортифікації. Вкотре наголошую, не поширювати бездоказових звинувачень заради гучних заголовків. Допомагаємо військовим — наближаємо перемогу!
✨ Світло нашого міста — в кожному з нас! ✨💛💙🗓 30 серпня у ботанічному саду ім. О. Фоміна в Києві відбулася тепла зустріч енергодарців усіх поколінь — «У колі друзів».Напередодні Дня знань, за підтримки Управління освіти Енергодарської міської ради Запорізької області та Центру професійного розвитку педагогічних працівників, педагоги енергодарських закладів освіти подарували справжнє свято дітям і дорослим.🌟 Розпочали із хвилини мовчання — вшанували пам'ять усіх, хто віддав життя у боротьбі за незалежність та свободу України. Саме завдяки їм ми разом і продовжуємо боротися. 🕯🇺🇦А далі панувала атмосфера тепла й єдності:✨ малеча із захопленням проходила квест для дошкільнят «У пошуках Країни Знань», організований вихователями енергодарських садочків, та із задоволенням фотографувалася у яскравій фотозоні;✨ школярі й випускники брали участь у локаціях від позашкільників: «Проклади шлях» (квест-орієнтування), «Творча майстерня» (виготовлення патріотичних браслетів), «Галявина стійкості» (зустріч із психологом), «Веселі і запальні» (руханки, ігри та солодкі призи);✨ дорослі насолодилися екскурсією ботанічним садом, відчуваючи, що навіть далеко від рідного дому ми залишаємося однією громадою;✨ особливим моментом стало створення «Дерева бажань» 🌳, на якому кожен залишив слова про найцінніше — повернення до рідного Енергодара й віру, що місто нас чекає. 💫Це було свято єдності, підтримки й надії, яке об’єднало дітей і дорослих, випускників і вчителів. Ми знову відчули, що Енергодар живе в серці кожного з нас.💙💛 Дякуємо всім, хто долучився та зробив цей день особливим!#Енергодар #УКоліДрузів #ДеньЗнань2025 #РазомСильні
🕯️На превеликий жаль, 29 серпня, в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, на меморіалі в Центрі «Енергодар- це Україна»зʼявились нові імена. Наші земляки, наші друзі, рідні, сини, батьки, брати, побратими, колеги…Хлопці різного віку та різних професій у минулому мирному житті. Та в цьому страшному сьогоденні вони загинули за свою країну.На Меморіалі «Імена, забути які ніхто не має права» - 53 фотографії. 53 трагічні втрати Героїв, які вже ніколи не повернуться додому. Страшна цифра. Невблаганна, болюча реальність. Не про всіх наших полеглих захисників ми іноді пишемо публічно - в соціальних мережах , бо на то є вагомі причини (зокрема й заборона рідних через безпекову ситуацію для них самих). Не про всіх ми отримуємо інформацію одразу, бо, поки триває повномасштабна війна, це технічно неможливо. Але ми шануємо імʼя кожного військового, віддавшого життя за рідний Енергодар та за Україну. Схиляємо перед ними голови. Співчуваємо рідним та близьким. Прийде час, коли ми зберемося всі разом і віддамо пошану кожному нашому земляку в рідному Енергодарі.А зараз просимо родини загиблих енергодарців ( як військових так і цивільних) надсилати нам таку інформацію на електронну пошту
[email protected]. Щоб ми не втратили жодного імені, жодної історії боротьби, звитяги та героїзму. Наголошуємо на важливому моменті. В інформації обов’язково має містимся телефон для зворотнього звʼязку, і приймається така інформація виключно від членів сімʼї загиблого.
❗️ Як діяти у разі викрадення або захоплення у полон цивільної людини ❓⚠️ Для громадян, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, завжди існує загроза потрапити у полон окупантів. На жаль, ми подовжуємо регулярно отримувати такі невтішні новини від рідних та близьких тих, хто зник безвісти на ТОТ, кого увʼязнили чи вивезли з міста у невідомому напрямку.
➡️ Нагадуємо алгоритм дій у разі, якщо ваш родич або знайомий, що є цивільною особою та перебуває в окупації, потрапив у полон або тривалий час не виходить на зв'язок.
ℹ️ Інформацію щодо потрапляння особи в полон до ворога необхідно повідомляти ВИКЛЮЧНО до компетентних державних органів. Зокрема:
✔️Національне інформаційне бюро: 16-48 (цілодобово), електронна пошта: 📧 [email protected]✔️Міжнародний Комітет червоного Хреста: 0800 300 155✔️Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених СБУ: (044) 321-11-21, 0983211121, 067-650-83-32 Viber, Telegram, WhatsApp.📧 е-mail: [email protected]▪️Анкета для звернення до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення полонених СБУ✔️ Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець: 0800 50 17 20✔️Особистий кабінет на сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими ▪️Роз’яснення щодо створення Особистого кабінету https://koordshtab.gov.ua/submit-application ▪️Детальну відеоінструкцію з подачі заявки можна переглянути тут: https://youtu.be/UkmAwFXcBP8✔️ Також необхідно подати заяву до відділення Національної поліції. ❗️Правоохоронні органи нагадують: не слід надавати інформацію про полонених, незаконно позбавлених волі осіб і власні персональні дані не уповноваженим організаціям та особам, а також анонімним джерелам.❗️ ВАЖЛИВО❗️Розміщення у публічному просторі (ЗМІ. соцмережах) будь-якої інформації про особу, яка опинилась у полоні, можна ВИКЛЮЧНО після узгодження з правоохоронними органами.
🇺🇦Напередодні Дня Незалежності та Дня Державного Прапору України в приміщенні нашого Центру допомоги відбувся урочистий захід, присвячений найважливішим датам в новітній історії України.Україна відзначає 34-ту річницю Дня Незалежності у своїй історії та четверту – за період повномасштабної війни з росією. Сотні тисяч українців захищають свою державу та її суверенітет на фронті, щоб ми знову могли святкувати цю дату, працювати для успішної розбудови державності, для відновлення країни.Пам’ять про загиблих героїв нагадує про високу ціну здобутої державної звитяги. Нехай навіть у темні години ворожої жорстокої навали в серці кожного яскраво горить шевченківський вогонь любові до рідної України — країни гір і степів, швидких річок і золотих полів, зелених лісів і глибоких морів, відважних і гордих, гідних і люблячих людей.З днем народження, Незалежна державо!Та цього дня ми не лише пригадали ретроспективу подій, що стали передумовою народження вільної та незалежної України. Ми також говорили про тих, хто виборює свободу зараз - ціною власного життя та здоровʼя. І про цивільних жертв та вʼязнів цієї безжальної війни. Вперше в Центрі «Енергодар- це Україна» був встановлений ще один прапор. Це прапор Надії.Пра́пор Наді́ї — неофіційний символ, започаткований в Україні у 2025 році з метою вшанування пам'яті про українських полонених, та зниклих безвісти під час російсько-української війни, що триває з 2014 року. Складається із двох рівновеликих горизонтальних смуг білого й чорного кольорів.Біла смуга — втілює надію на звільнення, свободу та повернення.Чорна смуга — символізує страждання, смерть і біль, пережиті у полоні.Прапор встановлюється під державним прапором України, залишаючись на флагштоці доти, доки не буде звільнений останній полонений.Ідея прапора належить Сергію Волинському, командиру 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ, учаснику оборони Маріуполя та колишньому військовополоненому.23 серпня 2024 року він подав петицію до Президента України з проханням підтримати ініціативу зі створення нового символу — Прапора Надії. Петиція набрала 25 тисяч підписів менш ніж за чотири дні.Важливо завжди памʼятати. Станом на 2025 рік в Єдиному реєстрі зниклих безвісти перебуває понад 63 тисячі осіб, зокрема військові й цивільні. Загальна кількість зареєстрованих випадків перевищує 70 тисяч, проте близько 15 тисяч справ уже закрито — через підтвердження загибелі або повернення людей. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, орієнтовно 10 тисяч осіб перебувають у полоні, що підтверджено офіційно (через Міжнародний комітет Червоного Хреста) або неофіційно (через свідчення ).Сьогодні близько 30 цивільних енергодарців окупанти продовжують утримувати у полоні. Декого росіяни засудили до багаторічного ув'язнення, понад тисяча наших земляків пройшли через допити, тортури і полон. У червні цього року у російському полоні помер 74-річний цивільний енергодарець Олександр Марков, якого окупанти тримали в неволі більше року.Тож Україна і кожен з нас завжди повинні пам’ятати, через яку біль, жорстокість та випробовування проходять наші полонені земляки. І нагадувати про це усьому світові, робити все, щоб прискорити звільнення цивільних полонених та їх повернення додому!
🇺🇦14 серпня підписано Меморандум про партнерство між громадами Енергодара та Славутича.Славутич став прихистком для 184 енергодарців – це 140 сімей та 58 дітей. Багато з них працюють у НАЕК «Енергоатом» та ВП «АРС». Війна розкидала енергодарців по всьому світу, і близько 5 тисяч із них нині мешкають у Запоріжжі, де працює Енергодарська міська військова адміністрація.Під час зустрічі міський голова Славутича Юрій Фомічев та заступники Енергодарського міського голови Іван Самойдюк та Сергій Холод обговорили подальші кроки співпраці, нові проєкти та підтримку переселенців. І, звісно, говорили про найважливіше – надію, адже Енергодар був, є і буде українським.У цей день гості також відвідали дитячий садок «Джерельце», де добігають кінця будівельні роботи з реконструкції. Уже зовсім скоро тут облаштують тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб. Меморандум підписаний у рамках проєкту «Пліч-о-пліч» – ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України. ВІн закріплює давнє партнерство наших громад і передбачає взаємну підтримку у складний воєнний час: допомогу переселенцям, співпрацю в економічній, освітній та культурній сферах, а також зміцнення місцевого самоврядування з урахуванням європейських підходів до міжрегіонального співробітництва.