Джерело
ОНМедУ | Чорнобиль - пам’ять, що зобов’язує»: заходи до 40-х роковин аварії на ...
812 Охват/переглядів
2026-04-25 10:59
Повідомлення №2748
🕯 «Чорнобиль - пам’ять, що зобов’язує»: заходи до 40-х роковин аварії на ЧАЕС в ОНМедУНа кафедрі суспільних наук ОНМедУ (завідувачка - к.філол.н., доц. Ольга Сікорська) пройшов цикл заходів до 40-річчя Чорнобильської катастрофи. Програма охопила сім студентських груп із трьох факультетів - медичного, стоматологічного та фармацевтичного.Кожен захід враховував специфіку майбутньої спеціальності студентів та розкривав різні грані трагедії - від технічних і медичних аспектів до морально-етичних питань.К.і.н., доц. Тетяна Подкупко провела серію тематичних занять. Зі студентами стоматологічного факультету (група Е 205) обговорили тему «Чорнобиль: ціна замовчування правди» - як радянська влада приховувала масштаби катастрофи та яка роль лікаря в умовах інформаційної блокади. Ця ж група взяла участь у Всеукраїнській тематичній вікторині «Україна енергетична».Для здобувачів медичного факультету відбулися документально-дискусійна година «Людський вимір катастрофи» (група Е 212) про долю ліквідаторів, заняття «Екологія катастрофи: 40 років по тому» (група Е 213) про стан зони відчуження сьогодні, а також проблемна лекція-дискусія «Уроки Чорнобиля для сучасної медицини» (група Е 217) з обговоренням ризиків ядерної безпеки в умовах війни та окупації Росією ЧАЕС і ЗАЕС.К.політ.н., доц. Микола Кулачинський провів науково-патріотичний захід з презентаційними виступами здобувачів групи Е 216 медичного факультету.Для студентів фармацевтичного факультету (група Е 201) Т. Л. Подкупко підготувала лекцію «Аптека проти атома: фармацевтична відповідь на Чорнобиль» про розвиток радіаційної фармакології після катастрофи.