Повідомлення telegram каналу - @onamidojo_ua

Логотип телеграм спільноти - Традиційне окінавське карате в Україні ⛩ONAMI DOJO 2023-05-24

Традиційне окінавське карате в Україні ⛩ONAMI DOJO

Кількість підписників:
78
Фото:
135 
Відео:
100 
Посилання:
212 
Категорії:
Telegram | Блоги | Здоров'я та Фітнес | Спорт
Опис:
Блог про окінавське карате Уечі Рю в Україні. Дуже ретельно розбираємось у нюансах цієї школи. Сайт Onami Dojo: onami.kiev.ua Э питання? Пишіть - @onamidojobot

Канал Onami Dojo-окінвське карте Уечі Рю в Україні - @onamidojo_ua - №561

Факти зі світу бойових мистецтв.
Баріцу (Бартиця) - бойове мистецтво Шерлока Холмса.
Тривалий час вважали, що Артур Конан-Дойль вигадав назву єдиноборства, чиї прийоми застосовували Шерлок Холмс і професор Моріарті під час сутички біля Рейхенбахського водоспаду у Швейцарії, як і самих учасників поєдинку. Однак дослідники європейських бойових мистецтв не так давно встановили - баріцу (бартіцу) існувала в реальності!
Англійський інженер Едвард Бартон-Райт, який прожив три роки в Японії, повернувся на батьківщину 1898 року і повідомив, що створив нове мистецтво самозахисту - баріцу. В основі були джиу-джитсу (дзю-дзюцу) і дзю-до, які британець начебто вивчав у Японії.
Але Бартон-Райт додає до свого синтетичного бойового мистецтва прийоми англійського боксу, савату, швейцарської народної боротьби та бою на тростинах "Canne de combat", створеного швейцарцем П'єром Віньї. Входив до бариці й комплекс серйозної фізичної підготовки. Призначалося єдиноборство для освоєння середнім класом, як сформулювали б сьогодні. До бариці входила як ударна, так і кидкова техніка.
Бартон-Райт уміло використовує рекламу і PR, роздаючи направо і наліво інтерв'ю в ЗМІ.
Бартон-Райт створює в Лондоні клуб для занять своєю боротьбою. Запрошує з Японії трьох інструкторів - учнів Дзигоро Кано. Найняв і Віньї, як і ще кілька іменитих борців і бійців. Інструктори, крім навчання неофітів, мали брати участь у публічних поєдинках із представниками інших єдиноборств. Крім "сарафанного радіо", про поєдинки розносили інформацію газети.
Незабаром до клубу влилася група історичного фехтування під керівництвом Алфреда Гаттона, що дало змогу залучити лондонську богему та артистів.
Слава барицу сягнула королівської сім'ї і Бартон-Райт отримав запрошення виступити перед Едуардом, принцом Уельським. Захід не відбувся через травму руки у засновника баріцу.
Невідомо, чи було створено письмовий виклад баріцу, але єдиноборство вивчало вище офіцерство Великої Британії.
Баріцу була не спортом, а саме єдиноборством, ті, хто навчався, опановували прикладні техніки, придатні для застосування в реальній сутичці.
Клуб закрився 1903 року, а дві світові війни не дали шансу єдиноборству вирости в щось більш серйозне, ніж екзотичний вид рукопашного бою.
У двохтисячних роках починається розквіт як змішаних єдиноборств, так і інтересу до історичних європейських бойових систем. Баріцу повертається із забуття. З'ясовується, що методики, які застосовуються для навчання її адептів, дають змогу використовувати їх у тренуванні бійців ММА (англ. - Mixed Martial Arts), підвищуючи ефективність поєдинку.
Втім, любителі сивої давнини не залишилися осторонь, відродивши барицю. Чималу роль у цьому зіграли шанувальники шерлокіани. В одній тільки Великій Британії їх налічується понад тисячу. І щороку фанати Шерлока Холмса відвідують Рейхенбахський водоспад, проводячи, зокрема, поєдинки за правилами барицу.

63
24-07-23 08:31