Джерело
93 бригада «Холодний Яр» 2.0 | Тільки-но я розслабився на вихідних, як почалася нова війна на Близько...
92 Охват/переглядів
2026-03-02 07:33
Повідомлення №2386
💥Тільки-но я розслабився на вихідних, як почалася нова війна на Близькому Сході! Не буду нічого переказувати — думаю, ви всі вже в курсі, що там і як відбувається. Але я впевнений, що багатьох цікавить питання — а як ця війна може вплинути на нас і на нашу війну? Які плюси і мінуси вона нам несе?Однозначно, головний мінус для нас - це масове витрачання ракет ППО, переважно "Петріотів", відразу декількома країнами: Ізраїлем, ОАЕ, Бахрейном, Саудівською Аравією, Катаром і базами США в Іраку. Можливо, зараз вже і Оманом, Кіпром і Туреччиною. Як і на будь-якій війні, навряд чи така витрата була передбачена при закладці їх виробництва в цьому році, отже - всі партії на експорт в треті країни автоматично відправляються на відновлення запасів цих країн. Ну тобто партії "Петріотів", призначеної нам в цьому році, ми можемо і не побачити.А що буває при затримці нам "Петріотів" - ми прекрасно пам'ятаємо в кінці січня, коли наша енергетика мало не обвалилася. Тому тут надія на поступове скорочення ударів на тлі успішно просуваються переговорів...Другий мінус для нас - це плюс для росіян: ціна на нафту. Яка у зв'язку з війною лідерів з видобутку нафти і перекриттям Ормузької протоки природно пішла вгору. Якщо війна триватиме кілька тижнів, а протоку так і не розблокують - Москва отримає величезне полегшення для своєї економіки і купу додаткових коштів. А які плюси для нас?На мій погляд, єдиним поки що плюсом є поява нових озброєнь в ході конфлікту, які ми можемо потім запросити. Якщо конкретно - американські аналоги "Шахедів" з вбудованими терміналами "Старлінк", які перетворюють їх на практично невбивану ціль, здатну в прямому сенсі залітати у кватирки. Масова поява такої зброї у нас може цього разу дійсно змінити «правила гри» на дуже і дуже довгий час.Такі справи. @ombr93HY