Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
Додано 06 січ 2025

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

@ombr72
Кількість підписників: 15 288
Фото: 7,900
Відео: 3,580
Посилання: 2,250
Опис:
Офіційна інформаційна сторінка 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців Офіційний сайт бригади https://www.72ombr.army Доєднатися +380661336245 Гаряча лінія +380990365202
Джерело

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців | Танкіст Ярослав Зозуля 72-ї ОМБр пройшов шлях від навідника до команди...

Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців @ombr72
2 680 Охват/переглядів 2026-04-01 06:14 Повідомлення №12074
Танкіст Ярослав Зозуля 72-ї ОМБр пройшов шлях від навідника до командира роти і добре памʼятає оборону лівого берега Київщини. Про танкові бої впритул та добровольців 2022-го, які досі залишаються в строю, — читайте у розповіді бійця. «За два тижні до повномасштабного вторгнення нам скасували відпустки і в кожного біля ліжка стояв зібраний рюкзак із бронею. 24 лютого я прокинувся о п'ятій ранку від прильотів. Вже о 8 ранку колоною йшли на Київ. Думали, що росіяни вже зайшли до столиці, тож дуже поспішали.Ми розуміли, що найбільш організована бойова одиниця перед Києвом — це 72-га бригада. Усвідомлювали: стримати ворога — це наш обов'язок. Я не кажу про якийсь безмежний героїзм, маю на увазі відповідальність.Моя рота працювала на лівому березі. У перші дні танки виїжджали на пряме наведення і розбирали ворожі колони з кілометра. Ми заїжджали просто в посадку до нашої піхоти, ставили танк біля бліндажа і чергували. Тільки бачили рух — вистрибували і відпрацьовували.У 2022-му армія рф діяла хаотично. Знаю реальний випадок із Київщини, коли бурят на БМП навів автомат на місцевого, показуючи на каналізаційний люк зі словами: "Відкривай". Він реально думав, що то пускова шахта ракети НАТО. Зараз війна дуже змінилася. Якщо на початку ми могли з відстані у 2–3 кілометри просто працювати по ворогу, то зараз без РЕБу, маскування, "мангалів" і детального планування танк не проживе. Але незмінним залишається ядро бригади. Тоді, на другий день війни, наш батальйон збільшився в півтора раза за рахунок резервістів. Бувало, хлопець дзвонить до когось, хто служить у нашій бригаді, і запитує: "Куди мені їхати?". Йому відповідають: "У таке-то село". Усе. Прибуває і каже: "Я готовий. Дайте мені зброю". Приходили навіть із ножами та мисливськими рушницями. Більшість так і залишилась у бригаді — вони і є тими професіоналами, які досі тягнуть на собі фронт». #ОборонаКиєва #12ак #СилиОборониУкраїни🤝 Підтримати Чорних Запорожців💀72-га Окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців.