Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
Додано 06 січ 2025

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

@ombr72
Кількість підписників: 15 186
Фото: 7,910
Відео: 3,580
Посилання: 2,260
Опис:
Офіційна інформаційна сторінка 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців Офіційний сайт бригади https://www.72ombr.army Доєднатися +380661336245 Гаряча лінія +380990365202
Джерело

72 ОМБр ім. Чорних Запорожців | Днями минуло 105 років від завершення Першого Зимового походу армії УН...

Логотип телеграм спільноти - 72 ОМБр ім.Чорних Запорожців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців @ombr72
6 000 Охват/переглядів 2025-05-08 05:56 Повідомлення №10905
Днями минуло 105 років від завершення Першого Зимового походу армії УНР — однієї з найгероїчніших воєнних кампаній періоду Української революції, зразка партизанської стратегії, що врятувала українське військо від знищення, зберегла державність і пробудила національну свідомість на значній частині території України.Серед тих, хто пройшов цей шлях — легендарні Чорні Запорожці. Їхній кінний полк став ударною силою походу, символом хоробрості та незламної волі.Ми відкриваємо серію матеріалів «Слідами Чорних Запорожців», у якій публікуватимемо живі спогади бійців полку — про фронтові дороги, бої, побратимів і вибір, зроблений на користь свободи.МОЛОДІ ВЕТЕРАНИ З ЯСНИМИ ОЧИМАСпогади Петра Дяченка, полковника армії УНР, командира Чорних ЗапорожцівНа великому майдані коло церкви в Чорториї Новій вишикувався кінний полк Чорних Запорожців, мов на огляд. Непорушно стояли кінні сотні, наїжачивши списи. Темніли пластуни у струнких рядах, а за ними — важкі кулемети. Безвусі обличчя, все ясні, мов дитячі, очі. Але яку втому видно в них... Здавалося, що в кожного на лиці записана вся трагедія його Батьківщини. Але не видно було апатії. Все це молоді ветерани, що вже третій рік б’ються.Об’їхавши сотні, став перед фронтом полку. Настала мертва тиша, і тільки вудила коней побрязкували та повівали чорні шлики на шапках козаків.— Козаки, тимчасово переміг нас ворог. Для нас лишилася одна дорога — йти в запілля ворога. Хто не бажає іти в партизанщину, хай вийде наперед! Запанувала тиша. Ряди стояли, мов кам’яні, жоден козак не поворушився з місця. Коли зразу громоподібне «слава!» затрусило повітрям. Втомлені й почорнілі обличчя козаків засвітилися радістю, в очах запалав огонь завзяття. Козаки мов відродилися.Полк у складі 212 шабель, 11 важких кулеметів «Максим», 9 легких кулеметів «Льюїс» і при одній гарматі, а всього 417 козаків і старшин, вирушили на нову боротьбу з ворогом України.(За книгою Романа Коваля «Чорні перемагають: Спогади про прадідів козацтва 72-ї бригади»)#СлідамиЧорнихЗапорожців💀72-га Окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців.