👨⚕️ Всеукраїнський з’їзд серцево-судинних хірургів сьогодні приймає Рівненщина. ☑️ Основний акцент на темах, що формують майбутнє галузі: клітинним технологіям, трансплантології, малоінвазивним та ендоваскулярним втручанням, новим підходам до лікування складних патологій, а також питанням надання допомоги військовослужбовцям в умовах війни.☑️ Захід офлайн та онлайн зібрав понад 400 провідних українських і міжнародних фахівців, практикуючих лікарів, науковців, керівників медзакладів та профільних департаментів ОДА.Серед учасників – Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова НСЗУ Наталія Гусак, президент Національної академії медичних наук Василь Лазоришинець. Такий масштабний захід – нові знання для медиків, у тому числі з Рівненщини. ✅ Сьогодні у нас в області працює 16 серцево-судинних хірургів, які упродовж минулого року провели 230 операцій на серці, ще 85 – провели цьогоріч. 🇺🇦 Приймаючи з’їзд серцево-судинних хірургів, Рівненщина вкотре доводить, що є надійним тилом держави.Facebook | Instagram | X
На цьому тижні я підготував спеціальний лист Президенту Сполучених Штатів і Конгресу. Вчора лист вже був направлений інституціям у Вашингтоні. Це буває рідко, що лідери іншої держави звертаються так, листом, одночасно до Президента і Конгресу Сполучених Штатів Америки, але ситуація зараз така: треба діяти оперативно, діяти результативно. Важливо, щоб Америка Україну почула. Ми розуміємо, що багато глобальної уваги зараз війні в Ірані. Потрібно припиняти і війну тут, в Європі, – війну дуже криваву, яка триває вже пʼятий рік на повномасштабному рівні. І чим швидше ми зможемо дати більше захисту від балістики, тим швидше ми зможемо зробити так, щоб дипломатія спрацювала. Поки Росія покладається на ракети, її інтерес до дипломатії несправжній. Маємо це виправити. І можемо це виправити тільки разом з Америкою. Україна вдячна Америці за всю підтримку. Буде ще більше вдячна за достойний мир і гарантовану безпеку. Все це можливо, якщо буде достатньо рішучості. Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!
✅ Сьогодні на чолі делегації Рівненщини взяв участь у IV Міжнародному Саміті Міст і Регіонів «Партнерство. Стійкість. Готовність». Він відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського за участі гостей з 24 країн. Безпека, енергетика, відновлення, підтримка ветеранів, міжнародна співпраця - ключові теми.🇵🇱 У межах саміту зустрівся з нашими польськими партнерами. Це представники Люблінського та Поморського воєводств:☑️ Збігнєв Войцеховські – уповноважений з питань гуманітарної допомоги для України, Голова Комісії Сеймику Люблінського воєводства з питань регіонального розвитку і закордонної співпраці☑️ Оксана Хіміч – представниця відділу міжнародної співпраціканцелярії Маршалка Люблінського воєводства☑️ Агнешка Барановська – членкиня правління Маршалківського уряду Поморського воєводства☑️ Віолетта Димарська – представниця департаменту економічного розвитку Маршалківського уряду Поморського воєводства Обговорив з ними вектор подальшої співпраці. Зокрема, у реалізації спільних проєктів у межах Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща – Україна. 🤝 Подякував польським друзям за непохитну підтримку. 🌎 Загалом представники Рівненщини сьогодні мають 113 договорів та меморандумів про співпрацю з громадами та регіонами з 19 країн. Для зміцнення стійкості нашої області цей напрям будемо розвивати й надалі, у тому числі, використовуючи напрацювання IV Міжнародного Саміту Міст і Регіонів.
✅ Разом з командою Рівненської ОДА долучився онлайн до засідання Національної ради безбар’єрності. Воно відбулося під головуванням Прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко, за участі першої леді Олени Зеленської, представників міністерств, міжнародних партнерів та експертного середовища.Сьогодні безбар’єрність охоплює усі сфери життя Рівненщини. Зокрема, такі ключові, як освіта та медицина:☑️ 328 шкільних автобусів довозять учнів на навчання, з них 40 – спеціальні;☑️ діють 29 інклюзивно-ресурсних центрів, де вчиться понад 3,2 тис. дітей;☑️ у 88 лікувальних закладах люди з інвалідністю мають безбар’єрний доступ до медпослуг;☑️ у 9 закладах охорони здоров’я діють центри, а у ще 5 – відділення та кабінети ментального здоров’я у межах програми «Ти як?». Багато хто ототожнює безбар’єрність з пандусами. Але це не лише про них. Це також і про інші напрями - економічні, освітні, інформаційні.🇺🇦 Роботи у створенні безбар’єрного середовища на Рівненщині ще багато. Втім, крок за кроком ми рухаємося у цьому напрямі.
Сьогодні від ночі всюди, де потрібно, працюють рятувальники та необхідні служби. Всім, хто був поранений цим ударом, буде надано допомогу. Це наш обов’язок, і держава його виконає. Я вдячний кожному й кожній, хто працює на місцях після ударів, щоб допомогти нашим людям. Зараз відомо, що постраждали щонайменше 83 людини від початку доби. На жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним та близьким. Важкий був удар – ракет різних типів 90, із них багато балістики – 36. 600 дронів. На жаль, не всю балістику вдалося збити. Найбільше влучань у Києві, і саме Київ був основною мішенню цієї російської атаки. Путін вже й слово «ура» не може нормально вимовити – шамкає, – а все ще своїми ракетами перемагає житлові будинки. Три російські ракети проти обʼєкта водопостачання, спалив ринок, десятки житлових будинків пошкодив, кілька звичайних шкіл. Запустив свій «орєшнік» проти Білої Церкви. Реально неадеквати. Важливо, щоб це для Росії не залишалось без наслідків. Сьогодні кожен у світі, хто не промовчить, хто допомагатиме Україні, є захисником життя.Ми робимо все, щоб встановити мир і захистити людей. І важливо, щоб Україна була не наодинці. Потрібні рішення і від Сполучених Штатів Америки, і від Європи, і від інших, щоб цей старий орєшнік в Москві вимовив слово «мир». Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!
Підписав сьогодні новий наш український пакет санкцій, які ми обовʼязково маємо поширити в інших юрисдикціях. Санкції проти окупантів – російських військових, більше сотні їх, – які причетні до ракетних, дронових ударів по нашій країні, по наших людях. Також є пакет проти суден, які використовуються Росією для перевезення вантажів для війни – зброї, боєприпасів, перевезення техніки. Ми готуємо нові наші санкційні рішення – як далекобійні, так і юридичні. І ще одне. Активно ведемо дипломатичну роботу з нашими партнерами у Євросоюзі, щоб наблизити членство України в ЄС. Україна бореться за своє життя, за свою незалежність і за ту Європу, яка найдовше живе в мирі, захищає людей і життя, захищає культуру і саме завдяки такому захисту має справді глобальну роль. Без України не може бути повноцінного європейського проєкту, і присутність України в ЄС також має бути повноцінною – повноправною. Важливо відкрити кластери. Важливо змістовно рухатись у перемовинах. Важливо працювати на 100% заради безпеки, заради наших людей. Дякую всім, хто з нами, хто з Україною! Слава Україні!
🇺🇦 Президент Володимир Зеленський сьогодні працював на Рівненщині. ☑️ Під час робочого візиту він завітав до Професійного коледжу ресторанного і готельного бізнесу. Глава держави поспілкувався зі студентами, а також керівниками підприємств, які надають робочі місця випускникам цього та інших коледжів регіону. Президент відзначив актуальність розвитку сучасної профтехосвіти, на який сьогодні робить акцент Рівненщина. Нагадаю, в області функціонує 40 навчально-практичних центрів, 7 з яких створені торік. Ці центри є професійними хабами для навчання молоді та перекваліфікації дорослих, у тому числі ветеранів. Наразі область подала ще 13 проєктів на відкриття нових НПЦ. ☑️ Інша локація – обласний медзаклад, де українські воїни проходять реабілітацію. Нашим Захисникам Володимир Зеленський вручив нагороди.☑️ Завершився візит нарадою за участі керівників тергоромад з Рівненщини, Житомирщини та Волині. До неї офлайн та онлайн долучилися народні депутати та урядовці. Обговорили широке коло питань. Від безпекових до харчування школярів та ремонту місцевих доріг. За підсумками наради Глава держави дав низку доручень. ✅ Дякую Володимиру Зеленському за цей візит. Для керівників громад, підприємців, військовослужбовців, студентів було важливо з перших вуст отримати відповіді на питання, що їх сьогодні непокоять.
Сьогодні у Славутичі, північ нашої держави. Я спілкувався сьогодні тут із керівниками громад північних регіонів – Київської та Чернігівської областей. Дуже важливо підтримати наших людей тут, посилити захист. Саме цим і займаємось. Це стосується і захисних споруд – фортифікацій та іншого, посилення кордону буде додатково, також наші Сили оборони й безпеки, які є саме на цьому напрямку, – на Чернігів та Київ із території сусідів у Білорусі, яких Росія дуже хоче втягнути в цю війну більше, та з Брянської області. У нас є спроможність для зміцнення, є спроможність і превентивно працювати щодо російських територій – звідти може бути загроза, – і щодо фактичного керівництва Білорусі, яке має бути в тонусі, тобто відчувати реально, що наслідки будуть, якщо будуть агресивні дії проти України, проти наших людей. Ми пам’ятаємо, що у 22-му році наступ був і з території Білорусі також. Ми не забудемо цього. Українські Сили оборони, Сили безпеки, наші розвідки знають, які загрози і як відповідати, відповідати справедливо, безумовно.
Тільки цими місяцями мінус 10% російської нафтопереробки. Важливо також відзначити, що російські нафтові компанії змушені зупиняти свердловини. Це ще більш суттєво. Природа російського нафтовидобутку така, що їм саме це найбільш неприємно. Звісно, крім втрати грошей. Щоб відновити видобуток на свердловинах, Росії треба зробити значно більше, ніж багатьом іншим нафтовим країнам, які глушать свердловини, реагуючи навіть просто на коливання ринку. Росіяни так не можуть. Їм втрачати видобуток – це справді дуже боляче. І якщо говорити про загальні російські державні доходи, завдяки комплексному нашому тиску – на всіх рівнях – за п’ять місяців року в них уже дефіцит значно більше, ніж вони планували на рік. Путін, звісно, відклав грошей на війну, але точно не стільки, щоб воювати безкінечно. Кожен наш удар у відповідь, кожен наш спільний із партнерами крок тиску – все це штовхає Росію закінчувати свою війну. Зараз у них уже значна кількість регіонів у стані банкрутства, і Путін веде до банкрутства Росію. І різні схеми, які вони придумують, щоб заробити грошей, їм не допоможуть. Ми бачимо ці російські схеми. Ми фіксуємо їх. І будемо ламати їх.
Сьогодні дуже масштабно Сили оборони України, наша Служба безпеки України, наша розвідка відпрацювали по Московському регіону. Хороша хвиля наших дипстрайків – забезпечуємо Україні цю можливість. Дистанція до цілей цього разу – більш ніж 500 кілометрів, це вагомо ще й тому, що Московський регіон найбільш насичений російськими засобами ППО. Вони свій район влади бережуть найбільше. Але українські далекобійні кроки вже це долають.Як я вчора й казав, росіянам треба думати про свої НПЗ, про свої нафтові об’єкти, про свої підприємства, а не про те, як зламати життя інших народів – в Україні, чи в Молдові, чи в будь-якій іншій країні-сусідці. Також наші Сили оборони відпрацювали за цю добу по об’єктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Криму.І ця наша далекобійність – це те, що значно змінює ситуацію та й загалом сприйняття російської війни у світі. Багато партнерів зараз дають сигнали, що бачать, що відбувається і як усе змінилося і в настрої щодо цієї війни, і в досяжності російських цілей на російській території. Війна цілком передбачувано повертається в «родную гавань», і це чіткий сигнал, що не варто зв’язуватися з Україною та йти несправедливою загарбницькою війною проти іншого народу – саме проти народу.