Повідомлення telegram каналу - @olegpropsychology

Логотип телеграм спільноти - Психологія PRO 👨🏻‍💼 2024-07-14

Психологія PRO 👨🏻‍💼

Кількість підписників:
1005
Фото:
59 
Відео:
Посилання:
140 
Категорія:
Психологія
Опис:
Канал інформуватиме про психологічну науку та практики з фокусом на розвитку психології в Україні 🇺🇦 The channel will inform about psychological science and practice with a focus on the development of psychology in Ukraine 🇺🇦

Канал Психологія PRO 👨🏻‍💼 - @olegpropsychology - №219

Частина 2\2
Що вдалося досягти? 🎯
У результаті 10-тижневого лікування спостерігалося значне зменшення симптомів депресії в групі, яка отримувала активну стимуляцію, у порівнянні з контрольною групою (плацебо). 
Наприклад, згідно з оцінкою за шкалою Гамільтона, активна tDCS забезпечила покращення в середньому на 9,41 бала, тоді як у плацебо-групі цей показник становив 7,14 бала 📉.
Окрім того:
➡️Клінічна відповідь (зменшення симптомів на 50% і більше) спостерігалася у 58,3% пацієнтів з активною стимуляцією проти 37,8% у плацебо-групі 👍.
➡️Ремісія (зникнення симптомів депресії) була досягнута у 44,9% пацієнтів в активній групі, порівняно з 21,8% у контрольній групі.
↪️Додаткові результати
Крім основного показника зниження депресивних симптомів, дослідники також оцінили інші аспекти ефективності tDCS:
Шкала депресії Монтгомері-Асберга (MADRS):
Учасники з активною tDCS показали середнє покращення на 11,31 бала проти 7,74 у плацебо-групі. Це суттєва різниця. Також клінічна відповідь у цій групі була вищою (64,2% проти 32,3%), як і ремісія (57,5% проти 29,4%).
Самооцінка учасників (MADRS-s):
За шкалою самооцінки симптомів депресії, учасники з активною стимуляцією також продемонстрували більше покращення: зниження балів на 9,9 у порівнянні з 6,23 у плацебо-групі.
Якість життя:
Якісні показники (за шкалою EQ-5D-3L) значно не відрізнялися між групами ⚖️. Це свідчить про те, що tDCS переважно впливає на симптоми депресії, а не на інші аспекти загального самопочуття.
Чому це важливо? 💡
Дослідження показує, що 10-тижневе лікування tDCS у домашніх умовах із дистанційним супроводом є не лише ефективним, але й безпечним методом для лікування депресії. Крім того, його можна застосовувати як першу лінію терапії або як додатковий метод для пацієнтів, які вже приймають антидепресанти чи проходять психотерапію.
Попередні дослідження, проведені в клінічних умовах, також демонстрували ефективність tDCS. Однак вони зазвичай тривали лише 6 тижнів 🗓, а участь вимагала щоденних відвідувань. Це могло знижувати доступність методу для багатьох пацієнтів. Натомість домашній формат із відеонаглядом значно спрощує лікування, зберігаючи його ефективність 👍.

343
24-11-27 08:27