Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Оксана БІЛОЗІР
Додано 24 жов 2021

Оксана БІЛОЗІР

@oksana_bilozir
Кількість підписників: 866
Фото: 2,070
Відео: 739
Посилання: 550
Опис:
🇺🇦 Волонтер 🇺🇦 Громадська та політична діячка 🇺🇦 Народна артистка України
Джерело

Оксана БІЛОЗІР | Мінрозвитку оголосило про початок виплати компенсацій для внутрішньо п...

Логотип телеграм спільноти - Оксана БІЛОЗІР Оксана БІЛОЗІР @oksana_bilozir
309 Охват/переглядів 2025-02-22 10:14 Повідомлення №3857
Мінрозвитку оголосило про початок виплати компенсацій для внутрішньо переміщених осіб у рамках програми єВідновлення – 50 родинам ВПО передано житлові сертифікати на заміну втраченому житлу, а загалом на зазначені цілі надійшло 4,3 млрд грн. За інформацією Мінсоцполітики кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в країні досягає 4,9 млн осіб. Тобто, житло отримають кілька тисяч родин (~0,1% від потреби). І то не відразу, адже сертифікати ще потрібно конвертувати в реальні квадратні метри. В таких умовах видача сертифікатів може перетворитися на ще одну корупційну годівничку для чиновників та можливість для забудовників нажитися на підвищенні цін в умовах обмеженості пропозиції.Це не стратегія, не державницька позиція. Держава має будувати житло, будувати на конкурентних засадах, залучаючи провідні українські компанії, іноземні будівельні компанії, що із задоволенням візьмуть участь у відновленні України, адже це престижно, це соціальні відповідальні інвестиції. Це імідж на десятки й сотні років. Перше, місцеві громади мають забезпечити земельні ділянки та вирішити питання комунікацій. Друге – залучення до будівництва житла безпосередньо внутрішньо переміщених осіб шляхом сприяння створенню житлових кооперативів. Це створення нових робочих місць, залучення людей до творення власного майбутнього. І третє, не менш важливе: стратегічне планування. Житлові простори мають чергуватися з просторами для бізнесу та дозвілля. І будуватися там, де є перспектива для розвитку, для комфортного життя, а не там, де зручно і прибутково забудовнику. Плюс, не забуваймо про величезну армію ветеранів, родини яких заслуговують на житло в першу чергу. Потрібна комплексна державна стратегія, реальні зміни, спрямовані на розвиток, а не на освоєння державних та грантових коштів