Джерело
ОКоло TV | Вивозив рідкісних тварин з «Асканії-Нова» - окупаційного «директора» з...
177 Охват/переглядів
2026-04-09 10:55
Повідомлення №36983
Вивозив рідкісних тварин з «Асканії-Нова» - окупаційного «директора» засуджено до 15 роківВ Україні вперше за час повномасштабної війни ухвалено вирок за воєнний злочин проти природно-заповідного фонду.За публічного обвинувачення прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури суд визнав винним так званого директора біосферного заповідника «Асканія-Нова». Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати посади в органах влади і працювати у сфері публічних послуг строком на 15 років.Прокурори довели, що після окупації заповідника у 2022 році він очолив створену загарбниками псевдоустанову та разом із представниками заповідників рф організував незаконне вивезення рідкісних і зникаючих тварин. Серед них - зебри Чапмана, американські бізони, олені Давида та кінь Пржевальського, занесений до Червоної книги України. Окремо було переміщено тварин до кримського парку левів «Тайган».Загальна сума збитків становить 85,2 млн грн.«Асканія-Нова» є природоохоронною установою міжнародного значення, входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО та перебуває під захистом міжнародного гуманітарного права. Незаконне вивезення тварин кваліфіковано як воєнний злочин, зокрема - порушення норм Женевської та Гаазької конвенцій.