Джерело
ОКоло TV | Звернення Олександра Співаковського, депутата Херсонської обласної рад...
100 Охват/переглядів
2025-12-25 15:12
Повідомлення №34383
Звернення Олександра Співаковського, депутата Херсонської обласної ради (опубліковане на власній сторінці О.Співаковського в ФБ):Держава має звернути увагу на херсонців та не вганяти людей у комунальні борги!Під час засідання президії Херсонської обласної ради підняв питання, яке хвилює, напевно, абсолютно всіх жителів Херсонщини – нарахування оплати за житлово-комунальні послуги в зоні активних бойових дій, у тому числі й коли житло зруйновано чи пошкоджено. Прекрасно розумію про що йдеться і як ректор університету, і як громадянин, житель Херсона. ХДУ досі в судах б’ється за те, щоб не сплачувати борги, які нам залишили окупанти, що у 2022 році користувалися нашою інфраструктурою у Херсоні. Два тижні тому я був у Херсоні, але не зміг потрапити у свій будинок – квартал був під щільним обстрілом артилерії. Мене турбує, що попри відсутність доступу до свого житла у Херсоні, бо воно пошкоджено та знаходиться у червоній зоні, мені досі продовжують надходити платіжки. Як і багатьом моїм землякам. Ми не з власної волі покинули своє житло та своє місто! Тисячі людей вимушені сплачувати за комуналку в тих населених пунктах, де вони проживають як ВПО, та ще й вдома. Це подвійне навантаження, а виплати у 2000 грн допомоги отримують далеко не всі.Навіть повідомлення у підприємства, що надають послуги, про те, що людина фактично там не проживає, не завжди дають результат. Є певні послуги, за які все одно йде нарахування. Це правильно з точки зору збереження майна, але сильно б’є по кишеням людей. Більшість не платить – борги зростають. Це шлях в нікуди. При цьому ми прекрасно розуміємо витрати та потреби житлово-комунальних підприємств, вклоняємось комунальникам, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів деокупованої Херсонщини. Постачальникам послуг у прифронтових громадах теж потрібна підтримка держави, а не статистика накопичених боргів.Система не працює. Знаю, що це не нове питання, що були звернення та петиції, але упевнений, що обласна рада як представник інтересів жителів Херсонщини має теж висловити свою позицію.