Джерело
Обухів INFO | Вже скільки днів поспіль не вщухає в мережі обговорення царського жест...
2 040 Охват/переглядів
2026-01-24 19:42
Повідомлення №33555
Вже скільки днів поспіль не вщухає в мережі обговорення царського жесту пані міської ради, яка в день Соборності королівським жестом подарувала одноосібно комунальне майно іншій Громаді- Славутичу. Я намагатимусть писати максимально простими словами. Чому одноосібно? Тому що коли USAID дарував Обухівській Громаді 2 когенераційні установки, потужнісю 1,9 МВат, на баланс КП «Обухівтеплотрансбуд» вони приймалися на засіданні Ради а саме, 63 сесії Обухівської міської ради, голосуванням депутатів (рішення 1365-64-VIII від 10.10.2024). А перед цим Валерій Іванович Воробець 2 роки займався цим обладнанням, проводив перемовини, витратив купу часу і енергії, щоб отримати це обладнання. Єдина перешкода, яка була для встановлення цих установок – бюрократичні перепони, плюс, можливо, політично-амбіційні, оскільки міська влада не мала ЖОДНОГО стосунку для того, щоб отримати ці установки, але могла б отримати вдячність Громади за їх підключення. Хочу нагадати Громаді, що окрім обладнання, USAID надавала все додаткове супутнє обладнання, а також мала його підключити та навчити наших енергетиків. Півроку спеціалісти USAID жили в готелі, очікуючи на проект підключення, і лише в грудні поїхали… Ні з чим. Ще раз, чи можливо було підключити модулі генераторної установки CATERHILLAR XGC1900 по 1,9 МВат кожна? Підключення газової генераторної установки Caterpillar XGC1900 в Україні є не лише можливим, а й уже реалізується в рамках проектів з децентралізації енергетики. Основні технічні та практичні аспекти: Сумісність з українською мережею: Модель XGC1900 є універсальною (switchable) і підтримує режим роботи 50 Гц / 400 В, що повністю відповідає промисловим стандартам України. Паливо: Установка працює на природному газі низького тиску, що дозволяє підключати її до українських газорозподільних мереж. Реальні проєкти в Україні: Станом на 2025–2026 роки в Україні проводяться тендери та будівництво когенераційних установок на базі саме Caterpillar XGC1900 (наприклад, у Каневі, Черкаська область). Українські компанії (наприклад, «Цеппелін Україна», «РЕЛІНГ», «ТК Інтерзв'язок») займаються постачанням, монтажем та обслуговуванням обладнання Caterpillar. Особливості конструкції: Установка поставляється у 40-футовому ISO-контейнері, що полегшує її транспортування та монтаж на підготовлених майданчиках. Висновок: Caterpillar XGC1900 технічно адаптований для роботи в Україні та офіційно постачається для потреб енергетичного сектору. https://www.scribd.com/document/973585533/2-Tech-Pasport-Cat-XGC1900 техпаспорт установки Чи могли виникнути технічні проблеми підключення, окрім бюрократичних? Звичайно. Полтавці стикнулися з проблемою потреби додаткового обладнання і відсутності коштів на нього, але озвучена проблема- це шлях до її вирішення, USAID надав і це обладнання для полтавців. Бо хто хоче-шукає можливості, а не хоче – шукає відмазки. До речі, Славутич і без нас отримав 2 установки від USAID, оскільки поставив перед собою задачу стати «енергетичним островом», незалежним від загальної системи Енергетики. Звичайно, це аматорський допис, на основі статей, знайдених ввідкритих джерелах, але. Задайте собі запитання. Чому з жовтня 24 року обладнання за 3,5 млн доларів десь ржавіло? Якщо для підключення потрібен був лише проект, чи існує той проект? Бо якшо існує, то де він? Кому показували його? Де відмова ДТЕКу надавати технічні умови? Бо якби нам, Громаді, сказали- МИ ЗРОБИЛИ ВСЕ МОЖЛИВЕ, але, тоді були б запитання до ДТЕКу, чому ні? Купа логічних запитань. Але, нам «знайдуть» на них відповіді 29.01.26, у четвер, в стінах міської ради. Запитайте в себе ще, чому посадовці місцевого розливу розумніші за спеціалістів USAID.Джерело Оксана Рак