⚙️На Харківщині розробляють механізм передачі закладів профтехосвіти у власність громад▫️За дорученням голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко відбулася нарада з питання прийняття цілісних майнових комплексів закладів професійної освіти із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області.💬В обговоренні взяли участь заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба, представники профільних департаментів обласної військової адміністрації та міської ради.🏫Учасники наради наголосили, що наразі заклади перебувають у державній власності, але фактично фінансуються з місцевих бюджетів. Це обмежує можливість призначати керівників, повноцінно здійснювати управління та проводити капітальні ремонти приміщень.✍️Зокрема, обговорили низку проблемних питань, які ускладнюють процедуру передачі, та алгоритм їхньго вирішення з власником – державою. Окремо порушили питання щодо стану об’єктів, знищених внаслідок бойових дій.🔹FB | IG | YT
📍У Харківській обласній раді обговорили алгоритм передачі у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Харківської області фабрики-кухні в Лозовій🔹Відбулася робоча нарада щодо визначення алгоритму прийняття у спільну власність територіальних громад Харківської області проєкту «Фабрика-кухня. Лозова», реалізованого за ініціативи першої леді Олени Зеленської та за фінансової підтримки The Howard G. Buffett Foundation.✅За дорученням голови обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко у заході взяла участь заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба. Також до наради долучилися директорка Департаменту освіти і науки Харківської обласної військової адміністрації Ольга Безпалова, представники Лозівської міської ради, КП «Комбінат харчування».📌Під час наради учасники обговорили юридичні та організаційні аспекти передачі об’єкта, зокрема питання оформлення права власності, формування повного переліку майна, що підлягає передачі та подальшої роботи фабрики-кухні.🔹FB | IG |YT
«Діалог з громадами» – новий формат комунікаційної платформи в межах роботи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який разом із громадами й регіонами сформували для підвищення ефективності розвʼязання питань на місцях.Формат передбачає системну комунікацію у вигляді засідань із залученням усіх громад і регіонів, районів країни за напрямками життєдіяльності спільно з представниками профільних Міністерств, служб та інших державних інституцій, а також парламентарів.Як член Президії конгресу та заступниця голови Палати регіонів разом із начальником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим долучилася до роботи.Конгрес пройшов під головуванням Віктора Микити – Заступника Керівника Офісу Президента України за участю Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, народних депутатів, начальників обласних військових адміністрацій і представників територіальних громад – всього понад 1530 членів Конгресу долучилися онлайн та офлайн.https://www.facebook.com/share/p/18m2BSsvw4/
📍У Харківській обласній раді пройшло засідання постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження📒На початку засідання керуюча справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Малишева представила звіт голови обласної ради про свою діяльність та роботу обласної ради за 2025 рік. Так, попри складні воєнні умови Харківська обласна рада зберегла високу інтенсивність роботи.💬«Разом з депутатами і головою обласної ради було скликано і проведено шість сесій, на яких розглянули 349 питань. Депутати виконали значний обсяг роботи, розглянули понад 1070 питань на 166 засіданнях постійних комісій», – зазначила Оксана Малишева.🌐Зокрема, у 2025 році проводилася активна міжнародна діяльність, у межах якої голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко представляла не тільки Харківщину, а й всю Україну: її обрано на посаду співголови від України в Комітеті Європейських регіонів CORLEAP в Брюсселі та віцепрезидентом Асамблеї європейських регіонів.🔹FB | IG |YT
24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення рф. Але чи це початок?Насправді ця битва вимірюється не роками й не десятиліттями — вона триває століттями. Від часів козацьких повстань, циркулярів про мову, заслання за свої переконання до сьогоднішніх ракетних ударів — ворог завжди мав одну мету: знищити українську націю.19 лютого 2014 року – початок сучасної Війни за Незалежність України. Вже з 20 лютого того самого року рф розпочала окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.✊Ми стоїмо сьогодні за Небесну Сотню, за шістдесятників, за «Розстріляне Відродження» 30-х років XX століття та за «Розстріляне відродження» сьогодення, за пам’ять про Голодомори, за кожне невинно забране життя, за утиски української мови, які почалися за часів імперії і тривають до сьогодні на окупованих територіях. За той дім, що вони вкрали. За тих, кого закатували.🇺🇦Українці – сильна нація. Коли ми об’єднані – непереможні.Повертаємо своє, пам’ятаємо своїх, допомагаємо своїм!💙💛 🔹FB | IG | YT
📍На Харківщині минулої доби відбили сім атак окупантів У Генеральному штабі Збройних Сил України повідомили, що протягом минулої доби зафіксовано 160 бойових зіткнень.На Південно-Слобожанському напрямку противник чотири рази штурмував позиції наших підрозділів у районах населених пунктів Вовчанські Хутори, Приліпка та у бік Охрімівки.На Куп’янському напрямку вчора відбулося три атаки загарбників. Сили оборони відбили штурмові дії противника у бік Курилівки та Новоосинового.💬 «Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі й техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 740 осіб. Також українські воїни знешкодили три танки, шість бойових броньованих машин, 40 артилерійських систем, один засіб ППО, 26 крилатих ракет, 1851 безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня, 194 одиниці автомобільної та одну одиницю спеціальної техніки окупантів», — зазначили в Генштабі ЗСУ. 🔹FB | IG | YT
Напередодні в Харкові росіяни вдарили дроном по приватному будинку. Вбили трьох маленьких дітей. Загинув і їхній батько. Мої щирі співчуття рідним та близьким. Маму госпіталізували – жінка вагітна, отримала опіки. Сьогодні зранку атакували дроном міську лікарню в Запоріжжі. Вночі на Сумщині через атаку дронами поранено 6 людей, серед яких діти. Одна людина, на жаль, загинула. Під ранок також був удар по залізничному депо в Конотопі – пошкодили пожежний поїзд. Били й по Дніпровщині, Запоріжжю, Полтавщині. Загалом випустили по Україні з вечора 129 ударних дронів, значна частина з яких – «шахеди». Кожен такий російський удар підриває довіру до всього того, що робиться в дипломатії для завершення цієї війни, та знову і знову доводить, що саме жорсткий тиск на Росію та чіткі гарантії безпеки для України – це реальний ключ до закінчення вбивств. Поки тиск на агресора недостатній і поки безпека для нас, для України, не гарантована, все інше не працює. Російська армія не готується зупинитись – вони готуються воювати й надалі. І реально на захист життя працює лише наша сила, а це означає, що потрібно і надалі підтримувати та посилювати Україну. ППО для нашої держави, пакети підтримки нашої стійкості та відповідальність Росії за те, що робиться, – це обовʼязкові передумови захисту життя. Безпека повинна бути, щоб був мир. Дякую всім, хто саме так діє та реально допомагає Україні.
📍На Харківщині минулої доби ЗСУ відбили 22 атаки окупантівЗагалом, протягом минулої доби зафіксовано 312 бойових зіткнень. Про це повідомили в Генеральному штабі Збройних Сил України.На Південно-Слобожанському напрямку ворог вісім разів намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників, у районах населених пунктів Вовчанськ, Стариця, Приліпка та у бік Фиголівки.На Куп’янському напрямку вчора відбулося 14 ворожих атак. Наші оборонці відбили штурмові дії противника у бік Куп’янська, Подолів, Петропавлівки, Піщаного, Новоосинового, Нової Кругляківки, Новоплатонівки.💬«Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога у тилу. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1250 осіб. Також ворог втратив три танки, три бойові броньовані машини, 12 артилерійських систем, 413 безпілотних літальних апаратів, одну ракету, 113 одиниць автомобільної техніки окупантів»,— зазначили в Генштабі ЗСУ. 🔹FB | IG | YT
🤝Фахівці Харківської обласної ради взяли участь у дискусії щодо можливостей співпраці територіальних громад з Програмою «U-LEAD з Європою»▫️Ключовою темою обговорення стало визначення потреби у розвитку спроможності місцевого самоврядування та інструментів підтримки громад у 2026 році.💻В онлайн-заході взяли участь керуюча справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Оксана Малишева, сільські, селищні, міські голови, а також начальники військових адміністрацій.📝Зустріч стала частиною загальнонаціональної ініціативи: на початку лютого всі 24 регіональні офіси Програми проводять аналогічні сесії для підбиття підсумків та планування майбутньої роботи.✔️Модераторка зустрічі, керівниця Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Харківській області Марина Гончаренко і радниця Тетяня Філатова представили ключові напрями діяльності та наголосили на важливості посилення горизонтальної комунікації між головами громад, начальниками військових адміністрацій та Програмою.🔹FB | IG | YT
Триває ліквідація наслідків російського удару в наших регіонах. Знову був прицільний удар саме по об’єктах енергетики: росіяни використали значу кількість балістики в комбінації з іншими ракетами – більш ніж 70 і 450 ударних дронів. Під ударами були Сумщина, Харківщина, Київщина та столиця, Дніпровщина, Одещина, Вінниччина. Станом на зараз відомо, що дев’ять людей поранено через атаку. Є пошкодження звичайних житлових будинків, енергетичної інфраструктури. У Києві були пожежі багатоповерхівок після влучань дронів, пошкоджений дитячий садочок. Всюди, де це можливо, залучені необхідні служби.Скористатися найхолоднішими днями зими для терору проти людей для Росії важливіше, ніж скористатися дипломатією. І це дуже чітко демонструє, що потрібно від партнерів та що може допомогти. Вчасне постачання ракет для систем ППО й захист нормального життя – наш пріоритет. Без тиску на Росію завершення цієї війни не буде. Зараз Москва обирає терор та ескалацію, і через це потрібний максимальний тиск. Дякую всім партнерам, хто розуміє це й допомагає нам.