Повідомлення telegram каналу - @nuclear_volunteers

Логотип телеграм спільноти - Часо́пис "Ядерні Добровольці" 2024-07-14

Часо́пис "Ядерні Добровольці"

Кількість підписників:
198
Фото:
894 
Відео:
173 
Посилання:
220 
Категорія:
Мистецтво
Опис:
Ніякої війни, окрім ядерної! Youtube: https://www.youtube.com/@tak_yaderniy_viyni

Канал Часо́пис "Ядерні Добровольці" - @nuclear_volunteers - №1257

США та Китаю варто розглянути можливість партнерства в космосі
Обидва кандидати на посаду президента США – Гаррісон та Трамп підкреслили центральну роль конкуренції Вашингтона з Пекіном для майбутнього країни. Зі свого боку, Гарріс пообіцяла, що вона подбає про те, щоб «Америка, а не Китай, виграла змагання за 21 століття». Однак експерти стверджують, що десятиліття неперевершеної верховної влади США, які настали за розпадом Радянського Союзу, ймовірно, ніколи не повернуться. Поряд з цим, Китай, завдяки як своїм розмірам, так і швидкості постійного зростання з кінця 20 століття, зараз є чимось ближчим до справжнього конкурента Сполучених Штатів, ніж Радянський Союз коли-небудь був.
Сполучені Штати та Китай мають різні сильні сторони. США має величезну м’яку силу. Америка має повсюдний культурний вплив, добробут на душу населення та інші переваги, починаючи від технологічних інновацій та економічної продуктивності до провідної у світі вищої освіти. Тим часом Китай затьмарив Сполучені Штати як силу в міжнародній торгівлі та використав свої великі надлишки та національні заощадження, щоб стати найбільшим глобальним кредитором. В результаті масштабних постійних інвестицій у свою військову та оборону галузі промисловості, від суднобудування до штучного інтелекту, Китай також став грізним конкурентом США у військовому плані.
Ключове питання полягає в тому, як Вашингтон і Пекін можуть уникнути того, щоб їхні відносини перетворювалися на серію змагань з нульовою сумою? Один із найпотужніших шляхів для серйозної співпраці на високому рівні може бути космічна сфера. Наразі обидві країни інвестують значні кошти в дослідження космосу таким чином, що не сприяє їх довірі чи спільній меті. Насправді за законом Сполучені Штати виключають співпрацю з Китаєм у космосі з 2011 року.
Нещодавні проблеми місії Starliner, чий корабель Boeing зазнав серйозних несправностей, створюючи підвищене відчуття небезпеки та невизначеності щодо повернення на Землю астронавтів. Це підкреслює, що Китай і Сполучені Штати можуть отримати, сформувавши угоду про взаємну допомогу. Інша проблема полягає в розповсюдженні космічного сміття, яке становить серйозну небезпеку для пілотованих місій на орбіті та для супутників Протягом багатьох років обидві країни зробили значний внесок у вирішення цієї проблеми.
Експерти стверджують, що дві країни повинні мати можливість налагодити співпрацю з питання спільних місій, об’єднання членів екіпажу або спільних візитів на космічні станції.  Це допоможе зміцнити довіру між США та Китаєм, а також продемонструвати решті світу, що їхня конкуренція має розумні межі.
41
24-08-31 16:38