Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ✙ НТП ✙
Додано 14 лип 2024

✙ НТП ✙

@nt_orthodox
Кількість підписників: 4 637
Фото: 7,350
Відео: 1,010
Посилання: 2,400
Опис:
Народність Традиція Православ'я нетиповий православний гумор чат каналу: @ntp_chat написати нам: @ntpfeedbackbot фб: https://facebook.com/nt.orthodox/ стікери: https://t.me/addstickers/ntp_zbirka
Джерело

✙ НТП ✙ | Сьогодні засмутив протестантський допис Софійського Братства про те, щ...

Логотип телеграм спільноти - ✙ НТП ✙ ✙ НТП ✙ @nt_orthodox
3 000 Охват/переглядів 2025-01-24 12:09 Повідомлення №7871
Сьогодні засмутив протестантський допис Софійського Братства про те, що "Не випадково в Новому Завіті стосовно християнської ієрархії не вживається слово «священник»...", тому вирішили запитати в отця Феогноста (@o_thg), що він думає з цього приводу. Повністю погоджуємось:"Так, типовий протестантський закидон. Стосовно першого пункту важливо враховувати, що тоді ще існував храм, існувало священство, коли писалися Новозавітні тексти. Тому на священницьких функціях апостолів не наголошувалося. Важливо не те, хто як називається, важливим є те, що ніде в Новому Завіті ми не бачимо, щоб миряни здійснювали висвячення або Євхаристію. Ми цього ніде не бачимо. Ось апостоли роблять, так. Ось вибрали мирян на дияконське служіння, апостоли висвятили. Вибрали для священничого служіння, для предстоятельства в громаді. Знову ж таки, апостол Павло пише своєму ставленику Тимофію, щоб він ні на кого рук поспішно не покладав. Тобто знову ж таки йдеться про те, що він має право висвячувати.Щодо царського священства я теж багато разів писав, що це спекуляція, оскільки це висмикнуто з контексту. Там у контексті чітко говориться, у чому воно полягає: "щоб сповіщати чесноти Того, Хто покликав вас із темряви у чудове Своє світло" (1 Пет. 2:9). Нехай ті, що цим усім займаються, пропагандою цього протестантизму, нехай наведуть чіткий приклад, ось один, хоча б один приклад в апостольській Церкві або в ранній Церкві приклад, щоб мирянин висвячував, щоб мирянин здійснював Євхаристію. Ось якщо вони приведуть це, крім монтанізму, куди пішов Тертулліан, це ж було ось як би особливістю секти монтаністів, що вони цей протестантизм проповідували. Перші протестанти, можна сказати, були. Ось, окрім монтаністичної секти 3 століття, хто-небудь бачив мирян, що хрестять? Ну, хрестили в рідкісному випадку, так, а ось таких, що рукопокладають, приймають покаяння, відлучають, примиряють із Церквою, висвячують пресвітерські або єпископські ступені, звершують Євхаристію — якщо вони наведуть такі приклади, то правда буде на їхньому боці, але таких прикладів немає".НТП