Статистика telegram каналу - @nszu_gov

НСЗУ

Subscribers: 11367
Photos: 1480  Videos: 37  Links: 1030 
Офіційний канал Національної служби здоров'я України в Telegram 📌 Шукайте нас також в інших соцмережах: https://linktr.ee/nszu
2021-11-18

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-02-25
2024-02-24
2024-01-08

Історія змін назви

НСЗУ
2024-02-25
Telegram: Contact @NSZU_gov
2024-02-24
НСЗУ
2023-11-27

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-02-25
Акаунт Telegram
2024-02-24
Публічна группа чи канал
2023-11-27

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена
2024-02-25
Офіційно не підтверджена
2024-02-24
Офіційно підтверджена
2023-11-27
#ПМГ2023

Яка медична допомога безоплатна для пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ)?

❗️ХОЗЛ не лікується, проте його розвиток можна вповільнити, а симптоми – полегшити. Варто звернутися до сімейного лікаря, якщо в людини кашель протягом трьох і більше тижнів, а також задишка при фізичній активності.

◼️ Якщо сімейний лікар запідозрить ХОЗЛ, то за потреби випише е-направлення на консультацію до вузького спеціаліста, зазвичай пульмонолога. Якщо ж у пацієнта вже встановлений діагноз ХОЗЛ і призначене лікування, то сімейний лікар спостерігатиме перебіг супутніх хвороб.

◼️ За е-направленням консультація в пульмонолога безоплатна у закладі, який має договір із НСЗУ. Також безоплатне діагностування ХОЗЛ, зокрема, призначені лабораторні та інструментальні дослідження.

◼️ Якщо пацієнта направили у стаціонар, то там також діагностика та лікування є безоплатними (зокрема, ліки з Нацпереліку).

◼️ Пацієнту з діагнозом ХОЗЛ сімейний лікар може виписати е-рецепт на “Доступні ліки”.
#япацієнт

Розповідаємо, де шукати сімейного лікаря, якщо потрібна декларація.

🔎Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”: https://cutt.ly/q881O91. Там побачите перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.

Як користуватися дашбордом:
🔹Щоб знайти медзаклад, у полі фільтрів оберіть область, населений пункт і форму власності закладу. В результаті побачите адреси й телефони закладів.
🔹У полі фільтрів оберіть спеціалізацію лікаря (сімейний, педіатр, терапевт) або впишіть прізвище та ім’я фахівця, якого шукаєте. Відобразяться лікарі, кількість укладених декларацій та їх ліміт.
🔹Якщо лікар не набрав ліміт, то не має права відмовити в укладенні декларації. Якщо ліміт досягнутий, то він самостійно вирішує, чи брати більше пацієнтів.

При зміні сімейного лікаря не потрібно розривати декларацію з попереднім – вона анулюється автоматично.
#КорисніПоради

Уникнути респіраторних інфекцій – таких, як ГРВІ, грип, COVID – на 100% неможливо, проте можна знизити ризики зараження.

Мити руки з милом та користуватися антисептиком.
Уникати тісних людних місць.
Провітрювати житло та офіс.
Використовувати зволожувач повітря – через пересушену слизову вірусам легше проникнути в організм.
Наскільки це можливо в українських реаліях, спати вдосталь, щоб почуватися бадьорими.
Харчуватися збалансовано.
Бути фізично активними.
Вакцинуватися від грипу. Це щеплення не є безоплатним, утім рекомендуємо придбати вакцину та щепитися у сімейного лікаря.
Вакцинуватися проти пневмококової інфекції, яка спричиняє, зокрема, пневмонію. Ця вакцина також не закуповується державою, проте доступна в аптеках.
Вакцинуватися проти COVID-19. Зробити це можна безоплатно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/.
#РозбиваємоМіфи

Розбиваємо міф про знеболювальне для онкопацієнтів. Існує думка, ніби онкопацієнти можуть отримати знеболювальне лише за гроші Це не зовсім так.

Онкопацієнти можуть отримати знеболювальне безоплатно. Програма “Доступні ліки” включає шість препаратів морфіну в таблетках, із них чотири – безоплатні, два – з доплатою.

Щоб почати отримувати ці ліки, потрібно:
1️⃣Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.
2️⃣З е-рецептом звернутися до аптеки, яка має договір із НСЗУ.
3️⃣Отримати знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою.

🔎Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медвироби за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map

🔗Більше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення, читайте на сайті НСЗУ: https://bit.ly/3FRqyOv
⚡️ Національна служба здоров’я України презентує Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнтів.

Гід розповідає, які послуги можна отримати на різних рівнях медичної допомоги та у різних лікарів. Які аналізи та дослідження можна зробити безоплатно, а також які ліки можна отримати безоплатно за програмою “Доступні ліки”.

Завдяки Гіду можна знайти інформацію:
✔️Що таке Програма медичних гарантій та пакети послуг?
✔️Які послуги можна отримати у лікаря первинної медичної допомоги?
✔️Які дослідження можна отримати безоплатно на амбулаторному рівні?
✔️Що передбачає стаціонарна допомога та окремі пріоритетні напрямки?
✔️Що входить у психіатричну, онкологічну, реабілітаційну та паліативну допомогу?
✔️Які ліки входять в програму “Доступні ліки” та як їх отримати безоплатно або з частковою доплатою?
✔️Яку інформацію можна отримати в контакті-центрі НСЗУ за номером 16-77?
✔️Як подати скаргу в разі порушення прав пацієнта на безоплатні медичні послуги?

Завантажити посібник можна за посиланням: http://surl.li/ncqqb
#япацієнт

Коли аналізи можна зробити безоплатно? Тоді, коли лікар бачить у цьому необхідність та дає електронне направлення.

🟢У Програмі медичних гарантій немає окремого пакету “Аналізи”. Натомість майже кожним пакетом передбачено певний перелік досліджень відповідно до специфіки медичної допомоги.

📌У центрі надання первинної меддопомоги можна зробити аналізи, що входять до пакету “Первинна медична допомога”. Це: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; рівень глюкози у крові; загальний рівень холестерину. А також швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19.

📌Більшість аналізів покриває пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Це і загальноклінічні, і біохімічні, і бактеріологічні, і гормональні, й імунологічні, і цитологічні дослідження.

🟢Щоб зробити аналізи безоплатно – потрібне е-направлення. Виключення – пацієнт перебуває в стаціонарі, планово чи екстрено.
#ПМГ2023

👶 Немовлята, народжені передчасно, потребують спеціалізованої медичної допомоги. Така допомога називається неонатальною. Вона є безоплатною для пацієнта, адже її покриває Програма медичних гарантій 👶

🟢 Пакет має назву “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”. Договір із НСЗУ за цим пакетом мають понад 90 закладів.

🟢 Якщо немовля народилося передчасно, то в пологовому будинку повинні або перевести дитину в спеціальне відділення, або викликати виїзну неонатальну бригаду з перинатального центру.

🟢 Що входить у перелік послуг для передчасно народжених немовлят
📌Інтенсивна терапія.
📌Необхідні лабораторні та інструментальні дослідження.
📌Скринінг на рідкісні захворювання.
📌Забезпечення дихальної підтримки.
📌Парентеральне харчування.
📌Офтальмологічний та аудіологічний скринінги.
📌Ліки з Нацпереліку та які постачаються МОЗ і за рахунок інших програм.
📌Лікарський і медсестринський догляд 24/7.

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ (п. 29): http://surl.li/hfqyk.
#РозбиваємоМіфи

Розбиваємо один із найпоширеніших міфів про першу медичну допомогу при підозрі на інсульт. Багато хто переконаний, що людину з інсультом машина ЕМД має відвезти в будь-яку найближчу лікарню Це – не зовсім так.

Пацієнта з підозрою на інсульт бригада екстреної медичної допомоги не повинна транспортувати до будь-якої () найближчої лікарні Адже там може не бути ані МРТ, ані КТ. А без них неможливо навіть точно встановити діагноз.

Людину з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір із НСЗУ на лікування інсульту.

Безоплатна медична допомога при інсульті надається у 229 лікарнях по всій країні. Саме ці лікарні мають договір за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. І саме ці лікарні здатні забезпечити роботу в цілодобовому режимі для проведення необхідного обстеження, а також медперсонал відповідної кваліфікації.

Детальніше читайте на сайті НСЗУ: http://surl.li/mxfrx.
#япацієнт

В деяких областях України почав поширюватись вірус гепатиту А. Розповідаємо, що робити у разі підозри захворювання 👇

🟢Гепатит А вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни.

🟢Серед симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, пожовтіння шкіри й білків очей.

🟢Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування. У разі підозри хвороби потрібно звертатись до 👩‍⚕🧑‍⚕сімейного лікаря – якщо симптоми не становлять загрози для життя та здоров’я, 🏥 в лікарню невідкладної допомоги – якщо симптоми спричинили невідкладний стан.

🟢Сімейний лікар призначить необхідні обстеження для підтвердження діагнозу. За електронним направленням усі вони будуть безоплатними для пацієнтів. Також це стосується і стаціонарного лікування в тих закладах, які мають договір із НСЗУ на стаціонарну допомогу.
#тияк

Емоційна стійкість – це наша ментальна броня. Розповідаємо про корисні вправи, які допоможуть зберігати емоційну стійкість 👇

🟢”Сортування проблем”
Іноді гора проблем, які необхідно вирішити, здається нездоланною. І це спричиняє неабияку тривогу. Радимо розбити гору на купки й розставити за пріоритетами:
спершу складіть перелік проблем – можна навіть записати кожну на окремій картці чи аркуші;
оберіть принцип сортування. Наприклад, за ступенем важливості чи невідкладності – необхідно вирішити на сьогодні; треба вирішити найближчим часом; важливі проблеми, але можуть почекати; проблеми, які можна відкласти на необмежений час;
розкидайте ваші проблеми по цих умовних “кошиках”;
визначте терміни для вирішення проблем.
Ця техніка стана в нагоді, коли проблеми навалюються раптом з усіх боків. Почуття безнадії мине, адже ви керуєте ситуацією!

Більше вправ і технік – на сайті проєкту “Ти як”.
#РозбиваємоМіфи

Часто можна прочитати у соціальних мережах міф про те, ніби в лікарнях потрібно платити за будь-яку медичну допомогу. Зворотній бік цього міфу: ніби всі державні лікарні мають надавати медичну допомогу безоплатно Що не так із цим твердженням? 👇

Варто розрізняти заклади охорони здоров’я державні та комунальні. Комунальні – майже всі працюють за договорами з Національною службою здоров’я. Натомість державні медзаклади не всі уклали договір із НСЗУ.

Отже, ті заклади, які надають медичну допомогу за договором із НСЗУ, – надають її безоплатно за Програмою медичних гарантій.

Уся інформація про законтрактовані заклади, послуги, які вони надають, та сплачені за це суми, – відкрита й публікується на сайті НСЗУ.

Тут є перелік усіх лікарень будь-якої форми власності, які мають договір із НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Ті медичні послуги, які оплачує НСЗУ, – безоплатні для пацієнтів.
Сьогодні відбулися перші допити у справі щодо нібито службового недбальства, в якому мені повідомлена підозра. Надала додаткові роз’яснення та отримала клопотання про обрання запобіжного заходу, що відбудеться у суді. Про час і місце засідання обов’язково додатково повідомлю.

Ані я, ані моя команда не вчиняли жодного злочину, тож готова доводити це в залі суду.

Тим часом просто зараз відбуваються хакерські атаки на офіційну фейсбук-сторінку НСЗУ Національна служба здоров'я України та мою особисту сторінку. Блокуються дописи, закривається доступ до контенту.

Що ж, маю відчуття, що відстоювання чесності і справедливості та підтримка, яку впродовж цих днів отримую, зокрема, у соцмережах, когось дуже дратує. А я ціную справедливість. І жодні віртуальні атаки не відволікатимуть від боротьби.
#япацієнт

Допомога при гострому мозковому інсульті входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Людина з підозрою на інсульт отримує всю необхідну діагностику безоплатно, а в разі підтвердження діагнозу – і лікування.

Щоб отримати допомогу, пацієнту не потрібне направлення лікаря. Як правило, таких пацієнтів доставляє екстрена допомога.

Важливо, щоб бригада якомога швидше відвезла людину з підозрою на інсульт у заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.

До обсягу безоплатної допомоги входять, серед інших, такі послуги:
Невідкладна нейровізуалізація – КТ або МРТ.
Лабораторні та інструментальні дослідження.
Своєчасне знеболення.
Спостереження за функцією ковтання.
Ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів.

Докладніше про лікування інсульту за Програмою медичних гарантій читайте на сайті НСЗУ: http://surl.li/jpnrq.
Сьогодні на офіційних сторінках правоохоронних органів та в ЗМІ поширена інформація про обшуки в Національній службі здоров’я та керівництва Служби.

Ми розцінюємо обшуки як тиск на НСЗУ, з метою блокувати роботу Служби. Адже саме в день обшуку розпочалися позапланові моніторингові візити до перших медзакладів, згідно з оновленою процедурою, затвердженої нещодавно Урядом.

Саме в цей час активно йде підготовка до контрактування медзакладів на наступний рік: зокрема інститутів Національної академії медичних наук, що є важливою частиною створення єдиного медичного простору.

Триває активний процес підготовки Програми медичних гарантій на 2024 рік, завершується розробка нових пакетів медичних послуг: трансплантацій та допоміжних репродуктивних технологій.

Наголошуємо, що прозорість та підзвітність є і залишатимуться головними принципами Національної служби здоров'я з перших днів роботи. За п'ять років діяльності Нацслужба здоров'я чи не щороку постійно зіштовхується з перевірками та обшуками з боку контролюючих та правоохоронних органів.

Національна служба здоров'я завжди співпрацює із правоохоронцями та сприяє їх роботі. Водночас дотримуючись чинного законодавства, і, враховуючи таємницю слідства, НСЗУ не має права розголошувати деталі, поки воно триває. Керівництво НСЗУ всебічно зацікавлене у забезпеченні чесного та об’єктивного процесу.

Ніщо не зупинить подальшу трансформацію медичної системи та створення єдиного медичного простору, в якому безоплатні послуги кожен зможе отримувати прозоро і за зрозумілими правилами.

Діяльність Національної служби здоров'я - публічна і відкрита для кожного. Вся інформація про укладення договорів з медзакладами, контрактування, здійснення оплат надавачам медпослуг за пакетами Програми медичних гарантій, про фінансування Програми “Доступні ліки” є у вільному доступі на сайті НСЗУ за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard
#тияк

Емоційна стійкість дозволяє тримати і себе в купі, і підтримувати інших. Як дбати про свою емоційну стійкість – розповідаємо разом із проєктом #тияк 👇

📌Дотримуйтесь своїх цінностей. Адже наші цінності додають нам орієнтири й сенси. Рух по життю згідно з цінностями робить його більш насиченим і цікавим.

📌Піклуйтесь про мозок і ментальні ресурси. Для цього варто додати у своє життя такі прості звички: достатній сон, здоровий інформаційний “раціон”, здорове харчування, відмова від алкоголю, щоденна фізична активність та ін.

Детальніше читайте в “Аптечці самодопомоги”, розділ п’ять: https://drive.google.com/file/d/1-T5vucBRA-Gus_oHVBfrByjobbXLdSoq/view.
#РозбиваємоМіфи

Стосовно ведення вагітності та пологів існує чимало міфів. Розбиваємо міф про вільний вибір лікаря, з яким народжувати.

Програма медичних гарантій покриває пологи пацієнткам в Україні. Місце реєстрації чи проживання не має значення. Родина вільно обирає пологовий будинок, де має з’явитись на світ їхнє немовля. Головне – обирати серед тих закладів, які уклали договір з НСЗУ на допомогу при пологах.

Платити за послугу медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне – і ліки, і медичні вироби, і необхідні маніпуляції – входять у безоплатний пакет послуг.

Але зверніть увагу. Те, що пацієнтка може обирати пологовий будинок – правда. А те, що пацієнтка може обирати лікаря, з яким народжувати, і це покривається Програмою медгарантій – міф.

Програма медгарантій покриває пологи з черговою () акушерською бригадою.

Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами Програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті послуг “Медична допомога при пологах”.
#вакцинація

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Єдиним засобом запобігти цьому інфекційному захворюванню є вакцинація.

📌Для боротьби з поліомієлітом використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).
ІПВ – це інактивована поліомієлітна вакцина, яка містить “неживий” вірус та вводиться ін’єкційно. Вона запобігає потраплянню поліовірусу до клітин нервової системи, що захищає від паралічу.
ОПВ – це оральна поліомієлітна вакцина, яка містить “живий”, проте ослаблений вірус, її крапають у рот. Така вакцина добре формує імунітет у кишківнику дитини, тим самим захищає від зараження та зупиняє поширення інфекції.

📌За національним календарем щеплень необхідно пройти курс із шести доз вакцини:
перші дві дози вакцини ІПВ: у два і чотири місяці;
наступні чотири дози вакцини ОПВ: у шість і 18 місяців, шість і 14 років.

📌У разі протипоказань до введення ОПВ застосовується ІПВ.

📌Вакцинація від поліомієліту в Україні безоплатна.
#ДоступніЛіки

Іноді лікарського засобу, який пацієнтам потрібно отримати за електронним рецептом, може не бути в аптеці. Зазвичай у таких випадках пацієнтам можуть запропонувати в аптеці замовити необхідний препарат. Чи не закінчиться термін дії е-рецепту – питають пацієнти. Не хвилюйтесь!

Термін дії електронного рецепту тепер становить:
📌10 календарних днів – на наркотичні лікарські засоби;
📌30 календарних днів – на ліки за програмою реімбурсації (“Доступні ліки”);
📌90 календарних днів – на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт.

Відлік іде з дати створення такого е-рецепту (тобто, коли лікар поставив електронний підпис).
Тож цього часу абсолютно достатньо, щоб отримати потрібні ліки у найближчій аптеці!

Знайти відповідну аптеку можна, скориставшись дашбордом “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.
#РозбиваємоМіфи

Продовжуємо тему боротьби з раком молочної залози та розбиваємо міф про мамографію. А саме: ніби Програма медичних гарантій покриває мамографію лише для жінок після 40 років Це не так. 

Зазвичай мамографію грудних залоз призначають жінкам після 40 років. Але (), якщо пацієнтка не досягла зазначеного віку, а лікар вбачає потребу в обстеженні молочних залоз, то він створює електронне направлення.

Пацієнтка з направленням може зробити мамографію безоплатно в тих медичних закладах, які надають послуги за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Перед тим, як іти на діагностику, потрібно зателефонувати й уточнити, чи є в закладі необхідне обладнання та лікар-рентгенолог.
#ПМГ2023

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози нагадуємо, де зробити мамографію безоплатно.

📌Мамографія дозволяє виявити новоутворення навіть тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Вчасне виявлення новоутворень сприяє успішному лікуванню.

📌Зазвичай мамографію грудних залоз призначають жінкам після 40 років. Щоб пройти діагностику безоплатно, треба мати направлення від сімейного лікаря чи вузького спеціаліста – гінеколога, мамолога або іншого лікаря.

📌Пройти дослідження безоплатно можна в медичних закладах, які мають договори з НСЗУ за пакетом “Мамографія”. Таких лікарень понад 200 по всій країні. Їх адреси є на дашборді: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

📌За пакетом “Мамографія” пацієнтки отримують безоплатно консультацію лікаря, аналіз проведених раніше обстежень (за наявності), дослідження на цифровому мамографі, опис результатів та, власне, результати обстеження.