Ця новинка сподобається тим, хто любить готувати з сезонних продуктів, цікавиться українською кухнею, преться від усього естетичного й продуманого та любить записувати від руки. А ще на подарунок ідеально. Проект їzhakultura, який займається гастрономічними дослідженнями і промоцією української гастрономії, скоро випустить кулінарний записник Осінь, з серії "Сезони української кухні". Це вже другий такий записник в серії, перший був оцей - Весна. Це щось середнє між записником та кулінарною книжкою, бо в ньому є і сторінки для власних записів, і дуже багато апробованих авторських рецептів з сезонних продуктів, які можна знайти в Україні осінню. Тобто це вже скоріше практичний довідник, з можливістю занотовувати власні думки й рецепти.148 сторінок, тверда стильна обкладинка з резинкою-тримачем. Зараз на нього останні дні передзамовлення (до 22 вересня) зі знижкою в 10%. Купити можна отут. А на подарунок, або для особливих естетів є лімітована серія такого самого записника - там пофарбований зріз та заокруглені кутики. На неї теж передзамовлення, але без знижки. Ось лінк. пост #направахреклами
Український інститут книги оголосив цей тиждень - тижнем читання нонфіку. З моїх 67 прочитаних у цьому році книжок нонфікшену лише 7, і то більшість з них - це охудожнений нон-фікшен (типу "Освіченої"). Але свій внесок у український нон-фікшен я зробила іншим чином - написала його ) У мого "Фрилансу здорової людини", до речі, непоганий рейтинг на Гудрідс - 4,48. Принагідно УІК записав зі мною подкаст про цю книжку, та про фриланс. Записували трохи раніше, але відео вийшло зараз. Можете подивитися\послухати ось за цим лінком. Таких інтерв'ю буде багато, ціла серія, ось тизер подкасту, з переліком учасників.Ця книжка про фриланс вийшла минулого року у Віваті. Купити її можна ось тут (надрукували вже другий наклад! бо перший швидко розлетівся 🥰). А отут в Абук - є аудіоверсія. А ще УІК зробив каталог “Український нонфік 2023-2024”. Там понад 300 назв нових українських нонфікш-видань, згруповані по темах: мистецтво, російсько-українська війна, історія, наука тощо. Можна погортати, відкрити для себе нові книжки і здивуватися, скільки всього навидавали і понаписували ) Ось лінк на каталог.Принагідно - розкажіть про свої стосунки з нон-фікшеном. Любите? Читаєте?
Все. Мемчиків більше не буде, бо я дочитала “Четверте крило” 😀І в якомусь сенсі мені навіть сподобалося. Так, це трохи пекельна суміш Гри престолів з Голодними іграми, Гаррі Поттером і порнухою. Так, місцями було нелогічно, простувато, непродумано, підлітково-страждально, але зрештою я давно не залипала в якусь книжку на 2+ дні, відклавши усі справи і навіть вщент забивши на один дедлайн (пробач, Настя з Сенсора, скоро все буде!). Я цілком розумію, як це зроблено, і скільки простих тропів та маніпуляцій тут закладено. Наприклад, як авторка поступово підігріває сексуальну напругу читачів, створюючи її між героями, і довго не даючи їм нормально потрахатися. Дві гарячі сцени - найкраще, що є в цьому романі (так, краще навіть за драконів, дракони мене не особливо захопили). Бо авторка вдало до них підводить, організовуючи психологічні гойдалки з шаленою амплітудою. Правда, оці всі пубертатні страждання трохи підбішують, але врешті працюють. (примітка: я раніше не читала жодного "їбального фентезі", тому вважайте, що це думка людини, у якої це вперше 😀 )І фінал вдалий. І динаміка - на максималках усі 525 сторінок, не провисає.Мені лишилася не зрозумілою атмосфера у Басґіаті. Спочатку - абсолютно людожерсько-пофігістична, з невиправданою жорстокістю, де життя нічого не варте і не встигаєш запам’ятовувати ім’я, як він вже помер. А потім всім якось стає норм, вчаться собі, трахаються і небезпека стає ніби й не відчутною. Я усвідомлюю, що не входжу в цільову аудиторію роману. Було б мені років 15-18 - ця книжка могла би стати вибухом мозку, шаленством, чимось особливим і яскравим, я би перечитувала її кілька разів і кайфувала, поки не переросла. А так - ну це було видовищно і загалом читабельно. Якщо не очікувати особливої логіки й деталізації світу - може бути. І так - цей світ якимось чином затягує так, що починаєш відчувати свою приналежність до “утаємничених людей, які читали четверте крило” і перегуглювати всі попередні відгуки й меми, щоб порівняти враження.Дякую “Книжковій країні” за цю дивну авантюру, без блогерської премії фестивалю я б ніколи на це не пішла. Але тепер принаймні розумітиму, про що усі говорять, що теж корисно )“Залізне полум’я” не читатиму. Фентезі досі не моє. Але сподіваюся, ці кілька днів ви принаймні добряче повеселилися #непозбувний_відгук
Відпочиньте від "Четвертого крила", давайте я вам поки розповім, як в додатку Librarius можна читати й слухати книжки, якщо варіант "купити оцю одну конкретну книжку" вам здається дорогуватим. 1) Підписка Вона буває на місяць, три чи шість. Працює це так: оформлюєте підписку і на цей час отримуєте доступ до всіх книжок, які в неї входять. Зараз це 63 324 книжки, і поступово стає більше. Скільки встигнете прочитати - стільки і ок. До речі, до підписки також входять аудіокнижки. Наприклад: якщо ви (купуючи їх по одній) за місяць прочитаєте «Війну з тильного боку», «Коли я нарешті висплюся?», «Танці з кістками» та «За Перекопом є земля», то витратите 789 гривень. А купивши підписку на три місяці, витратите усього 499 (бо зараз на неї ще й знижка!)2) Оренда книжок У Librarius є можливість орендувати електронну книжку на 14 днів. Це дешевше, аніж купувати доступ назавжди. Тут і економія, і мотивація не відкладати книжку. Така опція існує для всіх 70000+ книжок. Наприклад, «Фанатку» Христини Морозової можна купити за 145 гривень, або орендувати за 72,50 грн.Ось вам лінк на Librarius, якщо ви раптом ще не знайомі. Працює на IOS та Android. пост #направахреклами
Ви, мабуть, в курсі, що я не по драконах і не по фентезі, але навіть мені свого часу максимально зайшла "Гра престолів". Не пам'ятаю, щоб я ще так само сильно чекала наступні серії будь-якого серіалу. Якщо ви теж в цьому клубі, гляньте, що зробило видавництво Readberry. Вони видадуть книжку «Вогонь драконів не пече» Джеймса Гібберда. Це офіційна історія про те, як знімалася "Гра престолів". Вже відкрили передзамовлення. Книжка ґрунтується на довгих днях і ночах, проведених автором на знімальних майданчиках по всьому світу, а також на його незліченних інтерв'ю з акторами та знімальною групою, багато з яких ніколи раніше не публікувалися.- Як відбувалися переговори продюсерів з телеканалом НВО і прослуховування акторів;- Де знімали колосальну кількість сцен 8-сезонного серіалу;- Як робили костюми;- Як знімальна група боролася з негодою і тікала від фанатів;- Які стосунки були між акторами ... про це та ще силу-силенну інших цікавих подробиць ви дізнаєтеся з вуст самих продюсерів і акторів,А ще книжка наповнена фотографіями зі зйомок та з-за лаштунків. Загалом там 528 сторінок з кольоровими фото. І все це лише за 495 грн (ціна передпродажу, потім буде 550). Замовляйте отут, книжка має вийти вже 10 серпня! пост #направахреклами
А ви бачили, що з'явився новий книжковий подкаст - про новини української книжкової галузі? Називається "Опівнічні читання з Костянтином Куницею". 20-30-хвилинні серії виходять щоп’ятниці увечері, ближче до півночі. Це такий собі дайджест подій на книжковому ринку, щоб нічого не пропускати. У подкасті розповідають про: - анонси та передзамовлення книг українських видавництв;- новини українського та міжнародного книжкового ринку, - анонси книжкових подій;- розбір рейтингів та топів;- а ще там є начитка уривків книжок (все легально, за домовленістю з видавництвами). Усе це жваво, цікаво, з суб’єктивними коментарями ведучого. Про всі можливі популярні жанри, видавництва та новинки.Наприклад, в першому епізоді подкасту говорили про рейтинг найкращих книг 21 століття від New York Times і детальніше про топ-10, а також про останні новини та анонси українських видавництв.В другому буде про номінації в TikTok Book Awards 2024, анонси українських видавництв за тиждень та уривок з "Американського експерименту із сусідом", Елена Армас (новинка від Віват). Послухати "Опівнічні читання з Костянтином Куницею" можна на всіх платформах:Youtube Youtube music Spotify Apple podcast Інші платформи Telegram InstagramДо речі, зручно собі зберігати в кеш (на тих платформах, які це дозволяють) і слухати під час відключень світла 🙂 пост #направахреклами
У видавництві "Стилет і стилос" запустили передзамовлення на другий том "Порівняльних життєписів" Плутарха. Чудово, що вже кілька видавництв видають античну філософію українською! Ця книга — прекрасна нагода ще раз доторкнутися до історій про тих, хто будував європейську цивілізацію. Напівміфічні Тесей і Ромул, полководець часів Пелопоннеської війни Алківіад, другий цар Риму Нума чи легендарний законодавець Спарти Лікург – на сторінках «Життєписів» кожен із них постає не просто історичною одиницею, а персоналією з власними чеснотами та вадами.Сам Плутарх наголошував, що пише «біографії, а не історії», тому щедро приправляв їх байками й вважав, що випадковий жарт виявляє характер людини не гірше, ніж сміливі політичні рішення чи славетні бойові перемоги.Перекладач – антикознавець Віталій Туренко, літературний редактор - Мірек Боднар.Ціна книги за передзамовленням – 400 грн (потім буде 500 грн), має приїхати вересні.Перший том - ось, але наклад вже розібрали, мають згодом надрукувати. Третій теж незабаром буде ;) А ще можна підписатися на ТГ-канал видавництва, щоб слідкувати за наступними анонсами: @stiletto_stylus пост #направахреклами
У Віваті недавно вийшли дві перекладні дитячі книжки про котів та собак. Вони покликані пояснити дітям, що домашні тварини - не іграшки, і за ними доведеться прибирати, вигулювати, лікувати, готувати тощо. Загалом корисна ідея - якщо дитина десь 3+ і просить кота чи собаку, є сенс показати їй, у що це врешті виллється, і як треба доглядати за тваринкою, як розуміти її поведінку, що може піти не так, як її адаптувати до нового житла і які можуть бути проблеми. Мені різонуло кілька моментів: 1) У рекомендаціях з годування написано, що котам можна давати сиру рибу. Але ветеринари не радять це робити, бо можуть бути проблеми з нирками. 2) А у книзі про собак серед рекомендованої їжі є кістки - але це теж стереотип, це давно спростовано і доведено, що кістки можуть пошкодити шлунок. 3) А ще в одному з розділів, коли йдеться про те, що кішки можуть народжувати по 3-6 кошенят, спершу написано, що "можна прийняти цей факт, адже неможна наказувати природі". І лише потім, як варіант, додано, що слід відвести кицю/кота на кастрацію або стерилізацію. Враховуючи, скільки довкола бездомних тварин, варто було б взагалі прибрати оце "прийняти цей факт", це дуже шкідлива порада. 4) У книжці про котів є цілий розділ про вигулювання на вулиці. Але варто було б додати, що для більшості котів, особливо квартирних, це величезний стрес. Тому краще взагалі не вигулювати на вулиці домашню кицю, їй так краще. Більше мінусів не знайшла, загалом книжки корисні й цікаві. Такі точно мають бути на ринку, щоб діти розуміли свою відповідальність за тварин і не ставилися до них, як до розваги і "милого подарунку". #дитяче_по_неділях
Знову срач щодо транслітерації з японської мови. ArtHuss проанонсували книжку японського художника, у якій переклад - за так званою "поліванівкою", тобто за російською системою передачі японських звуків. В коментарях обурилися, ну і понеслося. Позиція видавництва - поки на офіційному рівні не затвердять нові (українські) правила транслітерації, вони використовуватимуть більш "звичну" поліванівську. ОТУТ є більш емоційний пост на цю тему. Мій не емоційний, бо я в цій темі максимально не розбираюся. Але довіряю тим, хто пише, що треба геть від москви )І винесу ще з коментів ФБ пояснення про різні види транслітерації. Авторка коментаря - Тетяна Чернишова: "Поліванівка погана не тим, що нею користуються на росії, а тим, що вона фонетично розрахована на їхню мову. Ну не можуть вони, наприклад, прочитати Фуджі з "і" в кінці, бо в них поєднання букв "джи" читається як "джьі" і через це з'явилось оце "дзі". В нашій мові такої проблеми нема".UPD: Щоб було зрозуміліше, що відбувається на скрінах - Костянтин Кожемяка - це засновник і директор видавництва ArtHuss.