Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новосилецький на дивані
Додано 06 гру 2025

Новосилецький на дивані

@novosyleckij_tg
Кількість підписників: 15 388
Фото: 4,630
Відео: 975
Посилання: 2,440
Опис:
Підтримати мене можна тут: patreon.com/novosyleckij Або тут: https://www.buymeacoffee.com/novosyleckij Ютуб: https://www.youtube.com/channel/UCxqyz56oAGBszq327nXnM1A Інші лінки: https://linktr.ee/novosyleckij Написати мені: @novosyleckij

👥 Кількість підписників

15 388
Середній/День:: -32
Середній/Тиждень:: -94
Середній/Місяць:: -610

👁️ Середній перегляд на повідомлення

6 024
Середній/День:: 5,510
Середній/Тиждень:: 6,433
ERR: 39.15%

📊 Кількість повідомлень на день

3.8
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 1.6
Середнє за день: 3.8

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

Боже, храни мир між США та ІраномМирна угода між США та Іраном сталася як ніколи вчасно. Зрозуміло, що до підписання [19 червня] ще треба дожити, бо фактор саботажу домовленостей з боку Ізраїлю вже нам знайомий.Учора Зеленський анонсував зустріч із Трампом на саміті G7, де пообіцяв розповісти про декілька ідей, як змусити Росію зупинити війну. Не знаю, що там придумав президент, але до списку таких ідей точно додається поновлення санкцій США щодо російської нафти, яка транспортується морським шляхом.За такого сценарію Росія стикається з низкою викликів. Якщо раніше повільне просування на фронті та логістичні, паливні й експортні проблеми хоча б якось компенсувалися високими цінами на нафту, то зараз і цей тренд має піти на спад.Загалом Трамп виходить із війни без відчутних результатів [що правильніше трактувати як поразку], що, безумовно, вплине на перебіг виборів до Конгресу. Але у Трампа залишиться трохи більше п’яти місяців, щоб поліпшити становище своєї партії.Врегулювання на близькосхідному треку може вивільнити дипломатичний ресурс США для активізації уваги до війни в Україні. Тут не варто завищувати очікування, але теоретичне закінчення війни в Україні могло б підвищити шанси республіканців [хоч і незначно] на проміжних виборах.Але, знову ж таки, потрібно дочекатися підписання угоди між США та Іраном та переконатися, що існують шанси на більш-менш сталий мир, який, своєю чергою, дасть необхідний сигнал ринкам для стабілізації цін на нафту.Тим не менше, низка медіа повідомляє, що Іран разом з Оманом можуть отримати повноваження щодо «регулювання» руху через Ормузьку протоку. Якщо це відповідає дійсності, то в стратегічній перспективі Іран перетвориться на регіонального гравця зовсім іншого масштабу.Чому це може стати однією з найбільших геополітичних поразок США за останні десятиліття — я детально пояснював тут. Рекомендую почитати.Нехай тече нафта!🇺🇸 Гамбіт Трампа
Президент Фінляндії заявив, що не вірить у плани Росії напасти на країни НАТО. Він вважає, що Євросоюз повинен розпочати діалог із Путіним — NZZПрезидент Фінляндії Олександр Стубб заявив:Навіщо Росії перевіряти дію статті п’ятої, якщо їй за чотири роки не вдалося завоювати Україну?Людям просто потрібно заспокоїтися. Я розумію суспільну дискусію, але я бачу всі розвідувальні звіти, дуже уважно їх вивчаю, у мене є всебічна оцінка оборонних можливостей такої країни, як Фінляндія.З росіянами можна вести переговори лише тоді, коли вони не перебувають у позиції сили. Ми повинні робити це спільно з американцями, але одночасно задаватися питанням, чи відповідає нинішня зовнішня політика США щодо Росії та України інтересам Європи. Якщо ні - а в деяких аспектах це дійсно не так, - тоді ми маємо проявляти ініціативу. Але робити це узгоджено. В ідеалі перший крок має виходити від Європейського союзу, а якщо це не спрацює - від „євротрійки“, тобто Франції, Німеччини та Великої Британії. Якщо й це не принесе результату, тоді нам доведеться знайти інший формат.
Рішення президента Зеленського присвоїти Центру спеціальних операцій «Північ» ім'я героїв УПА мене не здивувало. Як каже відомий вислів, all politics is local, і тут причиною також стали внутрішньополітичні процеси в Україні.На жаль, інколи внутрішня політика вступає в суперечність із зовнішньою політикою, і тут ми маємо саме такий випадок, адже це рішення, безумовно, матиме негативний вплив на відносини з Польщею.Зрештою, багаторічні дослідження політики чітко показують, що поточні внутрішньополітичні інтереси зазвичай важать більше, ніж зовнішня політика. Тобто тут насправді нічого нового.Вважаю, що зараз серйозна дискусія про польсько-українські відносини неможлива. По обидва боки надто багато емоцій. Багато людей, яких я вважаю розсудливими, просто втрачають здоровий глузд, коли йдеться про історію.Тому напишу коротко:👉 Україна є суверенною державою і має право проводити таку політику історичної пам'яті, яку вважає за доцільну👉 Польща також є суверенною державою і також має право проводити таку політику історичної пам'яті, яку вважає за доцільну - і складовою цієї політики буде критика української політики історичної пам'яті. Це жодним чином не применшує суверенітету України, так само як постійна критика Україною своїх європейських партнерів не применшує їхнього суверенітету. Політику ведуть не лише за допомогою пряника, а й за допомогою батога👉 Польща допомагала і допомагатиме Україні незалежно від її політики історичної пам'яті, але тема України стане ще більш токсичною для польських політиків, і вони будуть ще менш схильні активно залучатися до підтримки УкраїниРішення президента Зеленського не є правильним чи неправильним. Це хибна категорія. Це суто політичне рішення, розраховане на певний результат, і, як будь-яке політичне рішення, воно також має свою ціну. У Києві вирішили, що політичних дивідендів буде більше ніж політичних втрат - і все. Навіщо тут вигадувати якісь ідеології чи піддаватися емоціям?Єдине питання, яке в усьому цьому справді має значення і варте обговорення - чи дійсно дивіденди переважать втрати.Усе інше - це лише лікування наших національних комплексів. А таких не бракує ні в Польщі, ні в Україні.
Читаю тут книгу свіжу, яку придбав на передзамовленні "Kłopot z Zełenskim" від Zbigniewa Parafianowicza. Це він колись один з перших вивалив в своїй книзі "Польща на війні" про конфлікти Зеленського і Дуди і те, як поляки і українці зіпсували свої, здавалося б приятельські відносини десь в 2023 році.Так ось, книги нової від цього автора на полицях ще немає у книгарнях, а я її вже читаю і готую огляд для спонсорят.Ну і цікавий фрагмент давайте вам видам для затравочкі.Пам'ятаєте в вересні 2024го року Усика затримали в аеропорту Кракова? Різні прикормлені говно-спікери почали накручувати чергову порцію польськофобних меседжів, все щоб на цьому тлі наші керівники (Зеленський і Єрмак) отримали чергову порцію хайпу, ну і виглядали, як люті борцуни за отєчєство.Ось що пишеться про цей маленький випадок в книзі. Випадок маленький, але показовий і в книзі подібних перлин багато, а ми з вами (сюрприз) часто виявлялися праві в оцінці тих чи інших ситуацій. Міністр у Адміністрації президента Польщі Анджея Дуди: Чи наприкінці свого терміну повноважень Дуда ставився до українців з неприязню? Не думаю. Українці швидко стали нестерпними. Пам'ятаю ситуацію зі скандалом в аеропорту в Кракові. Якимось нічним рейсом подорожував відомий боксер Олександр Усик. Його та його близького співробітника «вивели з рейсу». Читай: не пустили на борт. Вони мали летіти до Салонік. Зрозуміло, війна, треба відпочити на пляжі. Поїсти сувлакі та морепродукти. Колега Усика не міг дочекатися і розважився в аеропорту в магазинах безмитної торгівлі та закладах харчування. Після того, як не було надано дозволу на посадку, вони не хотіли йти з-під гейту. Але це більше колега Усика, а не сам боксер чинив опір. Прикордонна служба відвела їх у наручниках до своїх приміщень. Колега Усика викручувався і був напідпитку. Хоча, мабуть, точніше було б сказати: він був п’яний як месершміт. З цього зчинився скандал. На аеропорт у Балицях приїхав український консул. Все тривало досить коротко. О двадцятій двадцять Усик і його приятель вже були на волі. Але на цьому не могло закінчитися. Вночі тодішньому голові БНБ Яцеку Сівері зателефонував Андрій Єрмак, на той час впливовий керівник офісу Зеленського. Він був обурений. Почав вимагати розбудити президента Дуду. У таких ситуаціях, як завжди, він поводився по-радянськи грубо. Сівєра відфутболив його, сказавши, що вранці розгляне справу, і дав зрозуміти, що немає шансів розбудити Дуду через таку дрібницю. Високопоставлений чиновник Бюро Нацбезпеки Польщі: Українці не в змозі зрозуміти, що коли виникає така проблема, як з Усиком і його п’яним приятелем, то просто діють аеропортові процедури. Незалежно від того, чи це Усик, чи Срусик. Це стосується кожного. Але у Візантії цього не розуміють. Повинен зателефонувати сам Єрмак. П’яному приятелю Усика в аеропорту ще й червоний килим розстелити слід. Міністр у Канцелярія Голови Ради Міністрів:Дзвонили не тільки до Сівері. Намагалися поставити на ноги півуряду, бо хтось напився в аеропорту. З ними важко співпрацювати. Нам заважав глава МЗС Андрій Сибіга. На нас нацькували тодішнього главу МВС Ігоря Клименка. Пізніше Зеленський публічно хвалився, що в цій справі розмовляв по телефону з Усиком.Що б не трапилося, вони завжди невинні. Це їх ображають. Це їм завдають кривди. Сибіха, до речі, взяв за правило заважати нам при кожному інциденті проти українця в Польщі. Хтось когось обзиває у трамваї — і одразу маємо цілу низку претензій та втручань. Звісно, роблять це публічно. У світлі камер. Щоб усі знали, як сильно їм не байдуже.
Щонайменше п’ятеро військовослужбовців 425 штурмового полку «Скеля» з Івано-Франківщини померли у березні 2026 року, прослуживши від кількох днів до місяця після мобілізації, пише Суспільне.Родичі загиблих заявляють про побиття, приховування інформації та відсутність зв’язку з військовими.Серед них — Василь Цюрко, який помер через дев’ять днів після мобілізації. Судмедексперти зафіксували у нього переломи ребер, синці та забійні рани. Сестра військового каже: тіло було «закатоване».Ярослав Мокрій помер менш ніж за два тижні служби. Родичі розповідають, що чоловік мав тяжкі хвороби легень, але його все одно мобілізували. Віталій Карат перед смертю в лікарні встиг повідомити сестрі, що його «били постійно».У полку «Скеля» підтвердили, що всі п’ятеро проходили службу у частині, однак коментувати обставини смертей відмовилися, пославшись на лікарську таємницю.Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що через численні звернення щодо «Скелі» вже проводять окрему перевірку та закриті наради з керівництвом полку і Генштабом.
1. Не затьмарюй того, хто має над тобою владу2. Не надто довіряй друзям; навчайся використовувати ворогів3. Приховуй свої наміри4. Завжди говори менше, ніж потрібно5. Бережи репутацію — на ній тримається багато6. Привертай увагу за будь-яку ціну7. Нехай інші працюють за тебе, а ти користуйся результатом8. Змушуй інших приходити до тебе9. Перемагай діями, а не суперечками10. Уникай нещасних і невдах11. Зроби так, щоб люди залежали від тебе12. Використовуй вибіркову чесність і щедрість, щоб обеззброїти інших13. Просячи допомоги, апелюй до вигоди людини, а не до її вдячності14. Вдавай друга, але дій як розвідник15. Повністю знищуй ворога16. Підсилюй свою цінність відсутністю17. Тримай інших у напрузі та непередбачуваності18. Не ізолюйся заради безпеки19. Знай, з ким маєш справу20. Не прив’язуйся остаточно ні до кого21. Здавайся простішим, ніж ти є22. Використовуй тактику капітуляції: слабкість може стати силою23. Концентруй сили24. Будь майстерним придворним25. Пересотвори себе26. Тримай руки чистими27. Використовуй людську потребу вірити28. Дій сміливо29. Плануй усе до самого кінця30. Нехай твої досягнення виглядають легкими31. Контролюй варіанти вибору32. Грай на фантазіях людей33. Знай слабке місце кожного34. Поводься по-королівськи, щоб тебе сприймали відповідно35. Опануй мистецтво вибору правильного моменту36. Зневажай те, чого не можеш отримати37. Створюй видовища38. Думай як хочеш, але поводься як інші39. Каламуть воду, щоб зловити рибу40. Зневажай безкоштовний обід41. Не йди слідом за великими42. Урази пастиря — і паства розсіється43. Завойовуй серця й уми оточення44. Обеззброюй і дратуй за допомогою ефекту дзеркала45. Проповідуй необхідність змін, але не захоплюйся реформами надмірно46. Ніколи не здавайся надто досконалим47. Не заходь далі наміченої мети; перемагай, знаючи, коли зупинитися48. Набудь невизначеності форми©The 48 Laws of Power by Robert Greene
Сьогодні на каналі вийшло останнє відео в нинішньому форматі. Далі беру коротку відпустку трошки відпочити і переключитись, а потім – підписую контракт з ЗСУ і за пару тижнів відправляюсь на БЗВП. 1 червня, рівно за місяць, мені виповнюється 25 років. Ще наприкінці минулого року вирішив, що якщо до весни не буде явних перспектив договорняка – я не буду пєтлять від армії і шукати інших варіантів. Кажу одразу: не бачу в цьому нічого героїчного. Нічого не заважало піти в військо добровільно і до призовного віку. Але я всі роки виправдовував себе двома речами: 1) Я ніколи не страждав хєрньою і завжди намагався допомагати різним підрозділам зі зборами і іншими штуками. Чим більшою була аудиторія – тим більшими сумами; 2) Мобілізація все одно з 25.+ до того на горизонті постійно маячила переговорна дурка і дуже різні сигнали про припинення активної фази війни. Сьогодні вже очевидно і останній ракушці: війна з нами надовго. Росія не збирається зупинятись, а ніхто крім нас не збирається її серйозно зупиняти. Ми вже в цьому довше, ніж хотіли, і війна ще спокійно може тривати роками. В цих умовах першого аргументу, про збори і підтримку, мені вже просто морально недостатньо. А другий зникне вже через місяць. Наша формула – «В Війську або для Війська». Я намагався бути для війська всі ці роки. Настав час переходити на наступний рівень. Підрозділ обрав самостійно після ретельного рісьорчу. Зупинився на колективі, який ідеально підходить мені за цінностями і підходами і де докладу максимум зусиль, щоб бути корисним. Процес рекрутингу для людини, яка приходить сама, організований просто ідеально. Мені у всьому йшли на зустріч, допомагали, консультували і враховували побажання. Щиро дякую рекрутерам бригади і всім, хто був залучений. Не знаю, чи всюди так, але мій субʼєктивний досвід на цьому етапі – 10/10. Трошки згодом я розповім про своє місце служби і роль в підрозділі – спочатку хочу трошки втягнутись і зрозуміти, що воно таке, ця армія. Підписуйтесь в тг, інсті, тредс і на ютубі, щоб не губитись. З важливого: 1. Ми не закидаємо Ютуб. Я буду робити відео у вільний час. Їх буде набагато менше і іншого формату, бо перший пріоритет буде служба. Але це буде трошки пізніше. 2. БЗВП, за планом, буде десь за пару тижнів. До того часу я хочу трошки відпочити. Тож якщо побачите мене десь в Карпатах на початку травня – так і задумано, я не в Румунію. 3. В травні вийде ще декілька відосів, записаних заздалегідь ще в квітні. Не дивуйтесь.Долучайтесь також до нашої спільноти базюків на Монобазі – так зможемо бути на звʼязку оперативніше і більше. Секретів не розповім, але принаймні буду маячити несмішними жартами. Наостанок. Я щиро переконаний, що ми можемо розʼїбати росії всю їхню воєвалку. Ця війна не закінчиться, поки ворог має сили її продовжувати. Ми вирвемо йому зуби, кігті, нафту, шахеди і ноги на ЛБЗ, і рано чи пізно примусимо до гідного миру. Буду радий стати маленькою частиною цієї великої історії. Дякую, що прочитали, друзі. Не прощаюсь ❤️
"А давайте приберемо русню Труханова з Одеси, призначимо ОПшну залупу і заживемо". Ітогі:Пише мені спонсорьонок, що влада місцева навмисно хуй кладе на постраждалу від прильоту пам'ятку ЮНЕСКО, щоб потім вже нічого не треба було відновлювати і на цьому місці можна було побудувати щось більш гріюче кишеню.Одеса і так роздрочена, вони хочуть її ще більше роздрочити.Позавчора після прильоту в Одесі сильно постраждав житловий будинок М. Г. Короне на вулиці Канатній, 7 (пам’ятка архітектури, охоронна зона ЮНЕСКО).Проблема не тільки в загрозі пам'ятці - у будинку просто небезпечно перебувати. Третій поверх флігеля взагалі залишився без даху. Над нашою та сусідніми квартирами просто відкрите небо (підлога верхніх квартир буквально нависає над нижніми). Вікон немає ні в кого, вхідних дверей у більшості теж. Жити там неможливо, це пряма загроза життю.Що відбувається зараз: ЖЕК і мерія жорстко морозятся. Намагаються спустити все на гальмах з охуєнним аргументом: «Це ж внутрішній флігель, а не фасад». Актів обстеження з фіксацією реального піздеця (відсутність даху, загроза обвалення) досі немає. Про термінову консервацію даху від дощу взагалі мовчать. А перший же злив просто доб'є квартири.Схема читається на раз-два: комунальна пиздобратія тупо почекає, поки будинок остаточно не згниє і не обвалиться. Мешканцям кинуть три копійки на однокімнатні квартири в ебенях, а на місці пам'ятника встромлять черговий готель або висотку - це класична одеська практика. Найбільше лицемірство: коли нам треба було полагодити балкон, з нас здерли три шкури, бо «це ж ЮНЕСКО». А коли мерії треба рятувати будинок, ЮНЕСКО різко забувається і «це просто флігель».
🤣 В Естонії заявили, що слова Зеленського про загрозу нападу РФ на Балтію шкодять співпраці — УПЗеленський висловив сумніви, відповідаючи на запитання про те, чи застосує НАТО 5-ту статтю про колективну оборону в разі нападу на країни Балтії."Такі висловлювання, по-перше, не відповідають нашим розвідданим і нашій оцінці загроз. Ми не бачимо, щоб Росія концентрувала свої війська або взагалі якимось чином готувалася у військовому плані до нападу на НАТО чи країни Балтії – скоріше навпаки. Росія перебуває в не дуже сильному становищі на українському фронті, а також в економічному плані", – зазначив Тсахкна.На думку міністра, про порушення п'ятої статті НАТО говорити не можна.Голова комісії Рійгікогу з закордонних справ Марко Міхкельсон також зазначив, що це не перший випадок, коли керівництво України заявляє, що країни Балтії – наступні."У бік Європи ніби погрожують пальцем. Мовляв, дивіться, якщо ми якось опинимося в слабшій позиції або програємо, то наступними будете ви, або в основному країни Балтії. Це, звичайно, неприємно і, безумовно, підживлює російський наратив про те, що "ми – сторона, яка перемогла, ми атакуємо, а ви відступаєте і програєте", – сказав Міхкельсон.
🇵🇱🇺🇦Кароль Навроцький про Україну(з вчорашнього інтерв'ю для Kanał Zero):❗️«Підтримка України — це наш стратегічний інтерес. Україна сьогодні є ворогом Російської Федерації, яка загрожує Польщі та всьому європейському порядку. Це питання нашої спільної безпеки, і тут позиція незмінна.Але моя асертивність у спілкуванні з президентом Зеленським дозволила нам нарешті перейти до конкретики. Попри всю ту колосальну допомогу, яку ми надаємо, залишалися питання, що роками були заморожені й викликали у нас занепокоєння. Моє завдання як президента — домагатися результатів у справах, які важливі для поляків.ℹ️ Сьогодні ми маємо реальні зрушення:⛪️ Костел Святого Миколая у Києві. Після багатьох десятиліть неможливості розв'язати цю ситуацію, храм нарешті переданий польським католикам. Це був важливий крок президента Зеленського назустріч нашим прагненням.🪦Розблокування ексгумацій на Волині. Це те, на що ми чекали дуже довго. Наразі процес запущено у ключових для нашої пам’яті місцях: Острувки, Воля Островецька та Гута Пеняцька. Роботи ще не йдуть повним ходом всюди, але крига скресла.❗️ Навіть у такий драматичний час, як війна, ми повинні відстоювати свої інтереси. І ці жести з боку України показують, що польський голос нарешті почули» 🇵🇱 Польські Файли 🇵🇱