Джерело
Нова Польща | ️🇵🇱 Міністерство оборони Польщі розсекретило фрагменти «Плану застосув...
841 Охват/переглядів
2023-09-18 13:46
Повідомлення №5722
⚡️🇵🇱 Міністерство оборони Польщі розсекретило фрагменти «Плану застосування Збройних Сил» від 2011 року. Міністр національної оборони Маріуш Блащак заявив: «План, затверджений тодішнім головою Міноборони Боґданом Кліхом, передбачав, що вже на сьомий день ворог вийде на правий берег Вісли, а самостійна оборона країни триватиме максимум два тижні» (допоки не надійде допомога від НАТО).«Документи свідчать про те, що Люблін, Жешув і Ломжа могли стати польською Бучою», — зазначив Блащак. На оприлюднення секретного документу вже відреагували в опозиційній «Громадянській платформі», адже план затвердили саме в час її правління.«За те, що надсекретні документи оприлюднили у виборчих цілях, загрожує Державний трибунал. І відповідальний за це — Блащак», — заявив речник ГП Ян Ґрабець. На його думку, те, що голова Міноборони розсекретив план, — повністю суперечить інтересам польської держави. Ексголова Генерального штабу генерал Мєчислав Цєнюх у коментарі RMF FM зазначив, що з документа випливає: ці 14 днів було відведено на непередбачувані ситуації, якби якась із країн НАТО діяла непослідовно і наклала вето на участь у конфлікті. «Ми планували, що впродовж 10-14 днів Альянс розв’яже ймовірні проблеми і вступить у конфлікт. Тобто не йшлося про те, що всі два тижні польські війська самостійно захищатимуться», — зазначив Мєчислав Цєнюх. І додав: «Це теж не означає, нібито Військо Польське мало оборонятися по лінії Вісли, бо з самого початку воно мало захищатися на кордоні». Нагадаємо, 15 жовтня у Польщі пройдуть вибори до Сейму та Сенату.Підпишіться на Нову Польщу