Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - НотаЄнота
Додано 14 лип 2024

НотаЄнота

@notaenotaua
Кількість підписників: 1 817
Фото: 730
Відео: 50
Посилання: 353
Опис:
Антифейковий проєкт. Редакторка - фактчекерка та журналістка Альона Романюк

👥 Кількість підписників

1 817
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -5
Середній/Місяць:: -8

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 031
Середній/День:: 1,200
Середній/Тиждень:: 1,554
ERR: 111.78%

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,600 25-05-13 18:26
​​Поки несеться скандал навколо манкуртки Алхім, народна депутатка Наталія Піпи опублікувала допис та запис з погрозами на її депутатське звернення до СБУ і Нацполіції щодо Алхім і її публічних висловлювань https://cutt.ly/BrzZZsHJ .Схоже, що частина погроз — справа рук найнятих ботів і від найнятої «команди», щось на кшталт інфо-колекторів. Але серед «відкритих» коментаторів — такий собі Григорій Гришкан, який називає себе «мужчиной і будущім мужем Алхім». Він радить Піпі “погуглити його”.От ми і погуглили. Google каже, що це «український актор, продюсер, сценарист, режисер, поет, економіст». Раніше працював головним ревізором-інспектором в Офісі великих платників податків ДПС, потім — у НБУ, звідки був звільнений зі скандалом. Про його скандали регулярно пише сайт “Стопкор” (який теж має неоднозначну репутацію). Також Гришкан зіграв головну роль у фільмі «До щастя» — чоловік має легку форму ДЦП, як і персонаж у стрічці. А тепер — найцікавіше.На його Instagram-сторінці — погрози не лише Піпі, а й Яніні Соколовій, Олені Мандзюк, Олегу Симорозу та іншим (запис частин телефонних дзвінків). А ще Гришкан опублікував звернення до Зеленського, де каже, що буде балотуватися в президенти (у дзвінку Мандзюк і Терену він себе називає кандидатом у президенти України) і своїм наказом посадить Зеленського, Єрмака, Порошенка, всіх слуг народу та багатьох інших довічно. У тому зверненні він представляється спецкореспондентом видання ЛігаІнформ (сміттярка без вказівки головного редактора і журналістів) - не плутати з Лігою. 📌 До речі, вчора справжня Ліга потрапила під DDoS-атаку — після публікації колонки про Алхім: 👉 https://cutt.ly/nrzZC1krУ тексті йдеться про конфлікт цінностей і те, чому “я поза політикою” – це не позиція, а виправдання русофільських поглядів.Інфлюенсери, журналісти та політики, які висловили конструктивну критику і свою позицію щодо Алхім отримують потік ботів з хейтом і телефонні погрози. Дехто з інфлюенсерів (наприклад, Квіткова чи Емеральд) уже почали писати підтримку Алхім в контексті “цькування”, “потребу в об’єднанні” і тп. І от ні, те, що роблять у соцмережах - не цькування Алхім, а чітка фіксація проросійських наративів і тих, хто знецінює все українське. І такими випадками під час війни повинні займатися відповідні структури. За Алхім не слідкую, але, на превеликий жаль, знаю, хто це - манкуртка-русофілка, яка танцює під російську музику, слухає її на стрімінгових платформах (податок від прослуховування цієї «музики» йде в бюджет держави 404 і відповідно прилітає нам назад у вигляді ракет і шахедів), публічно принижує українську мову і все українське, мешканців західних областей вважає «дебілами» (цікаво, скільки мешканців західних регіонів було підписано на неї, поки вона вчергове не видалила сторінку? Цікаво, їм ок, що їх називають дебілами?), путіна вважає красавчиком.Це не «думка». Це – системне поширення російських наративів. Це не «помилка». Це – зневага до країни, яка воює.Оці всі корячки, волошини, алхіми, стужуки, морозюки, субботи, арестовичі та інше проросійське кодло повинне зникнути з українського інфопростору. Це не цькування, це про кенселинг. Бо поки вони «рефлексують» і подають приклад свободи висловлювань, хтось отримує ракету в торговий центр чи будинок, хтось щоночі з маленькою дитиною не спить і ходить в укриття, бо знову летять грьобані дрони. До речі, цікаво: український бізнес, який замовляє рекламу в цих інфлюенсерів – він вважає це нормальним? Чи вартує реклама аудиторії, на яку поширюють і яка полюбляє проросійські меседжі? З огляду на те, скільки саме бізнес втрачає через війну. Можна мати різні політичні погляди, жити в різних регіонах, по-різному інтерпретувати події. Але у війні проти росії є речі, в яких не може бути «середини». Підтримка української мови, культури, армії та гідності — не опція. Це базова лінія. І якщо ти її переходиш — не дивуйся, що на тебе звертають увагу.
👁 2,600 25-04-13 10:06
​​У підсумку:Інформація з частиною фото, які поширюються, була закинута через анонімні тг-канали 26 листопада 2024 року. Потім перекочувала у військові чати, далі – у фб-групи. Тоді її опублікували Тексти. Далі - затишшя на 4 місяці. Ні МВС, ні ДСНС весь цей час про скидання з шахедів небезпечних боєприпасів не писали. Питання: чому? 10 квітня вони пишуть про новий вид загрози, але ж про цю ситуацію було відомо ще в листопаді 2024 року. Може тому, що у листопаді її вкинули через анонімні тг-канали? Цікаво також, чому першими 10 квітня інформацію про нову загрозу опублікували не військові, або ті ж ДСНС чи МВС, а фб-групи, тг-канали та ресурси громад, які не є авторами цих світлин. Попри це, світлини, які використали ДСНС і МВС, пів дня до цього ходили різними соцмережами, а автора фото встановити не вдалося. Якщо тг-канали знали про «нову атаку» ще в листопаді 2024 року, то чому про це не знали в офіційних структурах? Питань наразі значно більше, ніж відповідей. Чекаємо на розʼяснення від профільних структур. Ми не виключаємо, що будуть нові загрози, проте дуже важливо перевіряти інформацію, надавати пояснення, що і до чого і використовувати власні світлини, а не фото з соцмереж із нагнітанням паніки. Памʼятайте, важливо не торкатися незнайомих предметів так само, як і дотримуватися інформаційної гігієни.
👁 2,400 25-04-01 07:00
Нова інформаційна атака в інстаграм. 1. Схема проста і стара як світ: викликати емоцію і змусити перейти за шкідливим посиланням. Емоцію викликають за допомогою знецінюючих коментарів або приватних повідомлень, у яких знецінюють. Такі коментарі стосуються здебільшого зовнішності людей. Наприклад, вам можуть написати про третє підборіддя і те, як ви погано виглядаєте, поганий запах від вас і запитати, чи ви взагалі миєтеся, або написати, що побачивши вас, зрозуміли, що добре, що припинили спілкуватися. Тобто, коментарі пишуть від імені людини, яка нібито вас знає. Навіть якщо це не зачепить людину, то цікавість візьме своє - і значна кількість користувачів перейде на акаунт людини, яка їм написала такі гидоти.2. Коли ви переходите на профіль, то він закритий, а на аватарі - тінь дівчини. Імʼя профілю починається з babyloveee та пʼяти цифр, які відрізняються для кожного профілю. Ці 5 цифр є ознакою ботоферми і саме так ботоводи фіксують кількість залишених коментарів та повідомлень від конкретного бота. У закритому профілі є тільки опис акаунту: «Більше інформації про мене в телеграм + посилання». 3. Це посилання фішингове. Не переходьте.4. Щодо ботоферми. Частина акаунтів належать справжнім користувачам, зареєстровані в різний час, але були зламані. Ймовірніше за все, зловмисники отримали логіни і паролі так само - завдяки фішинговій схемі. Сторінки належали справжнім користувачам, тому кількість дописів і підписників справжня. Після того, як зловмисники отримують доступ до такого акаунту, профіль роблять закритим і змінюють username. Деякі імена змінювали по 18 разів (це може свідчити, що цей акаунт використовували у приблизно такій кількості атак, також імена змінюють, щоб уникнути блокування). Приклади дивіться у нас в сторіс або в інстаграмі.На що спрямована ця атака? Наразі у нас є три гіпотези, які не взаємовиключні: 1. Щоб отримати доступ до акаунтів українців у телеграмі - і уже з них робити інфоатаки або залишати потрібні коментарі2. Щоб отримати доступ до платіжних карток 3. Щоб деморалізувати українців (подібні атаки здійснюють також на підлітків, які чутливіше сприймають коментарі стосовно своєї зовнішності).Маєте власні гіпотези? Діліться ними в коментарях. Щоб не потрапити на гачок шахраїв, не переходьте за незнайомими посиланнями і обовʼязково поставте подвійну автентифікацію у всіх соцмережах та месенджерах. Памʼятайте, зловмисники можуть тижнями не видавати себе, а в потрібний момент використати ваш аккунт для атаки. Тому обовʼязково перевірте, з яких пристроїв є доступ до ваших акаунтів.
👁 1,600 25-03-21 18:02
#нампишуть пʼятничне-вечірнєПишуть, що мовляв у Польщі у лісі бачили колону танків з німецькими та російськими прапорами. Підкріплюються це відео, яке ми залили вище. І це відео з таким меседжем поширюють у регіональні групи. Цей пост - просто ще одне нагадування, що слід окремо аналізувати відео (що ми бачимо) і супровідний текст (хто його поширює, з якою метою). Переглядаючи відео, слід відповісти на кілька питань: ⁃ Чи знаємо ми, хто зняв це відео? ⁃ Чи знаємо ми, коли і де знято це відео? ⁃ Що саме ми бачимо на відео? ⁃ Чи може бути це відео вирвано з контексту? ⁃ Чи піддавалося відео монтажу? У цьому випадку, ми не знаємо, хто, де і коли відзняв конкретне відео, проте воно має понад 1,4 млн переглядів тільки з одного аккаунту + залили це відео в різні групи. Звісно, на відео нема російських прапорів. Є прапори Польщі, Німеччини, Польщі та інших країн. Ймовірніше за все, це спільні навчання країн НАТО. Далі. Біля Катовіце такі навчання не проводилися. Аналіз відео через програми та сервіси нічого не показав, проте, якщо загуглимо «NATO exercises Poland», то побачимо, що впродовж 2024 там проводилися масштабні навчання «Dragon-24», в яких взяли участь представники 31 країни. Це були найбільші навчання в НАТО з часів холодної війни на Півночі Польщі, де і є подібні ліси. Схоже, що відео знімав хтось із учасників навчань. Ось тут є відео від 3 квітня 2024 року https://cutt.ly/8roDCVkc Або тут грудневе https://cutt.ly/5roD84Qq Дивно, як люди готові вірити одному реченню зрадоньки, якщо перегляд короткого відео без будь-яких навичок фактчекінгу дозволяє зрозуміти, що зради немає.
👁 2,100 25-03-12 20:01
Мусимо про це написати, бо якась пошесть з поширенням і вподобанням фото і відео, які згенеровано штучним інтелектом. Перше, що слід запамʼятати: зараз велика кількість згенерованого контенту. Його використовують в гібридній війні, тому слід з обережністю ставитися до всього, що ви бачите у соціальних мережах. Друге. Якщо текст, фото і відео вам дуже подобаються, це не робить їх справжніми. Ба більше: якщо дописи підкріплюються ваші погляди, це привід задуматися перед поширенням такого контенту. Два приклади сьогоднішнього дня. 1. Відео, де нібито лідери різних країн знімають піджаки на підтримку Володимира Зеленського. Неозброєним оком видно, що це згенеровано (ось тут залили це відео в наш тг - можете глянути https://t.me/notaenotaua/958). Це відео має понад 9 тисяч поширень тільки з однієї сторінки, понад мільйон переглядів і тисячі моментів з підтримкою лідерів різних країн, які підтримали українського президента. 2. Дві світлини згенеровано ШІ, але з підписом, що це українська мати у 1993 і 2025 році. Війна забрала синів у багатьох матерів. Є багато справжніх світлин українських матерів та їхніх історій, історій їхніх синів. Який сенс публікувати фальшивки? Фейки - зло у будь-якому разі. Навіть, якщо ці фейки дуже вам подобаються, не слід поширювати подібні підробки.
👁 2,200 25-02-24 20:10
​​Нова хвиля шахрайств у телеграмі. Користувачам приходить повідомлення про те, мовляв вам відправили преміум-підписку на рік і, щоб її активувати, потрібно перейти за посиланням. А от посилання веде на фішинговий сайт. Звісно, повідомлення російською від україномовних контактів мало б змусити зупинитися і не переходити за посиланням, але часто бажання отримати «подарунок» впливає на емоцію і діє сильніше, аніж раціональний аналіз. Як працює схема? «Посилання веде на фішинговий сайт, який імітує вхід в телеграм: за допомогою QR-коду потрібно залогінитися, аби начебто отримати доступ до телеграм-преміум. Але оскільки сайт фішинговий, то після сканування QR-коду пристрій зловмисника приєднається до акаунту користувача. Відповідно у зловмисників буде доступ до історії переписки», - пояснює Марʼяна Яцишин, тренерка з цифрової безпеки. За її словами, найчастіше основна мета такого фішингу - фінансова. Часто користувачі не знають, що їхні акаунти зламали, оскільки зловмисники чекають кілька днів, ніяк себе не видаючи. Це робиться для того, аби мати змогу вилогінити справжнього власника акаунта. Таким чином шахраї отримують повний і єдиний доступ, вмикають двофакторну автентифікацію і людина втрачає акаунт. Коли власник акаунту намагається отримати код з смс, він приходить зловмисникам. «Зі зламаного акаунти зловмисники надсилають фішингові повідомлення усім контактам. Також шахраї використовують штучний інтелект для імітації голосу власника, тому повідомлення можуть бути досить правдоподібними», - пояснює фахівчиня. Шо робити? Базові поради від лабораторії цифрової безпеки- Налаштувати двофакторну автентифікацію в усіх месенджерах. Навіть якщо там нема чутливої переписки – зловмисники все ще можуть видавати себе за вас і надсилати фішинги вашим контактам. Втім, памʼятайте, що це не панацея від зламу, адже за використання фішингу з QR-кодами – у вас запитає пароль від другого фактору лише у телеграмі, в інших месенджерах - ні. - Код з смс від месенджера - це вхід у месенджер, не можна його нікому передавати, навіть "підтримці" телеграма. - Регулярно перевіряти “Звʼязані пристрої”- Налаштувати “Автовидалення” повідомлень для чутливих переписок.- З підозрою ставитися до QR-кодів та посилань, за якими вас просять авторизуватись.- Не використовуйте “піратські” програми, адже в них вже може бути вбудоване шкідливе програмне забезпечення. Це стосується як операційних систем, так і “ламаних” Adobe, Microsoft Office чи торентів.- Якнайшвидше оновлюйте операційні системи та програми. Більше про те, як відновити втрачений акаунт у телеграмі https://cutt.ly/ire9LAm5 Більше корисного читайте у фб Лабораторії цифрової безпеки та на їхньому сайті : https://yak.dslua.org/ І не ведіться на шахрайські схеми!
👁 3,400 25-02-12 20:03
Будь-яку проблемну для українців тему використають як московити, так і ті, хто розносить зрадоньку і розхитує ситуацію всередині країни. Простіше кажучи: майстер-клас від антиваксерів-псевдоактивістів, як взяти справжнє фото з мережі, на якому зображено померлу на вулиці людину, додати брехню, що це від рук ТЦК і рознести зраду. Саме так клепають фейки.Показовий випадок, який хочемо зафіксувати. Отож, вчора в низці телеграм-каналів та медіа зʼявляється інформація про те, що на вулиці у Львові помер чоловік, його пес залишився сидіти біля тіла хазяїна. Вперше ця світлина зʼявилася в телеграм-каналі «Труха Львів» - надіслали підписники. Через кілька годин цю світлину поширюють зі зрадонькою, що мовляв «вийшла людина погуляти з собакою, зустріла ТЦК, нема більше людини». Проте людина просто померла на вулиці, перехожі викликали швидку. На жаль, люди помирають щодня від різних причин. І під час того, як вигулюють собак теж можуть померти. Жодних ТЦК там не було.Проте більшість користувачів соціальних мереж не перевіряє інформацію, особливо якщо вона підкріплює зрадоньку і сприймають справжнє фото і фальшивий контекст з підписом за правду. А хто ж запускає такі кампанії?Цю фотографію з брехливим підписом поширив такий собі Сергій Шалайкін, посіпака сумнозвісного провокатора і антиваксера Остапа Стахіва. У соцмережах він разом зі Стахівим та Олегом Геричем фігурує як один із «групи журналістів-розслідувачів Міжнародних кримінальних злочинів». Думаєте, московитських? Ні. У нього, як і у всієї тої братії зрада про ТЦК, владу, військових, волонтерів, де разом із правдивими фактами намішано ось такої брехні, де беруть справжні фото та відео, до яких додають фальшиві контексти і підписи (ну хто ж його буде перевіряти).Зараз допис уже видалили, але скріншоти не горять. Першою на цей випадок звернула увагу і зробила скріншот @Віка Балицька. Будьте обережні з будь-якими дописами у соціальних мережах, особливо, якщо вони про зраду (так, її зараз вистачає, але часто її допридумують).
👁 6,200 24-10-15 06:59
Минулого тижня хакери зламали базу даних WebArchive і злили в інтернет дані понад 31 млн користувачів. Це логіни та паролі. Часто думають, якщо ваш аккаунт зламали, то «зламували» саме вас, хоча частіше всього людина або сама віддала свої дані через фішингові ресурси, або ж ваші логіни і паролі уже є в інтернеті і тільки треба знати, де шукати.Наприклад, хакери зламують різні сервіси і отримують доступ до баз даних з логінами, паролями та іншими даними користувачів. Потім ці дані можна купити або отримати безкоштовно для створення спаму , або, що значно гірше, для інформаційних атак чи в інформаційних кампаніях ворогів. Тому сьогодні кілька порад. 1. Перевірте, чи ваша електронна адреса з паролем не засвітилася в злитих базах даних. Це легко зробити через сервіс https://haveibeenpwned.com/ 2. Поставте скрізь подвійну автентифікацію - це стосується як пошти, так і месенджерів та соціальних мереж. 3. Унікальний пароль для кожного сервісу. Так-так, до кожного сервісу окремий пароль. Коли зламують якийсь один сервіс і зливають ваші дані, то до інших ваших акаунтів доступу не отримають. До того ж, важливо, щоб паролі відрізнялися не одною чи вдома цифрами, а були справді іншими. 4. Щобільше символів, то краще. Але важливо, щоб це були великі і малі літери, цифри і символи. 5. Дуже бажано, щоб пароль не містив дат вашого народження або імені. Покажіть ці поради вашим близьким, а також перевірте свої акаунти на надійність та перевірте, чи не засвітився ваш email у злитих базах даних.
👁 2,000 24-08-13 08:24
Ні, ми не думали спростовувати чергову конспірологічну маячню, але підписниця запитала, чому люди поширюють це у тік-ток. По-перше, поширює це тільки частина людей, які уже схильні до конспірології. Наприклад, ті, хто вірить, що ми живемо в УРСР, в хімтрейлери у небі, через які ми хворіємо, у рептилоїдів і чіпізацію через вакцини. До речі, ці та десятки інших конспірологічних теорій підтримує і навіть розвиває рф, роблячи таким чином закриті суспільні групи, де люди вірять, що вони володіють “таємним знанням”. Потім через ці групи запускають потрібні ворогу меседжі. “Зрада” про державу, а тут, як ви бачите, фейкомети кажуть, що у державному застосунку Дія начебто силует букви “і” нагадує людину, яка стоїть на колінах, нахиляючись до держави. Дія – такий собі місток між “державою” і “я”, завдяки якому «держава має стати сервісом, а не лячним монстром». На скріні бачимо й підписи, що це “знак згори”, інформація “по-вертикалі” та ще багато надмірного символізму. Раніше ми писали про те, що таке “магічне мислення”, що не варто в усьому вбачати символи, а слід мислити трохи раціональніше https://cutt.ly/XexDMHsC .Чому ще це відео “працює”?1.Меседжі на скриншоті перегукуються із тим, що кілька років поспіль під різним соусом закидає роспропаганда. Тобто ґрунт зрадоньки і недовіри закладено давно.2. Працює підтверджувальне упередження. Коли люди, які з якихось причин вважають, що держава не виконує свої обовʼязки, твориться тотальний хаос та безчестя, натрапляють на подібні відео – підтверджують свої думки. Це посилює уявлення, що насправді твориться несправедливе. Такий собі псевдодоказ своєї правоти.3. Ну і звісно, у всьому винні рептилоїди. Закреслити. Ні, цього разу - архонти. Теж не те. Заокеанські господарі. Було вже. Держава. Точно-точно, це держава у всьому винна, де з людини роблять раба. Майже як: “царь хароший, баярє плахіє”. А якщо серйозно, то люди, які вірять у подібну маячню вірять і в десятки інших ворожих вкидів. Це щось схоже до секти, але про такі закриті групи розповімо іншим разом.
👁 1,600 24-08-09 19:05
Знову масована розсилка від ворога з метою розігнати паніку і залякати українців. Вчора повідомлення, яке ви бачте на першому зображенні, закинули в будинкові вайбер-чати, сьогодні - масово пішло по анонімних телеграм-каналах. Мовляв, 100500 ракет, найбільша атака з початку війни, будуть всі види озброєння, посилаються на фейкові слова диктатора рф. Ми уже неодноразово писали про те, що російська ракета чи дрон можуть прилетіти в будь-який момент і в будь-яке місце в Україні. Ми усі живемо у цьому режимі з 24 лютого 2022 року. Надважливо, реагувати на повітряні тривоги, ходити в укриття, дотримуватися правил безпеки. рф намагається стерти Україну і українців з лиця землі, незалежно від дій ЗСУ, російські окупанти атакують дитячі лікарні, супермаркети, торгові центри, відділення пошти. Чи відомо скільки випустять дронів і ракет потенційного наступного разу? Ні, невідомо. Ми ж усі розуміємо, що рф випускатиме ракети і дрони до тих пір, поки вони в неї будуть.Точні дати - оці всі завтра, післязавтра, такого-то числа, через Курськ, через F-16, через такі-то заяви і тд - це не що інше, як нагнітання ситуації і гра на емоціях людей. Ця інформація не несе ніякої цінності, окрім нагнітання паніки і страху. І окремо: анонімні тг-канали, які поширюють ці нісенітниці і дають посилання на «інфо про атаки на конкретні місця» - це спосіб розкрутити інші анонімні тг-канали. Відписуйтеся від сміттярок! А ми як і раніше ,скажемо: важливо реагувати на сигнали повітряної тривоги - йти в укриття або принаймні ховатися за дві стіни. Бережіть себе і не поширюйте спекуляції про «найбільші» ракетні атаки.