Джерело
Nebo BookLab Publishing | Ми з тобою весь час шукаємо світло в темряві, чекаємо, коли ж воно з’я...
2 680 Охват/переглядів
2026-06-17 07:16
Повідомлення №11588
«— Ми з тобою весь час шукаємо світло в темряві, чекаємо, коли ж воно з’явиться. Але воно вже з’явилося, — я кладу руку йому на плече. — Ми і є те світло, хлопче. Розбиті, поламані, дурні — ми і є світло, і ми поширюємося»🚀 третя частина космоопери Пірса Брауна — «Вранішня зоря» Я трошки критикувала вчинки героя в першій книзі і булькала на нього в другій. А ще я думала, що проблема в стилі Пірса Брауна… Але в третій я зрозуміла, що це абсолютно геніальний хід: зробити текст таким бідним і сухим, бо він написаний від імені Дерроу, щоб у третій у нас відкрилися очі на його ріст і шалену трансформацію. Але про все по черзі, бо мені є що вам сказати. Мені сподобалося все і я готова затягти вас в цю історіюБеріть попкорн🍿👇🏼🐭 Персонажі. Усі без винятку герої відкрилися повністю, зовсім з інших боків. От просто всі, навіть антагоністи. Севро, Кассій, Вікта, Раґнар — напевно, мої фаворити. Вони інакше взаємодіють одне з одним, укладають союзи, ще небезпечніші й ризикованіші, ніж у перших частинах, і точно розуміють, що роблять.🛡Дерроу. Я не даремно взяла саме ці три ілюстрації для допису, бо це три різні версії головного героя, який пройшов довгий шлях: від втрат, болю та безлічі помилкових рішень до справжнього лідера. Усе його непомірне его розбилося об жорстоку реальність. Мені соромно, Дерроу, але я не вірила в тебе ❤️🩹 Десь в середині цієї книги хотілося покласти руку тобі на плече і сказати: «Ти молодець. Ти зробив усе, що міг, і навіть трошки більше». Особливо епізод, де він розуміє, що втратив Рока емоційно. І де він укотре втрачає найближчих друзів. Не можу навести дуже влучні цитати, бо буде спойлер, але хлопчик, який раніше мислив короткими реченнями, починає говорити до нас абзацами глибоких роздумів. Мені здається, автор майстерно всіх нас водив за ніс, щоб наприкінці трилогії ми були приголомшені й шоковані.⭐️ Сюжет. Ця частина дуже цікава. Тут менше зрад, від яких у мене було запаморочення в «Золотому сині», але динаміка сюжету зберігається. Це також заносимо до плюсів. Є декілька хороших, неочікуваних і неочевидних плот-твістів.🫶 Любовна лінія, хоч і не є тут головною, але вона прекрасна. Ще й не одна. Від стосунків цих дітей, перетворених війною на дорослих монстрів, щемить серденько.💥 Ну і фінал. ФІНАЛ! Напевно, найнеочікуваніший поворот у всій цій історії. Я очікувала геть інакшого і думала, що всі помруть, а дехто ще й вижив. Але той союз героїв, який зрештою привів до розв’язки, виявився настільки органічним, сильним і заслуженим, що хочеться аплодувати 👏🏼Я дякую нашому Івано-Франківському клубу видавництва Nebo за те, що разом із вами пірнула з головою в цю історію. Це було хороше рішення!Арка головних героїв у «Вранішній зорі» завершена, але я буду читати і наступні частини про інших героївДерроу, ти молодець ❤️🩹 Поставила 5 ⭐️ на Goodreads не вагаючись! Це гідний фінал.