Джерело
Near Ukraine 🇺🇦 Guild - Анонси | NEAR Protocol завершив історичне зменшення інфляції30 жовтня 2025 року...
488 Охват/переглядів
2025-11-02 10:57
Повідомлення №1096
🔥 NEAR Protocol завершив історичне зменшення інфляції30 жовтня 2025 року мережа NEAR оновилася і скоротила річну інфляцію з 5% до ~2.4–2.5% — перший «халвінг» протоколу. Оновлення активували валідатори через апгрейд ноди попри те, що попереднє ком’юніті-голосування не подолало поріг схвалення (45.06% підтримки проти необхідних 66.67%). Що це означає?— Щорічна емісія зменшується приблизно на ~60 млн NEAR.— Очікуване зниження стейкінг-винагород — з ~9% до ~4.5% APY (за умовами моделі). — Токеноміка стає більш стійкою та збалансованою завдяки нижчій «дилюції».Чому це важливо?Аналітика дискусії навколо інфляції підсвітила дисбаланс: валідаторам виплачувалося близько $140 млн на рік при TVL на рівні ~$157 млн і кумулятивному доході мережі всього $17 млн із 2020 року — така економіка виглядала нестійкою.Говернанс-контекстПопереднє голосування в серпні не пройшло поріг у 66.67%. Після виходу nearcore v2.9.0 почалося «нод-рівень» голосування: частка валідаторів, що оновилися й сигналізували YES, досягала ~68.41% (для активації було потрібно 80%). Хто підтримав зниження інфляції?— DWF Labs у червні 2025 публічно заявили: якщо інфляцію буде зменшено до 2.5%, вони докуплять 10 млн NEAR; у DWF — 5 млн NEAR + 6 млн у стейкінгу.Реакція спільноти— Chorus One назвали рішення «небезпечним прецедентом» для говернансу та закликали до обережності під час апгрейдів.— Частина аналітичних видань підтримала крок як «здоровий глузд» для економіки протоколу, наголошуючи на стримуванні емісії.⚡️ Стейкати тут - nearuaguild.poolv1.near🟦 Чат | Анонси | Twitter | LinkTree