Статистика telegram каналу - @ne_media

Логотип телеграм спільноти - Нова Економіка 2024-07-14

Нова Економіка

Кількість підписників:
758
Фото:
66 
Відео:
Посилання:
422 
Категорія:
Економіка
Опис:
Лонгріди, аналітика, огляд новин та особисті позиції від авторів «Нової Економіки». Тут знайдеться все, що не пасує формату Інсти та ТікТоку 🖤 Inst: https://www.instagram.com/nova_economika

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Нова Економіка - @ne_media

Чому одні посткомуністичні країни багаті, а інші бідні?
На ці питання в своїх книгах відповідають топові реформатори.
🇵🇱 Польща | Лешек Бальцерович
📖 "800 днів: коротка історія великої зміни 1989–99"
Книга розповідає про сутність реформ, проведених в Польщі на початку 1990-х років, прозваних у народі "шоковою терапією".
🇪🇪 Естонія | Март Лаар
📖 "The Great Rebirth: Lessons from the Victory of Capitalism over Communism"
Книга порівнює ранній досвід пострадянських країн з приватизацією, макроекономічною стабілізацією, зовнішньою торгівлею і інвестиціями, а також реформами, пов'язаними з податками, пенсіями і правовою державою.
🇨🇿 Чехія | Вацлав Клаус
📖 "Renaissance: The Rebirth of Liberty in the Heart of Europe"
Книга містить 29 англомовних виступів видатного чеського прем'єр-міністра. Вона розповідає про "Оксамитову революцію", системні реформи та особливості вступу в ЄС.
🇬🇪 Грузія | Каха Бендукідзе
📖 "Гудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе"
Вдумливий читач знайде в цій книзі як тверезий погляд на нинішню кремлівську владу, так і ідейне підґрунтя для побудови сучасного суспільства, що особливо необхідне Україні сьогодні.
711
24-08-26 17:47
США, ЄС, Британія та Канада посилили санкції проти Білорусі до річниці сфальсифікованих виборів
США, ЄС, Британія та Канада оголосили про нові санкції проти режиму Олександра Лукашенка, прив'язавши його до четвертої річниці сфальшованих президентських виборів в Білорусі.
Під нові санкції США потрапили президентський літак Boeing 767-32K(ER), 19 фізичних осіб 14 юридичних осіб: вантажні авіакомпанії «Белканто», «Рубістар» і «Рада», виробник артилерійських снарядів «Легмаш», виробник дронів КБ «Беспілотні гелікоптери», логістичні компанії «Рузекспедиція» і «Влате Логістик», завод «Рухсервомотор», який виробляє компоненти для російських танків, тощо.
До санкційного списку ЄС увійшли 28 осіб, які вважають причетними до репресій і порушень прав людини в Білорусі. Серед них двоє заступників начальника Головного управління з боротьби з організованою злочинністю та корупцією (ГУБОПіК), прокурори та судді, що ухвалювали політично мотивовані вироки, та соратники Лукашенка, такі як гендиректорка інформаційного агентства БелТА Ірина Акулович, телеведучий Микита Рачиловський, колишній голова пресслужби Лукашенка Дмитро Жук.
Під британські санкції потрапили три компанії та чотири людини: троє нинішніх і один колишній керівники виправних колоній в Білорусі — Денис Толстенков, Філіп Стурчанка, Олексій Лазаренко та Андрій Пальчик, а також компанії «СтанкоГомель» (виробник верстатів, що експортує товари до Росії), НДІЕОМ (підприємство з розробки обчислювальної техніки, працює у сфері оборони) та «Рухсервомотор».
Канадський перелік санкцій поповнився 10 людьми та 6 компаніями. Під санкції потрапили син Лукашенка Микола, низка суддів, що ухвалювали вироки проти білоруської опозиції, а також «Мінський електротехнічний завод», конструкторське бюро «Дисплей», «Мінський науково-дослідний приладобудівний інститут», «Науково-дослідний інститут електронних обчислювальних машин», науково-дослідницький інститут «Планар» і завод «Гомсільмаш».
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
812
24-08-09 17:26
Росія і Китай через санкції можуть повернутися до бартерних угод Reuters
Через запроваджені США санкції Китай і Росія стикнулися зі значними проблемами при проведенні платежів. Цієї осені країни можуть почати використовувати схеми бартерної торгівлі вперше за 30 років, повідомили Reuters три джерела у сфері торгівлі та платежів.
Хоч Китай і Росія знайшли деякі обхідні шляхи, такі як використання невеликих регіональних китайських банків, на діяльність яких США складніше вплинути, затримки з платежами залишаються. Бартерна торгівля дасть змогу Росії та Китаю обійти проблеми з оплатою, зменшить видимість їх двосторонніх транзакцій для західних регуляторів та обмежить валютний ризик.
Росія розробляє правила бартерної торгівлі і припускає, що Китай робить те саме. Бартерні угоди першочергово планують використати щодо експорту в Китай російської сільськогосподарської продукції, потім поширити на експорт металів із РФ в обмін на машини з Китаю і так далі на торгівлю іншими товарами.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
407
24-08-08 17:19
Укроборонпром увійшов до 50 найбільших оборонних компаній світу
АТ «Українська оборонна промисловість» посіло 49 місце у рейтингу найбільших за виторгом оборонних компаній світу. За минулий рік його виторг зріс на 72% до $2,207 млрд — це найбільший показник серед усіх оборонних компаній світу. У першому півріччі 2024 року цей темп зберігся.
Минулого року Укроборонпром посідав 65 місце у рейтингу, тобто за рік компанія стрибнула одразу на 16 сходинок. Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін прогнозує, що після перемоги саме оборонна промисловість стане одним із найважливіших експортних напрямків української економіки.
Перше місце у рейтингу посідає американська Lockheed Martin Corporation, яка за минулий рік отримала $67,6 млрд виторгу. На другому місці — Aviation Industry Corporation of China, а на третьому — американська RTX.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
409
24-08-08 13:19
Дайджест важливих новин минулого тижня:
▪️В Україні запустили дашборд з відкритими даними про стан кримінальних проваджень проти бізнесу. Голова Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що цей інструмент дозволить перевести дискусію про тиск на бізнес «у площину цифр і даних» та посилить контроль з боку громадянського суспільства;
▪️Влада наполягає на необхідності підвищення податків, незважаючи на критику з боку бізнесу. Найбільше занепокоєння у представників бізнесу викликає військовий збір і податок з обороту. Як зазначив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев, наразі обговорюється альтернатива — підвищення податку на додану вартість замість військового збору;
▪️Українці більше довіряють боротьбу з корупцією співгромадянам, ніж держорганам. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, в якому 40% респондентів вважають, що звичайні українці дійсно ведуть боротьбу проти корупції — це більше, ніж у НАБУ, НАЗК, САП та ВАКС;
▪️Нацбанк погіршив прогноз дефіциту електроенергії на наступні два з половиною роки. На 2024 рік дефіцит оцінюють в 7% (попередня оцінка — 5%), 8% у 2025 році (попередня оцінка — 4%) та майже 5% у 2026 році (не очікувалося дефіциту);
▪️Туреччина ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Україною, яку було підписано ще 3 лютого 2022 року. Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій — це 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною;
▪️Віцепрезидентка США Камала Гарріс офіційно стане кандидаткою в американські президенти вже наступного тижня. Гарріс отримала достатню кількість голосів делегатів від Демократичної партії і офіційно прийме номінацію наступного тижня після завершення онлайн-голосування 5 серпня;
▪️Американське рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг України з CC/C до «вибіркового дефолту» (SD), а євробондів-2026 — до рівня 'D'. Причина — неспроможність України виплатити купонний платіж за єврооблігаціями з погашенням у 2026 році;
▪️Україна отримала перші десять винищувачів F-16 в останній день липня, через рік після того, як адміністрація Байдена нарешті дала зелене світло своїм європейським союзникам на їх відправку. До кінця 2024 року Україна матиме загалом 20 з 79 обіцяних винищувачів.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
473
24-08-04 17:32
Україна отримала перші десять F-16 в кінці липня
Перші десять винищувачів F-16 прибули в Україну в останній день липня, через рік після того, як адміністрація Байдена нарешті дала зелене світло своїм європейським союзникам на їх відправку.
До кінця 2024 року Україна матиме загалом 20 з 79 обіцяних винищувачів. Решта F-16, обіцяні коаліцією F-16 на чолі з Данією та Нідерландами, будуть передані Україні протягом 2025 року.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
416
24-08-04 12:54

Азербайджан підтвердив можливість експорту свого газу в Європу через Україну Україна і ЄС запропонували Азербайджану постачати природний газ до Європи через Україну після закінчення контракту з Росією в кінці цього року. За словами президента Азербайджану…

399
24-08-02 16:40
Туреччина ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Україною
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган ратифікував угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, яку було підписано ще 3 лютого 2022 року. Відповідне рішення ще має ухвалити український парламент.
Туреччина — один з найбільших торгових партнерів України. Обсяг двосторонньої торгівлі між Туреччиною та Україною у 2023-му становив $7,3 млрд, заявив міністр торгівлі Туреччини Омер Болат. Очікується, що зона вільної торгівлі збільшить товарообіг до $10 млрд за короткий період.
Переговори про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною тривали з 2011 року. У лютому 2019 року Україна та Туреччина розпочали консультації щодо зони вільної торгівлі, а через три роки вийшли на її підписання.
Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій — це 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною. Ще на 1348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита. Україна залишила за собою право застосувати експортне мито на вивезення металобрухту, а також зберігає дію мит на вживані автомобілі й секонд-хенд та встановлює три- і пʼятирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
383
24-08-02 12:33
Українці більше довіряють боротьбу з корупцією співгромадянам, ніж держорганам — КМІС
Результати опитування Київського міжнародного інституту соціології показали, що українці довіряють своїм співгромадянам у протидії корупції більше, ніж, наприклад, Національному антикорупційному бюро України.
40% респондентів вважають, що звичайні українці дійсно ведуть боротьбу проти корупції, а от про ефективність роботи НАБУ заявили 37% опитаних. Водночас 22% українців висловили, що їхні співгромадяни не ведуть боротьбу з корупцією, щодо НАБУ таку ж думку висловили 24%.
Роботу Спеціалізованого антикорупційного бюро (САП) позитивно оцінили лиш 20% українців, а роботу Національного агентства запобігання корупції (НАЗК) — 23%. Приблизно стільки ж українців вважають обидва органи неефективними. Довіру до вищого антикорупційного суду (ВАКС) висловили 19% опитаних, 28% з цим не погоджуються. 30% респондентів вважають, що з протидією корупції допомагає діяльність Нацполіції, однак 43% мають протилежну думку.
Всі інші відповіді стосувалися журналістів-розслідувачів та громадських організацій з протидії корупції. Багато українців висловились, що не ознайомлені з їхньою діяльністю.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
Зображення до поточного посту у каналі "Нова Економіка" - @ne_media
336
24-08-01 14:10
Дайджест важливих новин минулого тижня:
▪️Джо Байден зняв свою кандидатуру із президентських виборів в США і пояснив це тим, що найкращий спосіб об'єднати націю — передати факел новому поколінню. Байден підтримав Камалу Гарріс як кандидатку в президенти від Демократичної партії, яка вже за тиждень зібрала рекордні $200 млн пожертв на кампанію. Дональд Трамп вже заявив про свою готовність неодноразово прийняти участь в дебатах проти Гарріс на будь-якому телеканалі;
▪️Промислова інфляція за місяць зросла на 14% у порівнянні з травнем. Такої промислової інфляції в Україні не було вже 30 років: вищі темпи були тільки під час гіперінфляції 1992-1995;
▪️Гонконг відіграє центральну роль в обході міжнародних санкцій Росією. В 2023 році майже 40% експорту з Гонконгу в Росію складали товари подвійного призначення;
▪️Словаччина погрожує Україні за заборону транзиту російської нафти компанії «Лукойл». Словацький президент вказав на те, що Словаччина допомагає з реверсом газу та постачанням електроенергії і в разі продовження блокування може вдатися до «невизначених заходів у відповідь». Однак Єврокомісія не підтримала Угорщину та Словаччину і загальмувала їх прохання надавити на уряд України;
▪️Аналітичні центри розритикували план уряду підвищити військовий збір. Замість цього аналітики пропонують підняти ставку ПДВ на 4-5%;
▪️За даними обласних військових адміністрацій, станом на лютий 2024 року кількість пошкоджених від російських обстрілів об'єктів перевищила 215 000. Найбільше постраждали східні та південні регіони України;
▪️Пентагон виявив нові бухгалтерські помилки при оцінці вартості військової допомоги Україні на $2 млрд. Через нові помилки сума неправильно оціненої зброї зросла до $8,2 млрд. Тепер США можуть надіслати додатково військової допомоги на $2 млрд, щоб покрити суму, затверджену адміністрацією Байдена;
▪️Євросоюз виділив Україні перший транш у розмірі €1,5 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів. Умови подальшого виділення $50 млрд країни Великої сімки (G7) узгодять до жовтня цього року;
▪️В Україні вперше видали ліцензії ФОПам на виготовлення крафтового алкоголю. Раніше крафтовий сегмент спиртних напоїв був відсутній або працював у тіні через регуляції, однак у червні минулого року Верховна Рада спростила процедуру отримання ліцензії;
▪️В Україні скасували мита та податки на виробництво та/або ремонт машин механізованого розмінування. В підписаний законопроєкт також включили правку про звільнення від мита та ПДВ на імпорт енергообладнання.
💚 Підписуйся на «Нову Економіку»
449
24-07-28 17:38