Джерело
НДСЛ Охматдит | Єва народилася з атрезією тонкої кишки – вродженою вадою розвитку кише...
651 Охват/переглядів
2024-08-06 11:02
Повідомлення №739
🔻Єва народилася з атрезією тонкої кишки – вродженою вадою розвитку кишечника. Діагноз був встановлений ще під час вагітності мами і в подальшому даний випадок був представлений на пренатальному консиліумі в Охматдиті. Тож одразу батьків дівчинки детально проінформували про діагноз, можливі наслідки та варіанти лікування вади після народження.📌Від липня 2021 року в НДСЛ «Охматдит» запрацював пренатальний консиліум, до складу якого входять різні спеціалісти Охматдиту. Мета консиліуму — розбирати важкі випадки патологій, надавати максимальну доступну інформацію майбутнім батькам про варіанти хірургічних корекцій вроджених вад та подальше лікування. Комісія консиліуму забезпечує повний супровід вагітної від постановки діагнозу і до виписки зі стаціонару.🔻У першу добу після народження маленьку Єву перевезли з пологового будинку до Охматдиту. І вже на другий день життя їй підтвердили діагноз - атрезія тонкої кишки та провели операцію. В післяопераційному періоді дитина отримувала лікування у відділеннях реанімації новонароджених та хірургії новонароджених.«Під час операції у дитини діагноз атрезії тонкої кишки був підтверджений, тобто кишечник був розʼєднаний , однак один з кінців кишки сформував заворот та перфорацію. Тому цей випадок був ще ускладнений внутрішньоутробним перитонітом. Операція закінчилася виведенням кінцевої ілеостоми», – пояснює Ігор Шульжик, лікар-хірург дитячий відділення хірургії новонароджених. 🧑🏻⚕️🔻Операція пройшла успішно. Поступово Єву перевели на ентеральне харчування. А через місяць дитина вже була виписана зі стаціонару. 🔻Тепер Єва поступила до Охматдиту вже на наступний етап лікування – на зняття ілеостоми, відновлення прохідності кишечника.«Я б дуже хотіла, аби всі дітки, у яких є подібна проблема, лікувалися саме в Охматдиті. Адже тут працюють медики, які роблять все дуже професійно та швидко. Нас супроводжували ще з періоду вагітності, а після народження Єви ми одразу знали, що на нас чекає. Це дуже важливо та допомогло заспокоїтися», – говорить Оксана, мама дитини. 👩🏻🍼Єва знаходиться на шляху до повного одужання та вже незабаром повернеться додому. Бажаємо дівчинці зростати щасливою та усміхненою!💛Дякуємо спеціалістам Охматдиту, які щодня роблять усе можливе, аби українські дітки були здоровими. 🙏🏼