Статистика telegram каналу - @natureeveryday

Логотип телеграм спільноти - Щоденник природи 🌱 2024-07-14

Щоденник природи 🌱

Кількість підписників:
1080
Фото:
440 
Відео:
Посилання:
Категорія:
Природа
Опис:
Які сьогодні новини у тварин і рослин

Кількість підписників

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Щоденник природи 🌱 - @natureeveryday

Лисенята вже дорослі
Лисенята, народжені навесні, вже дорослі. Протягом літа вони залежали від батьків, які годуючи малят, паралельно готували тих до самостійного життя. Народжені в норі, з часом лисенята відходили від неї все далі і далі, все більше і більше часу проводячи на свіжому повітрі. Тож розрив з батьками не відбувся раптово. Те, як тепер справлятиметься молодь, залежить від того, чи достатньо швидкої “їжі” бігатиме довкола. Готуючись до зими, молоді лиси шукають для полювання місця з високою травою, якої багато на луках, полонинах, узліссях, галявинах і полях і в якій кишма кишить дрібними гризунами. Адже саме вони становлять основу лисячої дієти протягом всього року. Тож висока трава і нагодує, і зігріє, поки їхні тіла обростатимуть зимовим хутром, і сховає від ворогів. Адже рудо-бура лисяча шубка так пасує за кольором до всохлих бур'янів!

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
603
24-09-22 16:46

Добрий вечір, друзі. Хочу поділитися з вами своїм смутком. Ось таким знайшли сьогодні під час прогулянки гніздо паперової оси :( Ще позавчора тут кипіло життя, а зараз - одні сльози. Мала намір спостерігати за цим гніздом до кінця серпня. Як думаєте, що могло трапитися? Невже знову втручання людини?

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
687
24-08-08 17:19

3.08.2024
Осот рожевий пише "листи"
Колись в дитинстві ми називали ці білі пушинки, що прилітали нізвідки і відлітали в нікуди, "листами". Вірили, що якщо впіймаємо котрусь, то отримаємо листа або звістку. Тому і бігали за ними, намагаючись зловити, а потім знову випускали, відправляючи ці послання іншим. А подорослішавши, дізналися, що ці "листи" пише осот. В данному випадку рожевий. Відцвівши в першій половині літа, в другій одна така рослина відправляє куди подалі від 1000 до 1500 своїх пухнастих насінин. Вони переносяться вітром, водою, тваринами, машинами, захоплюючи все більше і більше земель. І ми, діти, радо допомагали їм в цьому.

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
731
24-08-03 10:34

30.07.2024
Коротке і плідне життя махаона
Підібрали у дворі кволого метелика з деформованим правим крилом. Доньки знайшли для нього картонний будиночок і весь вечір спостерігали за махаоном. Зірвали йому квіточку, розвели трохи цукру у воді і навіть дали ім’я. Ніч махаон провів, склавши крила. А вранці розпустився, наче квіточка.
Життя махаона-метелика коротке: в залежності від обставин до трьох тижнів. Але ж які насичені ці дні! Якщо це самець, то йому треба було протриматися до прильоту самки, захищаючи територію від інших самців. До речі,  часто махаони обирають в якості власної ділянки частину дороги і гинуть під колесами автомобілів. Якщо ж це самка, то вона просто летіла навмання, поки не зустріла батька майбутніх дітей. А далі “махавона” залишала по одному-два яйця на стеблах чи листочках рослин, що ростуть окремо і є достатньо міцними, щоб втримати на собі майбутню гусінь. Протягом дня самка відкладала до ста яєць, з яких вже за тиждень виповзали голодні і м’якенькі личинки.

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
693
24-07-30 10:37

Друзі, якщо ви є користувачем фейсбуку, буду рада бачити вас серед підписників щойно створеного мною "дзеркала" цього каналу в ФБ. Приєднуйтесь! Але тут також все буде. Не хвилюйтесь! https://www.facebook.com/share/dMenJjX2pjGeMTth/

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
717
24-07-16 19:52

Жаби опускаються на дно
14.07.2024
Вже тиждень як ввечері на Десні не чутно жаб’ячих співів. Це означає лишень, що ці земноводні виконали надважливу місію продовження жаб’ячого роду, під час якої самці з усіх сил надували свої резонатори, щоб їхній спів був почутий самками. Тепер же їхня ікра, де-не-де відкладена мамками і вже потім запліднена татками, відправилась в самостійне плавання. Не буде з’їдена рибками чи птахами, то перетвориться на пуголовків. Якщо і ті виживуть, є шанс, що з них будуть жаби. А будуть жаби, тоді наступного року знову будуть вечірні концерти біля річки і прогулянки без або з мінімумом комарів. Поки що ж дорослим можна розслабитися і повністю віддатися життєвій течії: грітися на сонечку, ловити комарів і в найбільшу спеку опускатися  нижче в придонні більш прохолодні течії.

Зображення до поточного посту у каналі "Щоденник природи 🌱" - @natureeveryday
585
24-07-14 14:42