Джерело
Наш Репортер | В Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв: за регулярні порушенн...
300 Охват/переглядів
2025-10-07 17:45
Повідомлення №42371
В Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв: за регулярні порушення можна позбутися правТакий механізм, який уже давно працює в країнах Євросоюзу, планують реалізувати і в Україні.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву заступника голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Володимира Крейденка, озвучену в ефірі телемарафону.Суть нової системи полягає у нарахуванні штрафних балів за повторні порушення правил дорожнього руху — перевищення швидкості, неправильне паркування чи створення аварійних ситуацій. Накопичення таких балів впливатиме на право особи керувати транспортом і в підсумку може стати підставою для позбавлення водійського посвідчення.Крейденко наголосив, що нині в Україні є чимало водіїв, які постійно порушують правила, сплачують численні штрафи, але продовжують наражати на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху. Законодавство нині не передбачає для таких осіб додаткової відповідальності. Запровадження штрафних балів має на меті підвищити дисципліну на дорогах і зменшити кількість ДТП.