Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Валентин Наливайченко
Додано 14 лип 2024

Валентин Наливайченко

@nalyvaichenko
Кількість підписників: 4 398
Фото: 2,300
Відео: 2,560
Посилання: 2,470
Опис:
Мій офіційний Telegram-канал Народний депутат України 🇺🇦 Секретар Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства Укра nalyvaichenko.org facebook.com/nalyvaichenko.valentyn twitter.com/Nalyvai_V

👥 Кількість підписників

4 398
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: +9
Середній/Місяць:: +33

👁️ Середній перегляд на повідомлення

585
Середній/День:: 442
Середній/Тиждень:: 586
ERR: 13.3%

📊 Кількість повідомлень на день

7.1
Останній день: 9
Середнє за тиждень: 8.3
Середнє за день: 7.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🇺🇦🇸🇦 Україна підписала з Саудівською Аравією оборонну угоду.Оборонну, насамперед, для систем ППО, для безпілотних систем, радарів, зв'язку.В угоді можливість інвестицій у виробництво в Україні і за кордоном. Наші технології, а головне, наші фахівці Збройних Сил України - це золотий фонд цієї угоди.Саудівська Аравія, до речі, одна з найбільших і найбагатших країн, яка витрачає десятки мільярдів доларів на рік на придбання зброї. Торік це було 78 мільярдів доларів з бюджету Саудівської Аравії. Там місце і Україні, нашим виробникам, нашим Збройним силам. Вигода від цієї угоди в тому, що для захисту українського неба нові системи і співпраця з американськими компаніями, які працюють і в Саудівській Аравії, і для Саудівської Аравії з виробництва та постачання сучасних систем озброєння.Це те, де і нам місце. Трикутник "США - Україна - Саудівська Аравія" вигідний для безпеки та оборони України, і Саудівської Аравії, і нашим американським партнерам.Підтримуємо та розвиваємо таке співробітництво🇺🇦🇸🇦🇺🇸
За останні два дні російські війська завдали потужних ударів по українських містах, запустивши понад 1 000 дронів, внаслідок чого загинуло щонайменше вісім осіб і поранено майже 100, повідомили українські офіційні особи, - WP  Ці удари, серед яких були й атаки на райони на заході України, віддалені від лінії фронту, є суворим нагадуванням про те, що війна москви триває, навіть коли західні офіційні особи повністю зосереджені на конфлікті на Близькому Сході. За словами Міністерства оборони України, опублікованими в середу, ця бомбардування стала найбільшою одноденною атакою дронів з боку москви з моменту початку повномасштабного вторгнення понад чотири роки тому. Протягом вівторка на Україну було запущено близько 1 000 дронів, з яких було збито приблизно 94 відсотки. Цей напад також відбувається на тлі того, як переговори під егідою США, спрямовані на припинення конфлікту, зайшли в глухий кут. Адміністрація Трампа перенесла свою увагу на війну проти Ірану — розвиток подій, який, за словами президента України Володимира Зеленського, «ускладнив» «геополітичну ситуацію» та надав росії «більшої впевненості», як йдеться у його дописі в соцмережах у вівторок. З ночі з понеділка на вівторок сили кремля атакували Україну трьома потужними хвилями, повідомили українські ВПС, спочатку запустивши майже 400 дронів та понад 30 балістичних і крилатих ракет.Потім, у ході рідкісної денної атаки, понад 550 дронів було запущено по цілях по всій країні, зокрема у найзахіднішому місті Львові, яке зазнало відносно небагато атак з часу вторгнення 2022 року. Відео, опубліковані в соцмережах, показали, як ударний дрон врізався в будівлю і спричинив пожежу в центрі Львова — об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з мозаїкою брукованих вулиць та історичних будівель.Управління охорони культурної спадщини Львова повідомило у дописі на Facebook, що будівля була частиною Бернардинського монастиря 17 століття. Потім у ніч на середу Москва запустила ще 147 дронів. Загалом у результаті трьох атак загинуло щонайменше вісім осіб, серед яких батько та донька у пологовому будинку в Івано-Франківській області на заході країни.Масштаб атаки роскви «чітко вказує на те, що росія не має наміру справді закінчувати цю війну», — заявив Зеленський у відеозверненні пізно ввечері у вівторок. «А якщо врахувати, що росія також допомагає іранському режиму здійснювати удари по всьому регіону, висновок стає очевидним», — продовжив Зеленський. «Без додаткового й сильного тиску на Росію, без значних російських втрат у Москві не виникне бажання відступити від війни й якось знову домовитися про мир». Українські сили відповіли на атаки, завдавши удару по двох великих російських нафтових терміналах поблизу Санкт-Петербурга, головного каналу експорту сировини росії.У неділю українські дрони атакували Приморськ, найбільший російський порт з експорту нафти на Балтійському морі, пошкодивши нафтосховище та інфраструктуру для завантаження нафти, повідомив Генеральний штаб України у дописі в соцмережах. Припинення експорту російської нафти, що є основним джерелом доходів для військової машини Кремля, є ключовою метою України. Щоб вирішити проблему різкого зростання цін на нафту, спричиненого війною проти Ірану, адміністрація Трампа цього місяця частково скасувала санкції щодо експорту російської нафти, внаслідок чого щоденні доходи Москви від нафти злетіли до найвищого рівня за останні два роки. «Збитки, завдані таким об’єктам, як Усть-Луга, мають не лише тактичний, а й стратегічний ефект, оскільки вони зменшують надходження іноземної валюти до російського бюджету», — йдеться у заяві СБУ, опублікованій на її вебсайті, де також зазначається, що цей напад є «нагадуванням про те, що зараз у росії немає безпечних регіонів». 
🇺🇲 Президент США Трамп заявив, що угода з Іраном майже готова. Головний, базовий пункт такої домовленості про завершення війни є зупинення ядерної програми Ірану. Простіше кажучи, щоб Іран не виробляв і не мав ніколи ядерної зброї. 1⃣5⃣ пунктів можливої домовленості попередньо обговорені США та представниками Ірану. Іран, правда, надсилає суперечливі сигнали.Але думаю, що спецпредставники Трампа контактують з діючим президентом Ірану Пезешкіяном. Саме про такі можливі домовленості оголосив президент США.Причому, оголосив за пів години до початку торгів на Нью-Йоркській біржі і на світових біржах.І правильно, ціни на нафту вже пішли вниз.Більше того, президент США чітко заявив, що ціни на нафту впадуть, як камінь донизу, як тільки буде завершена війна в Ірані.Як тільки США з Іраном вийдуть на домовленість, на угоду про припинення вогню. Базове положення угоди про зупинення вогню та припинення війни в Ірані - зупинка ядерної програми та відкриття Ормузької протоки для всіх танкерів, для всіх країн. Для постачання на світові ринки нафти та газу.
🇺🇦 🇺🇲 Українська та американська делегації завершили другий день переговорів у Флориді, присвячених пошуку шляхів припинення чотирирічної війни з Росією, - Reuters  Представники Росії не брали участі в переговорах, які розпочалися у Флориді в суботу. Спочатку передбачалося, що вони візьмуть участь у переговорах, які мали відбутися в Абу-Дабі. Американську делегацію очолюють спеціальний посланник Стів Віткофф та Джаред Кушнер, зять президента Дональда Трампа. «Зрозуміло, що увага американської сторони наразі зосереджена насамперед на ситуації навколо Ірану та ширшому регіоні, але війну Росії проти України також необхідно припинити», — заявив Зеленський у вечірньому зверненні. «Є ознаки того, що можуть відбутися подальші обміни (військовополоненими), що, безперечно, було б дуже гарною новиною та підтвердженням того, що дипломатія працює. Ми сподіваємося, що це втілиться в життя», — додав він. Білий дім охарактеризував останню зустріч як «конструктивну», а обговорення — як «зосереджені на звуженні та вирішенні залишених питань, щоб наблизитися до всеосяжної мирної угоди. Зеленський не уточнив, чи продовжаться переговори, коли та де вони можуть відбутися, а також у якому форматі. Раніше в неділю він закликав союзників не послаблювати санкційний тиск на Росію та закликав вжити жорсткіших заходів проти так званого «тіньового флоту» російських танкерів, який використовується для уникнення санкцій, а також позбавити Москву доходів від нафти. «Тіньовий флот Росії не повинен почуватися в безпеці в європейських водах чи деінде. Танкери, які обслуговують військовий бюджет, можна і треба зупиняти та блокувати, а не просто відпускати», — додав він. Вашингтон тимчасово скасував деякі санкції щодо російської нафти, щоб допомогти впоратися з дефіцитом поставок, спричиненим війною в Ірані. Європейські країни цього не зробили. Мирний план, який просувають США, вимагатиме проведення президентських виборів в Україні, а також територіальних поступок. Зеленський, термін повноважень якого вже закінчився, знову зазнає тиску з боку Трампа щодо проведення голосування, оскільки Вашингтон підштовхує Київ до укладення мирної угоди. Українське законодавство забороняє проведення виборів у воєнний час, але Зеленський заявив, що Україна буде готова провести демократичні вибори, якщо США забезпечать двомісячне перемир’я, щоб дати час на підготовку інфраструктури та запровадження гарантій безпеки.
🇺🇲 Сполучені Штати Америки ухвалили рішення все ж таки допустити іранську нафту та нафтопродукти до світових ринків.Це відбудеться тимчасово, до 19 квітня. І це стосуватиметься тільки тих іранських танкерів з іранською нафтою та нафтопродуктами, які є вже в морі, тобто вже завантажені. Для чого це роблять Сполучені Штати? Для того, щоб в Азії Китай, Японія, Малайзія збили ціни. Для того, щоб заспокоїти світові ринки нафти.Для стримування цін.Нестандартне, здавалося б, рішення, але воно вимушене. США розуміють, що Ормузька протока має працювати. Адже там проходить 20% світових нафтових потреб. І розблокувати Ормузьку протоку означає і для Ірану, і для всіх країн Близького, Середнього Сходу, щоб ця протока була мирна і не атакувалися танкери: ані арабські, ані іранські, ані американські. Ось з якою метою ухвалено жтаке рішення.Хай і тимчасово.До речі, загалом це буде 140 мільйонів барелів нафти додатково на світовому ринку нафти.Подивимось, як це спрацює. Сподіваємось, що ціни на нафтопродукти будуть стримані.
9⃣0⃣ мільярдів євро.Такий безвідсотковий кредит так чи інакше Європейський Союз надасть Україні. І це має статися за 11 днів, в квітні.Попри те, що вчора Угорщина і Словаччина намагались заблокувати таке рішення Європейського Союзу, є механізми у Європейській комісії, як допомогти Україні і українцям, виділивши гроші. А вони потрібні. Наголошую, вже з квітня цього року і на два роки наперед для нашої економіки, для Збройних Сил України. І ще раз нагадую, що це насправді гроші, які забезпечуються і гарантуються замороженими російськими активами.Ці гроші росія як агресор має у вигляді репарацій потім сплачувати Україні, а Україна в такому разі повертатиме цей кредит Європейському Союзу. ❗️Разом з тим відбуваються і неприємні для нас речі. Знімаються санкції з Білорусі, знімаються санкції з російського агресора, з нафти російського агресора...Це, на моє переконання, є помилковими рішеннями. І українській владі, українській дипломатії час доводити це американським та європейським партнерам. Це кроки в неправильному напрямку. І для України в такому світі, в таких змінах треба знову відстоювати своє!Робити своє. Відстоювати свої інтереси з міжнародними партнерами. Так, треба тримати позицію.
❗️Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтвердив, що ветуватиме кредитний пакет для Києва та нові санкції проти росії до моменту відновлення постачання російської нафти трубопроводом "Дружба".Відповідну заяву Орбан зробив у четвер, 19 березня, на полях саміту лідерів Європейського Союзу в Брюсселі.Орбан заявив, що Будапешт не розблокує виділення 90 мільярдів євро кредиту та не підтримає черговий пакет санкцій ЄС проти москви, доки територією України не відновляться поставки російської нафти. "Позиція Угорщини дуже проста. Ми готові підтримати Україну тоді, коли отримаємо нашу нафту, яку вони заблокували. Нам вона потрібна, бо це питання виживання", - наголосив Орбан після прибуття на зустріч.Під час дискусії на саміті лідери ЄС не змогли переконати угорського прем'єра зняти вето щодо 90 мільярдів євро кредиту Україні, повідомляє AFP з посиланням на дипломатів.За даними агенції, лише 25 з 27 лідерів блоку схвалили висновки саміту, у яких підтверджується намір розпочати виплату коштів у квітні. Дипломати підтвердили, що утрималися саме Будапешт і Братислава.
🇪🇺 Сьогоднішній саміт ЄС розпочався з прибуття лідерів о 08:30, а основне засідання о 10:00. Очікується, що обговорення амбітного порядку денного триватимуть до вечора, - Politico Обговорення зосередяться на трьох основних напрямках: Україна, Близький Схід та енергетика, а також на питаннях конкурентоспроможності та довгострокового бюджету ЄС.  Президент України виступить перед лідерами у форматі відеоконференції, після чого відбудеться закрита дискусія щодо продовження фінансової підтримки, включаючи запропонований пакет кредитів на суму 90 млрд євро, який залишається політично чутливим через внутрішні розбіжності. Ескалація ситуації на Близькому Сході змінила порядок денний, і лідери надають пріоритет деескалації та її впливу на світові енергетичні ринки. Очікується, що енергетична політика стане найскладнішим питанням, особливо дебати щодо ринку викидів вуглецю ЄС (ETS) та заходів щодо стримування зростання цін.  Конкурентоспроможність та промислова політика, включаючи підхід «Вироблено в ЄС», також будуть обговорюватися на тлі розбіжностей щодо протекціонізму. Увечері лідери зберуться на Євросаміті з Європейським центральним банком, після чого відбудуться дискусії щодо довгострокового бюджету ЄС. Хоча метою є завершення саміту за один день, дипломати попереджають, що терміни залишаються невизначеними з огляду на масштаб та політичну чутливість питань.
⚡️⚡️Американо-ізраїльська війна проти Ірану витіснила з порядку денного засідання Європейської ради у четвер, змусивши лідерів зосередитися на короткостроковій енергетичній кризі — відволікаючи увагу від початкової мети обговорення довгострокової конкурентоспроможності.Про це пише Politico  «Нам надзвичайно важливо зменшити вплив війни на ціни. Ми маємо надати допомогу вже зараз… [Нам потрібно] комплексно розглянути, як зменшити рахунки людей за енергоносії», — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн напередодні саміту. З огляду на те, що ціни на нафту коливаються на рівні близько 100 доларів за барель, лідери ЄС проведуть значну частину часу на засіданні у четвер, обмірковуючи, як компенсувати вплив стрімкого зростання цін на енергоносії на європейські домогосподарства та підприємства. «Основна увага буде приділена цінам на енергоносії — ми очікуємо пропозицій від Європейської комісії. «Ситуація з цінами на енергоносії була актуальною і раніше в Альден-Бізені, але зараз вона дійсно гостра», — сказав високопоставлений дипломат ЄС.  Потім є сама війна, де Європа залишається розділеною щодо того, як реагувати на Трампа. Один табір на чолі з прем'єр-міністром Іспанії Педро Санчесом наполягає на тому, щоб блок використав висновки Ради (часто сухувату мову, узгоджену всіма 27 лідерами наприкінці саміту) для заклику до дотримання міжнародного права, що фактично стане непрямим докором Трампу та прем'єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху.  Але інша група країн, включаючи впливову Німеччину, побоюється вживати будь-яких кроків, які могли б роздратувати президента США та поставити під загрозу торговельну угоду між ЄС та США, яку зараз розглядають європейські законодавці. Лідери все ще мають намір домовитися про амбітні терміни скорочення бюрократії в ЄС, а також закласти основу для більш інтегрованого європейського фінансового ринку. Ціни на нафту, що минулого тижня перевищили 100 доларів за барель, повернули Європу до темних днів 2022 року, коли повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило різке зростання цін на енергоносії в усьому блоці. Ці стрибки цін, хоча й були компенсовані завдяки величезному вливанню коштів ЄС, тим не менш допомогли ультраправим і ультралівим політичним рухам, а прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбанбазує свою нинішню передвиборчу кампанію на ідеї, що війна в Україні обійшлася надто дорого. Тепер Орбан знову прагне опинитися в центрі уваги: його погроза накласти вето на запланований кредит ЄС для України у розмірі 90 млрд євро постає як головне невирішене питання саміту, що розлючує лідерів. За словами високопоставленого дипломата, розчарування щодо Будапешта досягло апогею, і уряди за закритими дверима використовують щодо Будапешта «набагато більш прямий, навіть конфронтаційний» тон, зазначила ця особа. Порушення Орбаном своєї обіцянки підтримати кредит дало змогу іншим країнам подати на нього до Європейського суду за порушення принципу ЄС «щирої співпраці», зазначили двоє дипломатів.Вони визнали, однак, що будь-які судові процедури триватимуть місяці чи роки — надто довго для України, яка потребує кредиту ЄС уже за кілька місяців. Альтернативним варіантом є досягнення угоди вже в четвер. Ті самі два дипломати висловили оптимізм щодо можливості цього і зазначили, що сам Орбан продемонстрував готовність до угоди, яка також може передбачати зняття блокування 20-го пакету санкцій проти Росії, який наразі затримують Будапешт і Братислава. Лідери також мають намір зійтися в суперечці щодо довгострокового напрямку енергетичної політики Європи. Група країн Північної Європи, а також Іспанія, надіслали до саміту листа до Європейської комісії на захист системи торгівлі викидами (ETS), аргументуючи це тим, що ширше використання відновлюваних джерел енергії зробить ЄС більш автономним. 
🇺🇦🚀 Український ракетний удар завдав значної шкоди ключовому заводу, що постачає електронні компоненти для російської військової машини, заявили київські чиновники. На цю тему пишe WP.У середу російські чиновники різко засудили удар, який був здійснений за допомогою британських ракет середньої дальності, заявивши, що він мав на меті зірвати мирні переговори, хоча переговори, здається, зайшли в глухий кут з інших причин. «В рамках систематичних зусиль з метою зменшення військово-економічного потенціалу російського агресора» Україна нанесла удар по мікроелектронному заводу «Кремній Ель» у Брянській області Росії, - повідомив Генеральний штаб Збройних сил України в соцмережах. Генеральний штаб повідомив, що використовував ракети Storm Shadow, які виробляються спільно Великобританією та Францією і називаються французами SCALP. 🚀 Ракета має дальність до 150 миль, що дозволяє українським військам наносити удари по об'єктах на території Росії. «Ціль була вражена, і було зафіксовано значні пошкодження виробничих потужностей», – повідомив генеральний штаб, додавши, що «розмір збитків уточнюється». Незабаром після операції президент України Володимир Зеленський під час онлайн-брифінгу з журналістами у вівторок заявив, що головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив йому, що місія була «успішно виконана» і «завод у Брянську був уражений». Кремній Ель виробляє мікрочіпи та іншу високотехнологічну електроніку для численних російських ракетних систем. Серед них – балістична ракета «Іскандер-М», яку Росія активно використовувала разом з дронами та крилатими ракетами для ударів по українських містах і цивільній інфраструктурі цієї зими. Завод був «критично важливою ланкою в ланцюзі виробництва російської «високоточної» зброї», написав Генеральний штаб України, виробляючи компоненти, які «слугують «мозком» і «нервовою системою» сучасної зброї».