Повідомлення telegram каналу - @naftogazua

Логотип телеграм спільноти - NaftogazUA 2022-02-01

NaftogazUA

Кількість підписників:
17558
Фото:
1620 
Відео:
124 
Посилання:
938 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Зрадопереможні новини енергонезалежності. Приєднуйтесь!

Канал NaftogazUA - @naftogazua - №934

Не лише українські газ, робочі руки та ресурси, а й головне — мізки — лягли в основу енергетичного становлення радянського союзу. І поки російські пропагандисти продовжують співати про “украіни нікогда нєбило” та “ім всьо падаріл лєнін”, ми розповідаємо правду.
👉 Цього тижня в рубриці ​​#історія_українських_вуглеводнів про Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона (ІЕЗ). Саме завдяки їхнім технологіям були зварені сотні тисяч труб, які утворили гігантську за своїми масштабами газотранспортну систему на нашому континенті.
🔹 Автоматичне зварювання під флюсом — новація, яку впровадив Євген Оскарович Патон. У роки Другої світової війни автомати швидкісного зварювання дозволили у 8 разів знизити трудомісткість виготовлення корпусу танка Т-34. У той час в жодній країні, крім радянського союзу, автоматичне зварювання під флюсом броньових сталей ще не було розроблене.
Коли почали будуватись перші великі газопроводи, саме ІЕЗ розробляв технології зварювання та проектно-технічну документацію щодо організації зварювальних робіт. Науковці розробили три варіанти виконання складально-зварювальних робіт на трасі будівництва трубопроводу.
🔹 Так було створено метод зварювання під шаром флюсу стиків трьох-чотирьох труб в секції, які потім вручну зварювались на трасі.
Ця технологія досі залишається актуальною для спорудження магістральних трубопроводів. Вона здобула світове визнання й використовувалась не лише в радянському союзі, а й за кордоном.
🔹 Крім цього інститут відіграв важливу роль в організації виробництва труб великого діаметра, які в той час в межах радянського союзу не виготовлялись.
🔹 Інститут також проводив роботи зі створення нового й удосконалення наявного обладнання для зварювання у польових умовах.
Зокрема, було розроблено комплекс "Стик". Він надійно працював у різних природно-кліматичних умовах, забезпечував високу якість зварних стиків і кращу продуктивність порівняно з ручним зварюванням. На час спорудження газопроводу "Дашава-Київ-Москва" у світовій практиці не існувало технологій контактного зварювання труб діаметром понад 150 мм.
🔹 З 1975 р. почали застосовувати створений в інституті комплекс "Север-1", до складу якого входила самохідна зварювальна машина. За допомогою цього комплексу зварено понад 60 тис. км трубопроводів, зокрема близько 6 тис. км прокладених на крайній півночі росії.
Це лише маленька крапля в морі технологій та новацій, що розробив Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона. Діляться цим дописом — хай більше людей знають, що нам ніхто нічого не “даріл”.

2600
22-10-16 16:52