Повідомлення telegram каналу - @naftogazua

Логотип телеграм спільноти - NaftogazUA 2022-02-01

NaftogazUA

Кількість підписників:
17558
Фото:
1620 
Відео:
124 
Посилання:
938 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Зрадопереможні новини енергонезалежності. Приєднуйтесь!

Канал NaftogazUA - @naftogazua - №927

🔹 Опинившись під санкціями і втративши значні обсяги енергетичного експорту, країна-агресор відчайдушно шукає нові ринки збуту. Одним з останніх досягнень стало підписання після тривалих переговорів контракту з афганськими талібами, за яким росія поставить мільйон тонн бензину, стільки ж дизпалива та півмільйона тонн скрапленого нафтового газу. Цікаво, що контракт укладено з режимом, який москва офіційно не визнає. Але нестримне бажання продати хоч щось виявилось сильнішим за дипломатичні умовності. Це бажання було настільки сильним, що таліби вибили для себе суттєву знижку до ринкової ціни, а розплачуватись будуть лікарськими травами (цікаво, якими 🤔), сухофруктами та іншим натурпродуктом. І навіть таліби заявили про небажання залежати лише від росії у постачанні енергоносіїв, тож Афганістан отримує нафту і газ також від Ірану та Туркменістану. Токсичність і ненадійність росії в якості постачальника відомі вже усім.
🔹 Тим часом сильного удару по російським резервам завдала китайська економіка. З початку року юань знецінився до долара на 13%, відповідно, схудли на 110 млрд доларів і розміщені у китайській валюті російські резерви.
🔹 Європа продовжує потроху ампутувати кінцівки російського газового спрута. Нідерланди відкликали ліцензію у доньки «газпрому» South Stream Transport B.V, яка займається експлуатацією та технічним обслуговуванням газопроводу «Турецький потік» у Чорному морі. Відтак компанія змушена була призупинити виконання всіх договорів щодо технічного обслуговування газопроводу.
🔹 Найбільша італійська енергетична компанія Eni отримала повідомлення від газпрому про те, що він не може підтвердити постачання газу 4 жовтня через неможливість транзиту через Австрію. Тепер італійці мають усі можливості звернутися до шведського арбітражу через невиконання російським монополістом своїх зобов'язань щодо законтрактованих обсягів постачань газу. І вони таки збираються це зробити.
🔹 Одна з небагатьох європейських компаній, що продовжували енергоспівпрацю з москвою – французька TotalEnergies – заявила, що у неї «немає майбутнього з росією». Новий план розвитку компанії не передбачає проектів у цій країні.
🔹 Навіть наявність експортних маршрутів в окремі країни не гарантує росії валютного доходу. Угорщина і Туреччина вже звернулись по часткове відтермінування оплати за газ строком до трьох років. І газпрому доведеться погодитись, бо альтернатива – спалювати видобутий газ або закривати свердловини. Насправді це дуже мудрий бізнес-крок з боку угорців і турків, бо невідомо, що буде з росією за три роки – може, і платити не доведеться. А поки постачання у ці країни буде для газпрому чистим збитком.
🔹 ЄС заповнив газові сховища майже на 90%, перевищивши початкові плани. Тим часом, Греція вже забезпечила себе контрактами, які дозволять повністю замістити постачання із росії, а Естонія слідом за Латвією офіційно заборонила імпорт російського газу з 1 січня наступного року. При цьому всі три балтійські країни фізично не використовують російський газ ще з квітня.
🔹 З початку війни в Україні Євросоюз вже скоротив використання російського газу вчетверо – з 40% свого загального споживання до 9%. І це не кінець історії, джерела постачання продовжують диверсифікуватися, і у найближчі два роки газу з росії у Європі майже не залишиться. Ситуацією користуються інші країни-постачальники, щоб зміцнити позиції на найбільш надійному і ліквідному ринку світу. Азербайджан у цьому році вже збільшив постачання газу до ЄС на 40%, а до 2027 року планує збільшити експорт на європейський ринок удвічі.
#новини_енергознищення_росії
2900
22-10-05 16:31