Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1210

В Московській області не знайдеш мечеті. В Краснодарі – мільйоннику, де батьківщина черкесів, яких знищили і вигнали в 19 столітті, жодної мечеті. А от в Україні свобода – в самій Бучі було три мечеті, багато центрів релігійних. В Україні 30 тисяч дагестанців, і зобов’язані за ісламом захищати дім і землю, де вони проживають і можуть вільно жити.
На запитання чому в 1990-х по різному склалась доля Ічкерії та Дагестану, Ахмад Ахмедов відповів, що в1990-і лідером Ічкерії став Джохар Дудаєв, генерал, сучасна людина. Він взяв відповідальність за визволення. А в Дагестані з 1970-х незмінний лідер Магомедалі Магомедов, якраз на днях помер. Його син в адміністрації путіна працює. Тобто еліта робила все, щоб не дати від’єднатись. Еліта, вихована колонізатором, це ворог власного народу.
❗️Він вважає, що Україна обов’язково переможе, напевно в найближчі півроку. І у багатьох в рф знищиться міф непереможності, активізуються рухи визвольні.
“Зараз проводимо агітаційну роботу, зокрема серед військових рф з Дагестану. Багато змушені йти в армію, бо велика бідність, фабрики закриті. Вибір для молоді – їхати в москву чи пєтєрбург, або йти до армії. Та все одно серед мобілізованих багато відкатників, рапорти писали відповідні. Але є інші люди, виховані вже кремлем. Та через ці трагедії очищується генофонд. Можливо до людей дійде вже не розумом, а смертями. Бо вже тисяча вбитих дагестанців з боку рф за час війни.
Щодо майбутнього – Кавказ буде вільним. А форма устрою дискусійна. Можливо небагато держав окремих, конфедерація. Бо самі по собі кавказькі народи жили в мирі, лише треба прогнати московських окупантів”, – каже Ахмад Ахмедов.
🔸Юрій Олійник, Юрій Олійник модератор дискусії та керівник дослідницьких програм НАЦ «УССД» наголосив, що Кавказ був і залишається ахіллесовою п’ятою сучасної московії. Будучи приєднаними щойно в 19 сторіччі, місцеві народи регулярно були в авангарді боротьби з кремлівським імперіалізмом. Згадаймо імама Шаміля, Гірську Республіку 1918 року, врешті антимосковську боротьбу в роки Другої Світової війни. Хоча Дагестан на перший погляд в 1990-і був лояльніший за Ічкерію, окупанти все більше нарощують поліцейський контроль, проводять репресії проти неугодних релігійних угрупувань в рамках ісламу. І зараз з Республіки забирають на фронт левову частку молоді, що сприяє протестам, які особливо спалахнули у вересні. І Україна повинна більш активно підтримувати відцентрові рухи, надавати медіа підтримку, майданчики для кристалізації нових еліт.
москва намагається посварити різні кавказькі народи. Знаємо про прикордонні конфлікти, ініційовані Кадировим з Інгушетією. Також є спроби такого роздмухування ворожнечі всередині самих народів Дагестану, в аспекті суперечок за контроль земельних ресурсів.
Окупанти точково переслідують лідерів протесту, прагнучи завадити структуризації та формуванню групи лідерів, які б ставили більш масштабні завдання. Багато з них змушені працювати в еміграції. Водночас помітний вплив московської пропаганди.
В Україна давні зв’язки з Кавказом. Кабрада, черкеси були вассалами Кримського ханства, і взаємодіяли з козаками. Про рвіень контактів говорить хоча б московська назва для українців в 16 столітті – “черкаси.”
Біільше: https://ussd.org.ua/2022/12/07/dekolonizacziya-rosiyi-majbutnye-dagestanu-iii/
Запис трансляції: https://www.youtube.com/channel/UCiWxggjen2JXyKkFWlPsh2Q
#деколонізація_росії

23
22-12-07 11:31