Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1197

Взагалі військова підтримка пряма москви обмежена, бо це тягне за собою шлейф негативного іміджу, підтримки злочинної російської влади. Також поведінку росії сусіди переносять на Китай, і відносини з ними погіршуються.
Тому Пекін намагається реагувати, висуває мирні ініціативи. Одна з останніх – Global security Initiative. Вона розмита, нечітка, але з загальних принципів відмова від підходів холодної війни, альянсів і блоків, вирішення проблем мирним шляхом. Інші подібні ініціативи – Спільнота долі людства, Глобальна ініціатива розвитку.

Як відреагує Китай на спробу рф застосувати ядерну зброю? Однозначно негативно. Китай вже офіційно це заявляв, і під час саміту G20 Сі Цзіньпін з Байденом спільно засудили використання і погрози ядерною зброєю, хоча конкретно росія ніде не згадується, але цей пасаж направлений проти москви. Хоча Китай всіляко уникає чіткого визнання провини росії у конфлікті. Така двоїстість не дуже сприймається на Заході, але вони дивляться з позицій національних інтересів.
Не слід забувати, що в росії дуже бояться Китаю, хоча це приховують, заспокоюють китайців, нібито не мають амбіцій проти них, але діалог йде мляво. Торгівля й інвестиції зростають, але вони прив’язані до поступок, зокрема долею впливу в регіоні Центральної Азії.
Завдання Китаю – максимально диверсифікувтаи поставки ресурсів та аграрної продукції. Тому торгує і з Америкою, і з Україною, і з Бразилією, і з країнами Африки. І стежить, щоб баланс зберігався. І формат співпраці нинішній з росією влаштовує Китай – незалежно від того, залишиться путін при владі чи ні.
Щодо Тайваню – це швидше турбота Пекіну про свою безпеку, з огляду на історичний контекст, коли Китай постійно завойовували ззовні. І якщо Тайвань зможе запропонувати більш виразну модель лояльності, а не буде грати на зближення з Японією і США, то можлива деескалація.
Щодо української політики – то визнання Тайваню поки не корисне, але після війни однозначно ситуацію змінюватиметься, і питання можна ставити.
👉 Богдан Кущ, перекладач, випускник She-Teuniversity (Тайвань), розказав про тайванський погляд на жовтневі вибори у Пекіні. Їхні новини набагато більше уваги приділяють виборам у Тайбеї. Для них Китай – незмінний, як загроза . Йдуть дискусії – чи нападе Пекін, і коли.
Набагато більше уваги приділено Україні, до речі.
Тут теж варто згадати загиблого тайванця – бійця Карпатської Січі, якого ховали у Львові. Він раніше говорив, що йому важливо. Представники нашої волонтерської організації були присутні, приїхали також його батьки, офіційні представники Тайваню з Польщі. Він усвідомлено їхав, розумів, що отримає досвід і зможе в майбутній ескалації допомогти Тайваню.
Також наша спільна з тайванцями волонтерська діяльність показує велике бажання підтримувати Україну. Розумію, що визнання офіційне не на часі, але по максимуму зближення нашої влади і Тайваню, на мою думку, піде лише в плюс.
Якщо казати про відносини з Китаєм – велика економічна залежність від КНР, але великі патріотичні настрої серед населення.

35
22-11-26 15:31