Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1186

А щодо нинішніх подій, то слід зважати на різноетнічність республіки. Український інтерес дотичний до аварського – необов’язкове збереження територіальної цілісності. Історично дві складові – одна біля Каспійського моря, це кумики, ногайці, азербайджанці. Інша група – аварці та інші гірські групи. В останніх подіях на чолі протестів не аварці, а саме кумикські громади.
❗️Україна має занурюватись в події на Кавказі. Створити дизайн стосунків для часів після дезінтеграції росії. Але й наші союзники тоді дивитимуться на нас не лише як на потугу, що протистоїть московській армії, а й політично-інтелектуальну силу.
Згадаймо, як можемо черпати українську візію Дагестану в часи Гетьманату. Промовистий факт, що нині непопулярний Дербентський похід 1720-х років, коли Грузія, московія, Калмикське ханство та Військо запорізьке городове воювали з Персією за Дербентський коридор. Це свідчить про розуміння стратегічного значення - або Кавказ формує ця група держав, або посилюється вплив суперників.
При розпаді росії та слабкості західного й українського впливу можливий і такий варіант, що посилиться навіть китайська присутність.
Дивно, що нема дискусії у країнах Міжмор’я, що трохи далекі від регіону. Натомість нашими партнерами на півночі Кавказу мають стати грузини.
Детально про подію на сайті УССД 👇
https://ussd.org.ua/2022/11/19/dekolonizacziya-rosiyi-majbutnye-dagestanu/
Запис трансляції на ютуб-сторінці НАЦ УССД 👇
https://youtu.be/FO155xpXDKI
33
22-11-19 12:18