Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №2011

🛸FPV-дрони, штучний інтелект та інші технології докорінно змінили природу сучасної війни.
Чим характерний вибуховий розвиток ринку оборонних інновацій в Україні з початком повномасштабної війни?
⚔️Повномасштабна російсько-українська війна від самого початку стала поштовхом до всеохопних змін. Її вплив позначився не тільки на глобальній і регіональній геополітичній ситуації, а й на всіх без винятку галузях економіки.
Серед тих, хто зазнав найбільших перетворень, — галузь інформаційних технологій. Український IT-сектор і до 2022 року був серед лідерів за темпами зростання, а з початком повномасштабного вторгнення помітно виокремилася його гілка — defence tech (оборонні технології). Це сукупність інноваційних технологій, що їх використовують безпосередньо в зоні ведення бойових дій та за її межами (наприклад, розмінування, кібербезпека).
💵 За даними DataDriven, український ринок оборонних технологій за 2023 рік зріс більш ніж удвічі до $400 млн. Нині в Україні діють понад 300 defence tech компаній, найбільшими сегментами ринку є безпілотники (19 %), робототехніка (13 %), штучний інтелект (13 %). Загалом український внутрішній оборонний ринок у 2024 році досягне приблизно $5 млрд.
👉Сектором оборонних технологій, що розвивається найбільш динамічно, є виробництво безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Значні державні інвестиції сприяли збільшенню обсягів виробництва дронів у понад 100 разів за 2023 рік. На літо 2024 року 96 % БпЛА, які придбала держава, виготовлено в Україні. За стратегією Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, у 2024 році в Україні має бути вироблено один мільйон FPV-дронів і два мільйони дронів усіх типів загалом.
👉 Вагому роль у розвитку сектору відіграють так звані фінансові інкубатори. Найбільший серед них — Brave1, кластер для розвитку військових технологій в Україні, заснований урядом у 2023 році. Минулого року він профінансував defence tech компанії на суму $3,7 млн, а 2024-го заплановано $39 млн інвестицій. Завдяки коштам Brave1 успішно реалізовано проєкти Roboneers (виробництво наземних роботизованих платформ), Kvertus (системи радіоелектронної боротьби), FoxFour (штучний інтелект для дронів) та інші.
🛸 Серед приватних акселераторів виокремлюються D3, Freedom Fund і Green Flag Ventures. Найбільше їх цікавлять сегменти БпЛА, РЕБ, робототехніка із ШІ, кібербезпека й розмінування. Але фонди інвестують також в інші технології з потенціалом зростання.
Більш детально про Розвиток українського ринку defence tech: інновації, що приносять перемогу в статті Oleksandr Chupak, керівника економічних програм Українські студії стратегічних досліджень https://ussd.org.ua/2024/10/11/rozvytok-ukrayinskogo-rynku-defence-tech-innovacziyi-shho-prynosyat-peremogu/?fbclid=IwY2xjawF3oChleHRuA2FlbQIxMQABHepIZHr0g4w7L2wkGaxqdpFnn9smTx-C2KBqcJLDklbppMUANMHo-X38jA_aem_St07vsDEccrw0xvlFkG4gg
83
24-10-12 18:34