Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1149

Політичний аналітик Юрій Олійник Українські студії стратегічних досліджень у розмові із прес-службою «Свободи» відповів на два важливі запитання: про обстріл т.зв. Кримського мосту та основну мету нещодавніх ракетних атак.
❗️❗️Заради чого Московія обстрілює об'єкти критичної інфраструктури, зокрема наші електростанції? Щоб залякати цивільних? Щоб зірвати експорт електроенергії в Європу і посилити залежність останньої від Кремля?
Росія переслідує кілька завдань. По-перше, це терор, залякування населення, яке нібито має тиснути на владу, аби та йшла на компроміси. Путін розуміє, що війну він не може виграти, тому й намагається схиляти до миру на своїх умовах. Ми це бачимо в закиданні різних інсайтів як через західних агентів, так і недалекоглядних людей, які ведуться на маніпуляції. Тому ці обстріли й погрози ядерною зброєю для того, щоб якомога швидше змусити нас до миру, поки Росія остаточно не програла і поки ЗСУ не деокупували всю нашу територію.
По-друге, це створення проблем для самої України, для живлення армії, загалом нашої економіки, а також проблем для Європи. Оскільки ми експортуємо електроенергію до Європи, то проблеми в нашій енергетичній системі там зумовлюють як зростання цін, так і дефіцит. Тобто це спроба тиску й на Європу.
❗️❗️ Чи вдається залякати цими масовими обстрілами цивільне населення і владу?
Поки що не вдається. В них проблеми з вибором цілей, не попадають туди, куди їм треба. В принципі наше суспільство за ці місяці війни вже виробило певний імунітет. Ми розуміємо, що в них також обмежені ресурси. Їхня економіка може за три місяці зробити ту кількість ракет, яка була випущена на початку тижня. Бо щомісяця вони можуть робити кілька десятків ракет. Це в’яжеться з тактикою генерала Соловікіна, який зараз знову призначений керувати «операціями» в Україні. В нього є сирійський досвід, коли він також використовував багато ракет. Але зараз постала проблема їхнього дефіциту, вони мусять їх економити. Зауважте: в понеділок ракет було багато, у вівторок – в чотири рази менше. Крім того, наші ППО збили десятки.
Багато українців в соцмережах навперебій сперечаються щодо обстрілу т.зв. Кримського моста. Мовляв, якби не обстріляли, то Москва не чіпала б наших електростанцій. Це так? Чи треба було цілити зараз, на Вашу думку, в той міст? Які переваги це нам дало?
Це треба було робити з двох міркувань. Це інформаційний вплив, демонстрація того, що Крим наш, український. Другий фактор – це суттєве обмеження російського військового потенціалу на Херсонщині, на Запоріжжі, бо пошкодження мосту спровокувало проблеми з постачанням зброї, людей, обмежило логістичні лінії.
Я чув версії, що це не українці зробили, бо Україна повністю не взяла на себе відповідальність. Є припущення, що це підстава самого Путіна, щоб спровокувати «покарання» України. Але думаю, це не за рішенням самого Путіна відбулося. Чому? Бо ця подія змусила його діяти швидко і нерозважливо. В усіх ватних імперських телеграм-каналах, пов’язаних з Пригожиним, Кадировим і т.д., піднявся крик, мовляв, щось треба робити. Бо Кримський міст був символом, вони його називали «будівельним чудом 21 століття». Тому він змушений був на це реагувати. Але мені здається, що такі масштабні ракетні удари мали завдати пізніше, скажімо, зимою, коли будуть люті морози. До того часу їм би вдалося ще більше їх зробити. І ситуація в Україні була б тоді набагато гірша: в умовах зими пошкоджене і опалення, і електростанції. Але обстріл цього мосту змусив ворога раніше використати ці запаси, з набагато меншим коефіцієнтом дії, ніж можна було отримати через кілька місяців.
На наше щастя…

260
22-10-17 15:42