Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1147

Згадаймо, 24 лютого їх більшість вважала, що Україна впаде, і на цьому будували свої дії (від вивезення посольств і дуже лагідного ставлення до того що відбувалось на наших кордонах). Але стійкість українців до війни, що ставить питання про наше існування як нації, змусила Захід реагувати на поточні події. 
Однак думки своєї там не змінили. Ілон Маск чи Папа Римський лише екстраполюють очікування падіння Києва "за три дні". Лише з урахуванням того, що Україна протистоїть рф сім місяців безпосередньо, і здобуває перемоги. Це ставить перед західними елітами питання – що далі? І  багато хто продовжує гнути лінію, що за півроку-рік таки ми програємо. До того ж вагомий ризик – ми воюємо за чужий кошт, фінансування союзників. І якщо це припиниться, то зміниться характер війни, слід буде використовувати напрацювання наших попередників. 
Тому ми повинні викривати будь-які диверсії, сумніви, які можуть в майбутньому загрожувати українській перемозі. Гарний приклад – швидка реакція інтерет-мережі на заяви Ілона Маска. Треба давати посили на майбутнє. Зокрема дуже правильне рішення – нещодавно Верховна Рада визнала окупацію північних територій Японії. Хоча на жаль не скористались свободівськими напрацюваннями щодо суверенітету поневолених народів. 
Західний світ має зрозуміти, що контрольований розрад рф – шлях до миру в світі у майбутньому, від денуклеаризації до дерашизації. Це вже не стратегія, а місія України.
📌 Олександр Чупак підкреслив, що вплив Ілона Маска як бізнесмена обмежується аудиторією в Твітері, хоча і 600-мільйонною. Але це лише вияв більш глибинних течій, оскільки він близький до республіканців, що зараз перебувають в опозиції. Питання ставлення до росії та України комплексне. США особливі тим, шо політичний поділ викликаний насамперед не економічними проблемами  чи поточними планами, а ідеологічними візіями майбутнього. Деколи в українців складається враження, що в США лише про нас говорять, але насправді Україна далеко не на першому місці. Більш важливі внутрішні проблеми, наближення виборів. Однак політики намагаються використати карту України на виборах, і це добре для нас. Бо більшість американців підтримують українців.
Однак думка, що демократи однозначно за нас, а республіканці (і особливо трампісти) за росію - це міф, спродукований внутрішньою партійною пропагандою. Треба звертати увагу не нас слова, а на дії. Байден був за Обами віце-президентом, і нічого серйозно не зроблено було в 2014, крім косметичних санкцій. А Трамп почав поставки зброї, боротьбу з Північним потоком. Його проблема, що він говорив про реальні інтереси США. Які демократи тримали в голові. Ну і згадаймо про риторику Байдена щодо “незначного вторгнення” на початку року. Врешті згадаймо факт, що три поспіль адміністрації (Обами, Трампа і Байдена) підтримували мінський процес і де-факто окупацію Криму та Донбасу для збереження так званої стабільності. Зараз стабільність зникла, але поза сумнівом, що США готують новий мирний план. Можливо його неформально буде запропоновано росії до листопадового саміту Великої Двадцятки. Натомість Зеленський під час цього самі у має озвучити наше бачення, не просто стратегію, а місію України у світі. 
📌 Андрій Холявка підсумував, що нас підтримує світ, але все так не буде. Тому мамо мати плани Б і В. Насамперед це союз з силами, що геополітично зацікавлені стримувати росію – передусім державами Центрально-Східної Європи та Великою Британією. Сподіваємось, буде мінімальний вплив і розголос від того, що ми аналізуємо. Маємо реально дивитись на співвідношення сил у світі, бачити в чому наш інтерес. І готуватись до ймовірного погіршення політичного клімату в світі. https://youtu.be/0e4xOIZD78Q

18
22-10-14 11:24