Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1343

Запаси вичерпуються? Оцінка впливу санкцій на оборонну промисловість росії ❗️
Out of Stock? Assessing the Impact of Sanctions on Russia’s Defense Industry ❗️
👉Аналітична оцінка впливу західних санкцій на військову потугу росії (The Center for Strategic and International Studies (CSIS))
Нещодавно американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень, який базується у Вашингтоні, опублікував аналітичну оцінку впливу західних санкцій на військову потугу росії. Пропонуємо стислий переказ головних тез, представлених дослідниками.
🔴Аналітична оцінка складається з таких розділів:
Здатність росії поновлювати запаси військової техніки та отримувати технології
Наявні вразливі місця кремля
Як росія адаптується до санкцій
🔴РЕЛІЗ
У цьому звіті розглядається загальний вплив санкцій та експортних обмежень країн Заходу щодо оборонного сектору росії станом на сьогодні, а також здатність кремля протидіяти цим заходам. По-перше, автори аналізують стан постачання та виробництва основної зброї та систем, які забезпечують військову машину, включаючи танки, ракети, безпілотні літальні апарати, літаки та системи радіоелектронної боротьби. Розглядається стан постачання ключових іноземних компонентів, імпорт яких обмежений західними союзниками, але які необхідні для виробництва високоякісних російських оборонних технологій: оптичних систем, підшипників, верстатів, двигунів та мікрочіпів.
Помітні зусилля кремля щодо пом’якшення наслідків режиму міжнародних санкцій за допомогою таких методів як імпортозаміщення та ухилення від санкцій.
👉Санкції створюють дефіцит іноземних компонентів найвищого класу та змушують москву заміняти їх менш якісними альтернативами. Наразі агресор докладає зусиль щодо імпортозаміщення, однак вони залишаються переважно невдалими. Це зрештою впливає на здатність росії виробляти, підтримувати та доставляти передове озброєння та технології на поле бою в Україні. Тому поки військова техніка, яку використовує українська армія, вдосконалюється завдяки західній допомозі, якість російської зброї постійно деградує.
Водночас кремль досі зберігає значний рівень адаптивності до західних санкцій завдяки довоєнним запасам старішого обладнання, а також допомозі країн, що бажають постачати москві товари та технології подвійного призначення через мережу незаконних ланцюжків поставок.
Загалом, у кремля досі є можливості вести війну в довгостроковій перспективі.
🔴З огляду на обмеження, у війні проти України росія схиляється до вибору тривалої кампанії на виснаження, чинячи тиск на Київ та його західних партнерів, але тим самим ще більше послаблюючи власну військову та промислову базу.
Переклад та адаптація аналітичної оцінки:
Юрій Олійник, керівник дослідницьких програм Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”
Олександр Чупак, керівник економічних програм Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень”
👉❗️🔴https://ussd.org.ua/2023/05/20/analitychna-oczinka-vplyvu-zahidnyh-sankczij-na-vijskovu-potugu-rosiyi/

20
23-05-21 15:16