Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1295

👉16 березня кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник взяв участь участь в заході «Війна росії проти України: погляди аналітичних центрів Субсахарської Африки».
Організатор – Школа політичної аналітики НаУКМА, яка презентує свій аналітичний матеріал, в якому проаналізовані публікації аналітичних центрів Субсахарської Африки, присвячених Україні.
📌️ Юрій Олійник висловив свою оцінку аналітичного звіту, підкресливши важливі моменти для поглибленого моніторингу. Зокрема варто більш широко аналізувати місцеві ЗМІ та російській наративи в них, бо аналітичні центри в основному репродукують мейністрімний погляд на російсько-українську війну.
👉Також Юрій Олійник коротко охарактеризував ряд окремих держав, де надто сильний російський політичний вплив та військова присутність (включно з найманцями ПВК “Вагнер)”.
📌Передусім річ про ЦАР, Буркіна-Фасо, Малі, частково Еритрею та Зімбабве. Робота з цими державами перспективна лише щодо тиску разом з західними союзниками і послаблення позицій росії. Інші країни більше нейтральні, але схиляються часто в російський чи китайський бік. З ними слід посилено працювати (починаючи від Замбії, Нігерії, що досить зав’язані на контакти з Заходом). Проблемна ситуація в Південноафриканській Республіці, але й там можна обмежено працювати через економічні інтереси. Потенційно важлива стомільйонна Ефіопія, де через питання продовольчої безпеки можна працювати над донесенням української позиції.
У відповідях на питання Юрій Олійник прокоментував, яким чином слід комунікувати з елітами та суспільством африканських держав. Слід розрізняти донесення ціннісних позицій (антиколоніальна боротьба України, захист справедливості), аби подолати стереотип про Україну лише як частину Заходу та союзника колишніх колонізаторів.
Інше завдання – більш практичні інтереси (економічна та військово-політична співпраця), і насамперед питання продовольчої безпеки, від якої залежні африканські держави.
https://ussd.org.ua/2023/03/24/yak-zmenshyty-rosijskyj-vplyv-v-afryczi-yurij-olijnyk/
https://youtu.be/Loc5XLKiK_Y
31
23-03-24 17:07