Повідомлення telegram каналу - @nacussd

Логотип телеграм спільноти - Українські студії стратегічних досліджень 2022-01-07

Українські студії стратегічних досліджень

Кількість підписників:
178
Фото:
463 
Відео:
Посилання:
1070 
Категорія:
Блоги
Опис:
Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень"

Канал Українські студії стратегічних досліджень - @nacussd - №1280

2 березня 2023 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у форматі наукової дискусії за мотивами X БАНДЕРІВСЬКІ ЧИТАННЯ - Філософія української перемоги. Візія Великої України , які 10 лютого організував Українські студії стратегічних досліджень і партнером яких є Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини, відбувся круглий стіл «Візія Української Перемоги. Ідея великої України».
Темою для обговорення стало історичне есе «Бачення власних геополітичних інтересів та зовнішньополітична стратегія Києва» Івана Янюка, кандидата історичних наук, науковця, волонтера, призера конкурсу
Х Бандерівських читань, голови громадської організації «Історичний меридіан».
Участь у дискусії взяв громадський діяч, увільнений у зв'язку зі вступом до лав ЗСУ директор Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь, який розповів про історію створення Бандерівських читань, згадавши як одного з їх засновників Юрія Сиротюка Yuriy Syrotyuk – політв’язня, історика, аналітика, політичного діяча, директора Українських студій стратегічних досліджень, заступника директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, а нині – рядового гранатометника 5-го окремого штурмового полку. "Перше засідання читань відбулося у 2014 році на барикадах Майдану в розпал "Революції гідності", назву якій і дав ініціатор Бандерівських читань Юрій Сиротюк", – зазначив він.
"Традиційно Бандерівські читання відбуваються в перші дні лютого в час створення Організації Українських націоналістів 1929 р. як руху, який поставив за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Чому бандерівські? Бо саме Степан Бандера став символом незламності в боротьбі української нації за волю в XX столітті, а Організація, яку він очолював (ОУН), не лише показала приклад безкомпромісної боротьби проти всіх окупантів, але й в умовах підпілля вела серйозну теоретичну роботу щодо устрою майбутньої української держави", – акцентував громадський діяч Євген Філь.
Також на Бандерівських читаннях в 2022 р. відбувалась презентація знайденого на Бережанщині архіву ОУН, який зберігається в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. В 3 бідонах знайдених пошуковцями виявлено особисті речі повстанців: вишиванку, фотоапарат, булавки, нитки, пропагандистські видання підпілля ОУН і УПА, листівки, звернення, бофони, брошури тощо, а також бібліотеку, складену з видань міжвоєнного періоду і радянських книжок, альбом з роботами відомого українського графіка і художника, активного учасника збройного підпілля, члена Української Головної Визвольної Ради Ніла Хасевича.
Євген Філь висловив побажання провести наступні читання, які будуть присвячені нашій великій Перемозі.
Дискусія відбувалася за участю науковців Тернопільських вишів, політологів, представників влади, учасників бойових дій (АТО, російсько-української війни), письменників та журналістів, студентської молоді тощо.
Модерував захід кандидат історичних наук, голова ГО «Історичний меридіан», волонтер, автор есе Іван Янюк.
Разом переможемо!
Слава Україні!

23
23-03-04 11:04