Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Миколаївська обласна прокуратура
Додано 25 лис 2021

Миколаївська обласна прокуратура

@mykprok
Кількість підписників: 1 342
Фото: 4,030
Відео: 69
Посилання: 862
Опис:
Офіційно про головні події та важливі новини щодо діяльності органів прокуратури Миколаївщини
Джерело

Миколаївська обласна прокуратура | 203 мільйони гривень збитків: на Прикарпатті викрито схему розкрадання...

Логотип телеграм спільноти - Миколаївська обласна прокуратура Миколаївська обласна прокуратура @mykprok
163 Охват/переглядів 2026-05-19 13:34 Повідомлення №5366
203 мільйони гривень збитків: на Прикарпатті викрито схему розкрадання газу з державної ГТС На Прикарпатті прокурори викрили масштабну схему незаконного відбору природного газу з газотранспортної системи України. Організував її керівник приватного підприємства, яке займалося видобутком корисних копалин. До реалізації схеми він залучив трьох підлеглих. Підприємство користувалося державною газотранспортною системою для транспортування видобутого газу. Облік палива здійснювався через спеціальний вузол, який перебуває під контролем та пломбуванням «Оператора ГТС України». За даними слідства, з січня 2022 року по жовтень 2025 року учасники схеми систематично втручалися в роботу вузла обліку газу. Схема була примітивною за способом, але масштабною за наслідками: за допомогою спеціального ключа перекривали кран на вимірювальній лінії, через що електронний обчислювач фіксував викривлені дані про обсяги газу. У результаті держава недоотримала понад 8 мільйонів кубометрів газу. Фактично паливо незаконно відбирали з мережі та продавали на ринку як власний ресурс. Сума встановлених збитків – понад 203 мільйони гривень. Організатора схеми та трьох його спільників затримано. Їм повідомлено про підозри у шахрайстві в особливо великих розмірах та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Прокурори готують клопотання про тримання під вартою. Також наполягатимуть на заставі у розмірі завданих державі збитків – 203 мільйони гривень. Коли крадуть газ із державної системи – це не «бізнес». Це прямі збитки державі та удар по енергетичній безпеці країни. Слідство триває. Працюємо далі